בליאו באק דואגים לפליט הגר בתוכנו

לקראת הפסח אירח בית הכנסת הרפורמי "אוהל אברהם" של ליאו באק פליט אריטריאי לתפילת יום שישי
לקראת הפסח אירח בית הכנסת הרפורמי "אוהל אברהם" של ליאו באק פליט אריטריאי לתפילת יום שישי האורח סיפר על מסעו לישראל וריגש את הקהילה כולה, מתנס ליאו באק מתגייס גם הוא לעזרה לפליטים.

התנועה הרפורמית, חברי הקהילות והזרוע המשפטית של התנועה ״המרכז הרפורמי לדת ומדינה״ פועלים שנים לקידום זכויותיהם של הפליטים מתוך כוונה לשפר את תנאי מחייתם, לספק חלק מהצרכים הבסיסיים ביותר בחייהם ולמצוא פתרון לטווח ארוך שעשוי להצילם במקרה ויגורשו בחזרה לארצם השסועה. לקראת הפסח יזמה התנועה הרפורמית בשנים האחרונות  סדרי פסח לפליטים לרבות במתקן חולות.

האורח מאסמרה אריטריאה הגיע לבית הכנסת הרפורמי של ליאו באק "אוהל אברהם" לקבלת שבת"הוא פנה אל הקהל מעומק ליבו", מספר הרב גבי דגן, "בעברית רהוטה שלמד במהלך חצי שנה, וסיפר על עצמו, מאין הגיע, על המסע הארוך שעבר לחירות וחופש מאריתריאה (מהעיר אסמרה) דרך סודן, מצרים, סיני וישראל. רבים שיצאו לדרך לא הצליחו להגיע אל היעד. רבים מתו בדרך אל החופש. הוא הצליח להגיע לאחר שעזב את הוריו ומשפחתו וכעת מדינת ישראל מבקשת להחזירו לאותו מקום שממנו ברח לפני שבע שנים"

תפקידנו כחברה, מוסיף הרב גבי דגן "לקדם דרכים לפתרון מעמדם של 30,000 הפליטים בישראל. עלינו חלה החובה להגן על אלו הזקוקים לעזרה, על אלו הנתונים בסכנה. חובתנו המוסרית והדתית ליצור מרחב פנימי וגיאוגרפי לאותם מבקשי מקלט שעתידם אינו ברור במידה ויגורשו. כוחנו הוא בהבנתנו שאנחנו עד לא מזמן היינו פליטים. התורה מספרת לנו על מעמדנו כגרים, כזרים, בארצות ניכר ודורות כתבו על הכמיהה לציון, על הכמיהה לבית בטוח, למקום בו נוכל לגדל את ילדנו בשלווה ובטח. זוהי חובתנו היהודית, האנושית, המוסרית והחברתית ואל לנו להסיר אחריות ממבקשי המקלט. ועתה יותר מכל בהתקרב הפסח החג העוסק ביחס לעבדים   ולחסרי הזכויות.

דני הצליח להראות לכל חברי הקהילה שהתרגשו מאוד לפגוש אותו שיש אנשים ממשים מאחורי הסיפורים. רגישותו וחיוכו כבשו את לב השומעים שהפכו את סיפור הפליטים לסיפור אנושי השייך לכולנו. אנו תקווה שמדינת ישראל תיתן יד ועזר למצוא פתרונות ודרכים לשלבם בחברה ככל האזרחים כדי שגם הם יוכלו לחיות בשלווה לפחות עד שהביטחון יחזור למולדתם שלהם, לציון שלהם, אליה הם כמהים".

ראוי לציין כי עמדת התנועה הרפורמית הבאה לידי ביטוי גם באתר התנועה היא לקחת חלק אקטיבי  בפעילות למען הפליטים להשתתף בהפגנות ברחבי הארץ. בעקבות השיחה עם דני הפליט אחדים שאלו כיצד יוכלו להמשיך ולסייע. בהמשך לשיחה עם הפליט נחלץ מתנ"ס ליאו באק לעזרה

הרב אופק מאיר מנכל ליאו באק: "מרכז חינוך ליאו באק אשר רואה בהומניזם וכבוד האדם ערכים בסיסיים ומרכזיים   ליאו באק מבקש להקל על מצוקתם של מבקשי המקלט ומזמין את קהילותיו המגוונות
להתגייס באופן אישי וקהילתי כאחד ובכך לסייע לכל הזקוקים לכך: נשים, גברים
וילדים"
בכניסה למתנ"ס ליאו באק , ברחוב דרך צרפת , הוצבו ארגזים לצורך איסוף
התרומות.
המתנ"ס קרא, בתוך כך, לחיזוק החברה הישראלית, לטיפוח הסולידריות החברתית
ולהעצמת אוכלוסייה זו המוחלשת מעצם היותה חסרת נגישות בסיסית לאשר
דרוש למחיה מכבדת ולרווחה אישית, משפחתית וקהילתית.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • האם ילדכם או מישהו בסביבתכם חווה חרם?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך