מוכנים לחירום

עיריית חיפה תרגל השבוע מערך הפעלה חדש בחירום

העירייה היא הגורם האחראי על ניהול העיר בחירום ואליה יופנו בשעת חירום כל פניות התושבים". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

היערכות החרום של עיריית חיפה נבחנה השבוע במסגרת תרגיל רחב היקף שנערך במסגרת מערך האימונים השנתי של פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית. התפיסה המבצעית להפעלת העיר בחרום גובשה ע"י אגף הביטחון בעיריית חיפה במהלך השנים האחרונות. במסגרת זו חולקה העיר ל-6 חבלים שכל אחד מהם ינוהל בשעת חירום באופן עצמאי. החבלים ינוהלו ע"י צוותי ניהול מקצועיים המורכבים מכוח חילוץ של פיקוד העורף, משטרת ישראל, האגפים הביצועיים בעירייה ונציגי מערכת הרווחה, האגף לפניות ציבור ואנשי מקצוע נוספים.
במהלך התרגיל נבחנו תרחישים מבצעיים בעזרת מערכת שליטה ובקרה חדשה [שו"ב] המקשרת בין עיריית חיפה לפיקוד העורף ומשטרת ישראל לשיפור המענה המשותף לצרכי התושבים ואבטחת רצף תפקודי ותפעולי של העיר בחירום. התרגיל נפתח בהערכת מצב ראשונית בראשות ראש העיר יונה יהב ומנכ"ל העירייה גדי מרגלית שהתקיים במרכז ניהול המשברים של עיריית חיפה [מנ"מ].
המרכז נבנה כחלק מיישום לקחים ומסקנות אותן הפיקה העירייה לאחר מלחמת לבנון השנייה, השריפות ביערות הכרמל ובחיפה ובשורה של תרגילים ודיונים שנערכו בשיתוף פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית. המנ"מ מרכז מידע מהחבלים השונים ומתוכנן לתת מענה לתרחישי מלחמה ואסונות טבע ולהבטיח את יכולת העירייה להמשיך ולספק שירותים לתושבי העיר גם בתנאי משבר. במהלך התרגיל נבחן שיתוף הפעולה של החבלים עם גורמי החילוץ של פיקוד העורף והופעלה מערכת שליטה ובקרה חדשה במטרה לשפר את הבנת תמונת האירועים העירונית , כמו כן נעשה שימוש באמצעי קשר אלחוטי חדשים שנועדו לתת מענה בעת קריסת הרשתות הסלולאריות.
ראש העיר יונה יהב: "היערכות העירייה לשעת חירום מבוססת על הניסיון המצטבר על פיו העירייה היא הגורם האחראי על ניהול העיר בחירום ואליה יופנו בשעת חירום כל פניות התושבים. על מנת לעמוד במשימה זו הוקם מערך החירום העירוני אותו מתרגלת העירייה לאורך כל השנה.
מנהל אגף הביטחון בעיריית חיפה יאיר זילברמן, אמר כי תפיסת ההפעלה אותה גיבשה העירייה החדשה, נועדה לייעל את ניהול האירועים ולשפר את המענה העירוני לתושבים בשעת חירום תוך שיתוף פעולה הדוק עם פלוגות החילוץ של פיקוד העורף ומשטרת חיפה.
זילברמן: "על מנת להיערך באופן מלא לכל תרחיש אנו פונים גם לתושבים בבקשה להיות שותפים להיערכות, להכין את המרחבים המוגנים ולהיערך לכל תרחיש בין אם מלחמה ובין אם רעידת אדמה עם אמצעי חירום הכוללים: תאורת חירום, מים, מזון יבש, סוללות חליפיות, ערכת עזרה ראשונה ומלאי תרופות".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה