"אישה לא צריכה להסתיר את המיניות שלה"

סול רוז דוד, בטח מוכרת לכם כ"בחורה ההיא שמעלה סטטוסים מצחיקים", אבל יש שם הרבה מעבר. בראיון צפוף שמענו מה עומד מאחורי ההומור. וזה לא ממש מצחיק
סול רוז דוד, 22, היא פעילה כבר שנים ברשתות החברתיות, ואין מצב שלא נתקלתם בסטטוס שלה. הבחורה מצחיקה אין ספק, אבל יש שם הרבה מעבר, ובראש פמיניזם, פמיניזם, פמיניזם. אז עם 28,300 עוקבים באינסטגרם וכ-35,000 עוקבים בפייסבוק, רוז דוד שואפת לעשות שינוי חברתי עמוק.

איך הכל התחיל?
"הכל התחיל מפוסט ממש קטן שפרסמתי בפרופיל שלי, פוסט סגור רק לחברים על הפרעות האכילה שהתמודדתי איתן במשך שנים. בעקבות זה דחו לי את הגיוס בשנתיים, ואז שיתפתי את החוויה שלי איך נכנסתי לזה ויצאתי מזה. יום אחד ראיתי שזה רץ בפייסבוק עם 40 אלף לייקים על הפוסט. אנשים התחילו לשתף וגם בדפים בפייסבוק, ודברים התגלגלו".

שנים של התמודדות עם הפרעות אכילה. תמונה: אינסטגרם

שנים של התמודדות עם הפרעות אכילה. תמונה: אינסטגרם

נראה שיש מסר רציני בפוסטים שלך.
"אפשר להגיד שאני פמיניסטית. אני יוצאת נגד האשמת הקורבן בתקיפות מיניות ובהטרדות, אני חושבת שאישה אף פעם לא אשמה בגלל איך שהיא מתלבשת או מה שהיא אומרת. יש בנות שכשהן מקבלות תגובה מינית, הן חושבות שהן שידרו את זה ו'ביקשו' את זה. זה לא ככה, אישה לא צריכה להסתיר את המיניות שלה. אני אצטלם ואתלבש איך שבא לי, וכל תגובה שאני מקבלת באינסטגרם למשל, אני מצלמת ומעלה לדף שלי, זה מצחיק אותי. אני לא מצליחה להגיע לכל מי ששולח לי הודעות אבל אני משתדלת. עם זאת יש הרבה אנשים שמפרגנים".

"כל תגובה שאני מקבלת באינסטגרם למשל, אני מצלמת ומעלה לדף שלי". תמונה: אינסטגרם

"כל תגובה שאני מקבלת באינסטגרם למשל, אני מצלמת ומעלה לדף שלי". תמונה: אינסטגרם

ולגבי הפרעות האכילה שסיפרת עליהן, איך מצליחים להתגבר?
"הכל בראש. ניסיתי מאוד לרצות את החברה ולא שמתי לב שזה פוגע בי. הייתי חיה על שני תפוחים ביום, חסרת אנרגיות וכוח. הייתי מתאשפזת כל כמה זמן, מתעלפת ומתייבשת, וכל השיער נשר לי. ירדתי ככה 30 ק"ג והגעתי למסקנה שזה לא שווה את זה, החיים שווים יותר".

"החיים שווים יותר". תמונה: אינסטגרם

"החיים שווים יותר". תמונה: אינסטגרם

איך זה הרגיש להיות נערה עם עודף משקל?
"להיות שמנה זו התחושה הכי קשה, בעיקר כשאת נערה. זה כביכול משהו שלא מדברים עליו, מין טאבו, 'שמנה' זו הקללה הכי חמורה. המורים לא היו מתערבים גם כשהיו עדים להצקות ולהקנטות, כי פחדו לעשות את המצב יותר גרוע ולהביך יותר. זה גם נושא שאת לא מרגישה בנוח לשתף, כי גם ככה את מתביישת בעצמך אז לבוא ולשתף מישהו אחר? הרגשתי לבד והייתי לבד, לגמרי".

וסול של היום?
"אני עיתונאית בטלויזיה החברתית, זה גוף עצמאי שדוגל בזכויות אדם ובעיקר מסקרים קהילות מיעוט, עמותות חברתיות וכאלו. זה סוג של התנדבות".

"'שמנה' זו הקללה הכי חמורה" תמונה: אינסטגרם

"'שמנה' זו הקללה הכי חמורה" תמונה: אינסטגרם

אני רואה שאת מקדישה הרבה מחייך לאוכלוסיות מוחלשות.
"קודם כל עצם זה שאני אישה אני כבר אוכלוסייה מוחלשת, כי אני לא חושבת שנשים מקבלות שיוויון בזכויות. אבל זה לא אומר שאנחנו חלשות. הרצון שלי זה לנסות באמת לתקן את החברה והסטיגמות".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה