"כשמדרכה פוגשת כביש"

ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, מקדם את הנגישות בעיר: מעברי חציה לבעלי מוגבלות, קשישים עם עזרי הליכה, הורים עם עגלות, עיוורים ועוד

הקהילה מקיימת פעילויות הסברה והרצאות בחוגי רשת המתנ"סים העירונית, בבתי הספר ובצהרונים

קהילה נגישה של קריית ביאליק הגישה היום את סקר נגישות מעברי החציה ברחבי העיר "כשמדרכה פוגשת כביש". הסקר עוסק בהנגשת מעברי חציה לאנשים בעלי מוגבלות בתנועה, קשישים עם עזרי הליכה, הורים עם עגלות ילדים, עיוורים ועוד. כפיילוט הסקר התייחס לאזור סביניה בהיותו מרכז העיר הוותיק הכולל שטחי מסחר ומגורים.
קהילה נגישה בקריית ביאליק פועלת בהתנדבות בעיר ומקדמת את נושא הנגישות הן מבחינה פיזית והן מבחינה חינוכית-קהילתית.
הקהילה מקיימת פעילויות הסברה והרצאות בחוגי רשת המתנ"סים העירונית, בבתי הספר וצהרונים, מארגנת טיולים לבעלי צרכים מיוחדים, תושבי קריית ביאליק ובשיתוף רשת המתנסים מפעילה קייטנות לילדים אוטיסטיים.
קריית ביאליק היא העיר היחידה בארץ שקיבלה אות הנגישות בהוקרה על פועלה למען בעלי מוגבלויות.
דוקורסקי:" אני מודה למתנדבי הקהילה הנגישה, מוקיר ומעריך את עשייתכם למען תושבי העיר בעלי המוגבלויות. אני מודה למשנה לראש העיר, ד"ר רויטל סבירסקי שהיא מקור בלתי נלאה לאנרגיה המופנית לנושא הנגישות ולמתנדבי הקהילה הנגישה. אגף ההנדסה ילמד את הסקר ויפעל לתקן את הליקויים".
דוקורסקי הוסיף כי כעיר המקדמת נגישות חשוב ליידע את התושבים בעלי מוגבלות כי העיריה מנגישה את הטקסים הממלכתיים כגון: טקס יום הזכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל ואת יום העצמאות עבור בעלי מוגבלות שמיעה ובעלי מוגבלות בתנועה. ניתן לפנות לרכז הנגישות העירוני ולהירשם אצלו לקבלת הסיוע.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק