מגורים לצד שמורת טבע – חלום שמתגשם

חלומות וסביונים של שיכון ובינוי נדל"ן ואפריקה ישראל מגורים מציע את השילוב המושלם בין מתחם מגורים אקסקלוסיבי לבין קרבה לטבע

פינות חמד של מגורים אורבניים לצד ריאות ירוקות תמיד נחשבו מבוקשות. בשנים האחרונות פורסמו עשרות מחקרים בארץ ובעולם וגם בלעדיהם ברור כי אנו שואפים לסביבת מגורים בסמוך שטחים ירוקים. כפועל יוצא, סביבה ירוקה מעלה ומשפיעה על שווי השוק של דירות למגורים, לא פחות ממפרט של הנכס .

באופן טבעי, השטחים הירוקים בישראל הולכים ומצטמצמים מידי שנה לטובת התרחבות הערים והבנייה החדשה והמסיבית. כך, הופך נוף ירוק ופתוח למצרך נדיר. רבים מחפשים מגורים מול נוף ירוק, יחד עם הביטחון שכך הוא יישאר תמיד.

שמורת טבע היא חבל ארץ שהוכרז כמקום מוגן מפני שינויים אשר עלולים לשנות את אופי החי, הצומח והדומם בו ולפגוע במאזן השורר ביניהם. הרשות הממשלתית האחראית להכרזה, פיתוח ואחזקת שמורות הטבע בישראל היא רשות הטבע והגנים. כיום יש בארץ כ-250 שמורות טבע מוכרזות. למעלה מ-90% מתושבי ישראל גרים בערים גדולות ויישובים עירוניים. עם זאת ישנם מספר מקומות מצומצם ביותר בהם שכונות המגורים נמצאות ממש בסמוך לשמורת טבע והתושבים שלהן נהנים מנוף ירוק ופתוח וטבע חופשי, ממש מתחת למרפסת.

כעת נפתחת הזדמנות, סמוך לשמורת הטבע עין אפק. השמורה נמצאת מזרחית לקריית ביאליק ומשתרעת על פני 660 דונם. בעבר כיסו את האזור כ 20,000 ביצות וב- 1979 האזור הוכרז רשמית כשמורה. בשמורה התגלו עתיקות ארכיאולוגיות ושרידים של עיר קדומה מתקופות שונות ביניהן התקופה הכנענית, הצלבנית ותקופת הברונזה. האתר  משמר את נופי מקורות נחל, שרובם אבדו מן הארץ. בשביל שבשמורה הולכים המטיילים מעל ביצה מוקפת בצמחיית גדות עשירה ועופות מים ססגוניים. מראש טחנת הקמח העתיקה נראים נופי עמק עכו, ובגן המקלט אפשר להתרשם מהצמחים.

בסמוך לשמורה, החלה בנייתו של פרויקט חלומות וסביונים של שיכון ובינוי נדל"ן ואפריקה ישראל מגורים . הפרויקט שוכן בשכונת נאות אפק המתהווה בקרית ביאליק, אשר בימים אלה  קמה  מזרחית לכביש עוקף קריות ואשר נושקת כאמור לשמורת הטבע "עין אפק" הפסטורלית. מדובר בשכונה חדשה לגמרי עם נגישות מעולה לכביש (עוקף קריות) 22 ומנהרות הכרמל.  בשכונה החדשה יוקמו מוסדות חינוך ושירותים קהילתיים מגוונים לרווחת התושבים.

הפרויקט של שיכון ובינוי נדלן ואפריקה ישראל מגורים  כולל שני מגדלים בני 24  קומות, וסה"כ 228 יח"ד שתוכננו בקפידה עם תשומת לב לפרטים הקטנים ביותר. כאשר תמהיל הדירות עד לקומה 20 כולל בכל קומה מגוון גדלים, דירות בנות 3-5 חדרים עם מרפסות מרווחות,  ובקומות 21 עד 23 דירות בנות 5 חדרים מיוחדות עם מרפסות מרווחות במיוחד , ובקומה  24 שני  פנטהאוזים בני 6 חדרים עם מרפסות ענק. הבניינים ייבנו על פי התקן לבנייה ירוקה 5281 עם מפרט טכני עשיר.

דורית סדן סמנכ"לית השיווק של חברת שיכון ובינוי נדל"ן "הפרויקט בראש ובראשונה מנוהל ע"י שתי החברות המובילות בענף, מה שנותן בטחון רב לרוכשים. מדובר בבניינים עם סטנדרט בניה יוקרתי ומיקומם מאפשר לצפות לנוף של אחת משמורות הטבע היפות במדינה. קהל היעד של הפרויקט הוא משפרי דיור ומשפחות צעירות שייהנו ממגוון גדול של דירות בסטנדרט בנייה איכותי כפי שרק שיכון ובינוי ואפריקה ישראל מגורים , שתי החברות המובילות בישראל,  יודעות לתכנן ולבנות".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בנדל"ן