מקום שני בארץ בהשקעה בחינוך

מסקירה שערכה חברת הייעוץ צ'מנסקי – בן שחר עולה כי נשר ניצבת במקום ה-2 בארץ בהשקעה נטו לתושב בחינוך, ונכללת ברשימת 10 הערים המובילות

אבי בינמו. "ביטוי מובהק להעמדת החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני". צילום: ראובן כהן

נשר נמצאת במקום הראשון בכל אזור הצפון בהשקעה נטו לתושב בחינוך. נשר היא אחת מעשרת הערים המובילות בישראל בהשקעה נטו בכל תושב ותושבת ונמצאת במקום ה-2 בישראל בהשקעה נטו לתושב בחינוך. כך עולה מדו"ח שערכה חברת הייעוץ צ'מנסקי – בן שחר. הדוח השווה בין ערים שונות בארץ וחשף פערים של אלפי אחוזים בהשקעה בתושבים.

על פי הדוח, נשר הנחשבת לאחת הערים האיתנות בישראל, משקיעה נטו בכל תושב ותושבת בעיר סכום של 4,472 ₪. נתון זה מציב את נשר במקום ה-10 בארץ בהשקעה נטו בתושבים.

נשר, שבמהלך השנים האחרונות מיצבה עצמה כ"עיר טובה למשפחות", וכ"עיר האקדמיה של ישראל", משקיעה בחינוך ילדיה, וניצבת, על פי הסקירה העדכנית של צ'מנסקי – בן שחר במקום הראשון בכל אזור הצפון, ובמקום השני בישראל בהשקעה נטו לתושב בחינוך. ההשקעה בנשר בחינוך עומדת על סכום של 1,318 ₪ לתושב. העיר היחידה שמקדימה את נשר בדירוג ההשקעה בחינוך היא רמת השרון.

נשר נמצאת גם ברשימת עשרת הערים המובילות בהכנסות נדל"ן מניב לתושב. על פי הסקירה של צ'מנסקי – בן שחר, העיר נשר מדורגת במקום ה-6 בארץ בהכנסות נדל"ן מניב לתושב. נתון זה מעיד על חוסנה הכלכלי של העיר, ועל הביקוש הגבוה לשטחי מסחר, משרדים ותעשייה בעיר נשר מחד, ועל שיעור הארנונה הנמוך בעיר לעסקים ולמגורים מאידך.

ראש העירייה, אבי בינמו, מסר: "נשר, כיום היא אחת הערים האיכותיות ביותר בישראל. נשר טובה למשפחות צעירות וותיקות. נשר היא עיר אקדמיה ירוקה, עיר איתנה ומשגשגת ששמה במרכז את תושביה ומעניקה להם איכות חיים, ביטחון אישי, ומעל לכל חינוך איכותי. העמדת התושב במרכז, באה לידי ביטוי בכל פעולותיה של העירייה ובכל תחומי החיים: בהקצאת משאבים לתחומי החינוך, הרווחה, קליטת עלייה, תרבות, ספורט, בהפעלת מוקד עירוני מהמתקדמים ביותר בישראל, ובהשתתפות במימון מסעם של בני הנוער ללימוד השואה והגבורה בפולין. מערכת החינוך המצוינות של נשר מציעה לתלמידיה עולם תוכן עשיר לרבות שיעורי שחמט בגני החובה ובכיתות א', מתברכת במתן מלגות לסטודנטים, בהקמת קרן צהרונים בגני הילדים ובכיתות א'-ב' במחירים הכי טובים בארץ, ובמתן מלגות לילדים בני אפס עד שלוש המתחנכים במעונות יום – כל אלה הם ביטוי מובהק להעמדת החינוך בראש סדר העדיפויות העירוני. לצד כל זאת, הארנונה בעיר נשר היא מהנמוכות ביותר בישראל. בכך חוסכת העירייה לתושביה מדי שנה עשרות ומאות אלפי שקלים".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • מה דעתכם על מחירי המנות לחתונות באולמות אירועים?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בנשר