המירוץ למדע

ראש העירייה וכוכב העבר ג'ובאני רוסו הזניקו את המירוץ המדעי בבית ספר נאות פרס במסגרת אירועי שבוע החינוך הארצי

"יש לנו יתרון עצום הילדים שלנו לומדים כאן אחרת". צילום: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

בית הספר המתמחה במדע וספורט, בחר לקיים את "המירוץ למדע" כיוזמה קהילתית משולבת, שהפגינה הן את ייחודיותו של ביה"ס והן את הקשרים הייחודיים שנרקמו בין בית הספר ותלמידיו לתושבי השכונה.
בספורט הפעילות בשבוע החינוך נבנתה בשיתוף עם הורי בית הספר, שגם הפעילו את התחנות השונות במרוץ, במהלכו קיבלה כל שכבת גיל כתב חידה המצריך פענוח תגלית מדעית.
מנהלת בית הספר אסתי אזולאי: "בית הספר "נאות פרס" פתח לראשונה את שעריו לפני כחצי שנה בלבד. קהילת בית הספר, התלמידים, ההורים והצוות החינוכי היא בבחינת דור המייסדים. ניתנה לנו זכות ראשונים להקים בית ספר חדשני שאת רוחו הייחודית הבאנו לידי ביטוי גם במירוץ הייחודי שאת תחנותיו המרתקות רקמנו בשיתוף פעולה מעורר השראה עם תושבי השכונה – שיתוף הבא לידי ביטוי בתחושת השייכות, הגאווה והברק בעיניים של הילדים והוריהם".
יו"ר הנהגת ההורים הבית-ספרית קרנית רק: "יש לנו יתרון עצום הילדים שלנו לומדים כאן אחרת, הן במרחבים הלימודיים והן מחוץ לכותלי בית הספר – שבוע החינוך ששיאו היה במרוץ המדעי מבטא את כל אלה ואת השותפות המיוחדת אותה מקיים בית הספר לא רק עם הורי התלמידים, אלא עם תושבי השכונה כולה, שהנתינה והאכפתיות שלהם באים מכל הלב".
במרוץ המדעי השתתפו גם ראש מנהל החת"ר אילנה טרוק, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי דינה אלפריח, מנהלות בתי ספר מרחבי העיר שהגיעו לפרגן ולתמוך וראש העיר יונה יהב שהתרשם מהידע, החריצות והדביקות במשימות אותם הפגינו עשרות התלמידים שהשתתפו במירוץ.
כוכב העבר של קבוצות הכדורגל החיפאיות ג'ובאני רוסו שוחח עם התלמידים קודם להזנקת המירוץ על הגינות והשגיות בספורט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה