צמיחה חיובית

אירוע שנתי מסכם לנבחרת 'מצמיחים' בקרית מוצקין: ההורים, התלמידים וצוותי בתי הספר שיתפו בחוויותיהם מהתכנית וקיבלו תעודות הוקרה מראש העירייה חיים צורי

בטקס היום של נבחרת 'מצמיחים'. מחזקים את הכוחות החיוביים בקרב התלמידים. צילום:  עיריית ק. מוצקין

בטקס היום של נבחרת 'מצמיחים'. מחזקים את הכוחות החיוביים בקרב התלמידים. צילום: עיריית ק. מוצקין

במסגרת שיתופי הפעולה בין מחלקת החינוך בעירייה לתכנית 'עיר ללא אלימות בקרית מוצקין', פועלת תכנית 'מצמיחים'  אשר מסייעת בקידום המוגנות בבית הספר ויצירת תנאים המאפשרים סביבת לימודים בטוחה ע"י העצמת ילדים שנטייתם הטבעית היא למגר אלימות והתנהגות אנטי חברתית בכיתתם.

התכנית פועלת זו השנה השנייה ושותפים לה כל בתי הספר בעיר החל מכיתה ד' עד י'.

החזון של נבחרת מצמיחים נועד לחזק את הכוחות החיוביים בקרב התלמידים, להקנות להם כלים ולחזק את כוח ההשפעה באמצעות שיפור הלגיטימיות החברתית לפעולותיהם. כמו כן, התכנית  עוזרת לפיתוח רגישות חברתית, חיזוק ערכים של נתינה, אכפתיות וסולידריות, מתן כלים להתמודדות מול מצבי לחץ ועוד.

השבוע התקיים באשכול הפיס אירוע מסכם שנתי של התכנית. באירוע לקחו חלק הורים ותלמידים חברי הנבחרת מכל בתי הספר, מנהלי בתי הספר  וצוותי החינוך שליוו את התכנית.

המשתתפים קיימו סדנאות, נאמו, סיפרו חוויות מהתכנית וקיבלו תעודות הוקרה והערכה מראש העירייה חיים צורי.

מנהלת תכנית עיר ללא אלימות בקרית מוצקין, אורטל חיים, ברכה באירוע את המשתתפים, הודתה לכל השותפים לדרך, לראש העירייה חיים צורי, למנהל מחלקת חינוך אייל אורן, למר יוני צונה  המנהל את מרכז 'מצמיחים' ולצוות ההדרכה שלו, וכן לכל מנהלי ומנהלות בתי הספר בעיר, למורים המלווים ליועצות לצוות של עיר ללא אלימות.

בסיום הברכות הוסיפה חיים: "כולי תקווה שכל אחד ואחת מכן ייקח איתו לחיי היומיום את כל הנלמד ויבין שכך ורק כך אפשר לשנות דברים, נתראה בשנה הבאה. גאה בכם/ן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית מוצקין