פסטיבל קרוסלה בסנט פטרסבורג

תזמורת ביג בנד לנוער (כלי נשיפה) של מרכז תרבות ומוזיקה "ביט" בחיפה תייצג את ישראל בפסטיבל לכלי נשיפה בסנט פטרסבורג. התזמורת תופיע ב – 4 קונצרטים ולבקשת המארגנים תופיע בקטע משותף עם הרכב מקומי.

 

 בעודם מסכמים פסטיבל מוצלח להרכבי ביג בנד לכלי נשיפה שכלל הרכבים מכל אזור הצפון, ארזו חברי תזמורת ביג בנד לנוער של מרכז תרבות ומוזיקה "ביט" בחיפה את המזוודות ואת כלי הנגינה כשהם בדרך לסנט פטרסבורג לייצג את ישראל בפסטיבל לכלי נשיפה.

תזמורת ה"ביט בנד" פועלת במסגרת בית הספר למוסיקה "ביט" מזה כשנתיים ומונה 22 נגנים. ייחודה של התזמורת היא בהיותה תזמורת רב דורית – מנגנים בה  זה לצד זו :   תלמידי חטיבות הביניים, תיכוניסטים, חיילים, סטודנטים ובוגרים.


השנה זכינו לא רק בהכרה מקומית וארצית אלא גם בינלאומית עת זכינו להזמנה  ולזכות ייחודית  ליטול חלק בפסטיבל קרוסלה בסנט פטרסבורג   המיועד לביג בנד לנוער  בכל העולם.

יונה יהב מברך את הביג בנד לפני יציאה לסנט פטרסבורג צילום יחצ

התזמורת החיפאית תיקח חלק ב- 4 קונצרטים ותשתתף בתחרות בינלאומית כנציגי מדינת ישראל. ההזמנה להשתתפות בפסטיבל הגיעה לביה"ס הביט לאחר שנשלחו חומרים ומארגני התחרות התלהבו מהרמה  הגבוהה של התזמורת. המארגנים אף הגדילו לעשות וביקשו שסולניות ההרכב המקומי שלהם יופיעו בקטע משותף עם נגני הביג בנד.

תזמורת ה"ביט בנד" פועלת במסגרת בית הספר למוסיקה "ביט" מזה כשנתיים ומונה 22 נגנים. ייחודה של התזמורת היא בהיותה תזמורת רב דורית – מנגנים בה  זה לצד זו :   תלמידי חטיבות הביניים, תיכוניסטים, חיילים, סטודנטים ובוגרים.

המנהל המוסיקלי ומנצח התזמורת הינו ארמן אסלניאן, חצוצרן בינלאומי  המנגן בתזמורת הסימפונית חיפה מזה כעשור ובן למשפחת מוזיקאים ידועה ומוערכת בעולם.

בהפעלת תזמורת ה"ביט בנד" מיושמת מדיניות בית הספר למוסיקה "ביט" של  קליטת בני נוער מכל שכבות הגיל ומכל מצב סוציואקונומי,  לרבות אלו שנשרו ממסגרות מוזיקליות אחרות.

פסטיבל הרכבי ביג בנד. קרדיט צילום זיו עמר

"אנו יודעים לתת להם מעטפת חמה ומחבקת, משלבים בלימודים גם שיעורי העשרה כמו עמידה על במה." מספר יובל קאופמן מנהל ביה"ס למוסיקה הביט ומוסיף,  "יצרנו דבר קסום  המשלב בין  גילאים מגוונים, משכבות סוציו-אקונומיות שונות ונתנו פתח לחיים והזדמנות נוספת למוזיקאים ברמה גבוהה שהפוטנציאל שלהם לא נוצל כראוי, וכל זאת בשיתוף פעולה עם מוסדות חינוך ולכן פעילותינו הוכרה השנה  כמחויבות אישית בבתי הספר.

לתזמורת רפרטואר עשיר ומגוון אותו ניגנה בהופעות רבות במגוון אירועי תרבות, חלקן הופעות בהתנדבות למען הקהילה. זהו כבוד גדול לתזמורת לייצג את ישראל בפסטיבל קרוסלה בסנט פטרסבורג, אין לי ספק שחברי התזמורת יביאו גאווה רבה לביה"ס לעיר חיפה ולמדינה כולה."

יעקב פיינגולד יו"ר דירקטריון אתו"ס: "הישגי תזמורת הביג בנד מעוררים גאווה רבה. לא בכדי הוזמנה התזמורת לייצג את ישראל בפסטיבל קרוסלה בסנט פטרסבורג, הצלחתה של התזמורת היא פרי של עבודה מאומצת ונחושה הן של צוות ביה"ס הביט והן של נגני התזמורות. אני סמוך ובטוח שהם יביאו גאווה גדולה לעיר חיפה בפרט ולמדינת ישראל בכלל. בהצלחה!"
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם בעקבות העלאת הריבית במשק תוותרו על רכישת דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד במספרים ש...