חדש בחיפה: מענקים למשפצי חזיתות המבנים באיזורי עדיפות

לראשונה נותנת העירייה מענקים לשיפוץ חזיתות מבנים באזורי עדיפות בקריית חיים ובקריית שמואל

בסה"כ יוענק לבעלי דירות באזורי העדיפות סיוע בסך של עד 22 אלף שקלים. צילומים: אלה שר, המרכז לייעוץ אדריכלי בהדר ודוברות עיריית חיפה

מועצת עיריית חיפה אישרה לאחרונה מתן מענקים בסך של עד 7,000 ₪ לכל יחידת דיור למטרת שיפוץ חזיתות באזורים שהוגדרו כאזורי עדיפות.
בתוך כך, הגדילה העירייה את סכומי ההלוואות הניתנות על-ידה לכלל תושבי העיר לצורך שיפוץ חזיתות מבנים, והוא יעמוד כעת על סך של עד 15,000 ₪ ליחידת דיור, בפירעון של 60 תשלומים ללא הצמדה וריבית.

לאחר הגדלת הסיוע, מסתכם סך ההטבות הניתנות לכל יחידת דיור, הנכללת באיזורי העדיפות בקריית-חיים, קריית-שמואל ובהדר, לצורך שיפוץ חזיתות, בסכום של עד 22 אלף ₪.

מנכ"ל העירייה, גדי מרגלית: "חיפה מובילה בארץ בביצוע תכניות התחדשות עירוניות.  במקביל לתכניות אותן מובילה העירייה בשכונות הוותיקות מבקשת העירייה לעודד חידוש וחיזוק מבנים בכל שכונות העיר ברמה הגבוהה ביותר על פי הסטנדרטים אותם קבענו לבנייה בעיר, ועל כן החלטנו על הגדלת הסיוע הניתן כהלוואה בכל שכונות העיר בנוסף למענקים הניתנים באזורים המוגדרים כאזורי עדיפות".

אזורי העדיפות, בהם ניתן המענק לשיפוץ חזיתות מבנים, הוגדרו בשלב הראשון בקריית חיים, בקריית שמואל ובהדר הכרמל.

  • בקריית חיים המזרחית כלולים בתכנית הרחובות: שבטי ישראל [הצד הזוגי], צייטלין, בן צבי [הצד הזוגי]
  • בקריית חיים המערבית כלולים הרחובות: דגניה, טרומן, שדה בוקר [הצד האי זוגי] מח"ל ושד' וורבורג [הצד האי זוגי].
  • בקרית שמואל כלולים הרחובות: יוסף חיים שפירא, יוסף שטרן, קדושי השואה ואריה לוין.

הניהול האדמיניסטרטיבי של הפרויקט יתבצע באמצעות "עירונית קריית חיים – שמואל" בשיתוף משרד מהנדס העיר.

מנכ"ל העירייה, גדי מרגלית: "חיפה מובילה בארץ בביצוע תכניות התחדשות עירוניות". צילום: אלבום פרטי

בקשות לקבלת הלוואות לשיפוץ מבנים בקריית- חיים ניתן להפנות לעירונית בטל' 04-8357460.

בתוך כך הוכפל הסיוע שניתן בשכונת הדר לשיפוץ חזיתות, ומעתה ייהנו תושבי הדר הכלולים באזור העדיפות ממענק בסך של עד 7,000 ₪ ומהלוואה בסך של עד 15,000 ₪ שתוחזר ללא ריבית והצמדה ב – 60 תשלומים.

לעסקים הנמצאים במפלס הרחוב יוענקו מענקים מוגדלים בסך של עד 10,000 ₪ לשיפוץ חזיתותיהם. ניהול הפרויקט בהדר מתבצע באמצעות מינהלת קהילת  הדר –
רחוב ירושלים 29, טלפון 046662700.

ההלוואות יינתנו לאחר אישור מהנדס העיר על תכנית מפורטת לשיפוץ חזית הבניינים, אשר תכלול סילוק מפגעים חזותיים, צנרות, שלטים ואביזרים בולטים אחרים, ביצוע עבודות טיח וצבע, באופן שישיב את הבניין קרוב ככל הניתן למצבו המקורי, גינון, הסדרת חדרי מדרגות ואיטום. תנאי נוסף לאישור התכניות הוא כי השיפוץ יכלול את כל חזיתות הבניין, לרבות הגגות.

בתוך כך, מסייעת "האגודה לתרבות הדיור" בהתארגנות הדיירים לשיפוץ המבנים, קביעת אסיפות דיירים וקבלת הרוב הדרוש לביצוע ההליך, הכנת מפרטים טכניים וכתבי כמויות, פיקוח הנדסי על העבודות, בחינת טיב החומרים ואופן ביצוע השיפוץ עד הוצאת תעודת גמר שיפוץ.

בקשות לקבלת ההלוואות ביתר שכונות העיר – ניתן להפנות לסניף חיפה של "האגודה לתרבות הדיור" בעיריית חיפה ובטלפון 04-8356989/990.

ראובן צדוק, מנכ"ל "האגודה לתרבות הדיור": "הניסיון מוכיח, כי ערך הנכס עולה משמעותית לאחר פרויקטים של התחדשות עירונית, כך שההשקעה משתלמת וכדאית".

שלומי אור, ממונה מחוז צפון ב"אגודה לתרבות הדיור": "שיפוץ המבנים ישפר את איכות חיי הדיירים וירענן לא רק את הבניינים בהם הוא מתבצע אלא את השכונה כולה ויוביל לעלייה בערכם של הנכסים".משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור המצב הבטחוני בערי ישראל - איך לדעתכם יש לפעול?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה