הרקוויאם של פורה

בקונצרט הרביעי בסדרה 'קצת אחרת' – אנסמבל סולני תל אביב יארח את אנסמבל זמרי מורן בניהולה האמנותי של נעמי פארן, ואת נגנית האבוב תמר ענבר. אליהם יצטרף בכינור, ברק טל מנהלו המוסיקלי של אנסמבל סולני תל אביב הם יבצעו יחד את הקונצ'רטו הנפלא לכינור ואבוב של באך, את יצירתו של המלחין זוכה פרס ראש הממשלה דניאל עקיבא 'ממעמקים קראתיך' למקהלה, אבוב אובליגטו ותזמורת, וכן את ה'רקוויאם' המוכר והאהוב של פורה.

 

אנסמבל סולני תל אביב-קרדיט ניר פרץ

אנסמבל סולני תל אביב בניהולו המוסיקלי של ברק טל, יקיים את הקונצרט הרביעי בסדרה "קצת אחרת"- 'הרקוויאם של פורה'.

בקונצרט שחותם את הסדרה המיוחדת, יתארחו אנסמבל זמרי מורן, בניהולה האמנותי של נעמי פארן, נגנית האבוב תמר ענבר וברק טל, שינצח על קונצרט ויופיע על הבמה גם ככנר.

"זוהי תכנית מאד מיוחדת ומרגשת עבורי", אומר המנצח ברק טל, "ראשית, משום שאני חוזר להופיע ככנר סולן, דבר שאני עושה רק פעם-פעמיים בשנה וזה בכל פעם מרגש אותי מחדש. שנית, בגלל שיתוף הפעולה עם תמר ענבר. תמר היא אבובנית נפלאה, מוסיקלית ואנרגטית מאד, מ"דור המייסדים" של האנסמבל ויש בינינו כימיה מוסיקלית טבעית. שלישית, בזכות היצירה הנפלאה של דניאל עקיבא 'ממעמקים קראתיך', שביצענו בעבר בחג המוסיקה הישראלית. אני מאד אוהב את סגנון ההלחנה שלו ומצפה מאד לבצע שוב את היצירה המרגשת".

החיבור המוסיקלי והמקצועי בין דניאל עקיבא, זוכה פרס ראש הממשלה לקומפוזיציה 2017, וברק טל, מתחיל שנים אחורה בתקופה בה ברק היה עוד תלמיד, ועקביא היה המורה שלו ומרכז מגמת המוסיקה בתיכון לאמנויות ויצ"ו חיפה. לימים הם הפכו לקולגות, כשברק הצטרף לצוות ההוראה באותו ביה"ס, ומאז הם שיתפו פעולה במשך 14 שנים, מבחינה פדגוגית ואמנותית, וביצוע היצירה הוא סגירת מעגל עבורם.

דברי דניאל עקיבא על  היצירה: "ממעמקים קראתיך מתפרש גם מ'עומק הנפש' או ממצב של שפל מדרגה ככלי ריק, מצב שאינו בהכרח שלילי בלשון הקבלה, מאחר ויש בו שאיפה ויכולת להתמלא ולצמוח".
כך גם ביצירה המופתית, עקיבא מדמה את השלבים ההדרגתיים של הכלת הכלי, בזרימה מוסיקלית. היצירה מתעצמת ומתחזקת בפרקים השונים בהתאם כשהוא מדמה את יצריות האדם, הבהמיות לצד הנתינה והחסד האנושי שמסבים אושר לאדם. היצירה מסתיימת בקריאה שקטה ומסתורית ממעמקים, כמשל לחסדים הסמויים מן העין.

אנסמבל סולני מורן, מן המקהלות הנחשבות בישראל, שמבצעת יצירות של טובי המלחינים ופועלת לקידום היצירה הישראלית, תבצע את יצירתו של עקיבא ואת הרקויאם של פורה. "שיתוף הפעולה עם אנסמבל זמרי מורן הוא תמיד חוויה עבורי. זוהי מקהלה מאד איכותית שתמיד כיף לעשות איתה מוסיקה, במיוחד בשתי יצירות נפלאות אלה – 'ממעמקים קראתיך' של דניאל עקיבא והרקוויאם של פורה", מציין טל.

התכנית תכלול את הקונצ'רטו לכינור ואבוב של באך, בנגינתם של ברק טל ותמר ענבר, את היצירה "ממעמקים קראתיך" למקהלה, אבוב אובליגטו ותזמורת של דניאל עקיבא, ואת הרקויאם של פורה.

אנסמבל זמרי מורן. צילום נגה שדמי

קונצרט מס' 4 – "רקויאם של פורה"

מנצח: ברק טל
סולנים:
תמר ענבר – אבוב, ברק טל – כינור.
בהשתתפות אנסמבל זמרי מורן וסולנים.

בתכנית:
באך: קונצ'רטו לכינור ואבוב.
דניאל עקיבא: "ממעמקים קראתיך" למקהלה, אבוב אובליגטו ותזמורת.
פורה: רקוויאם.

לפרטים ורכישת כרטיסים:

לרכישה באינטרנט:  www.soloists.co.il

חיפה, מרכז רפפורט, מוצ"ש, 21.4.2018, בשעה 20:30
מחיר כרטיס: 116₪ | טלפון: 04-8363804

 

אנסמבל זמרי מורן, מונה זמרים צעירים, חיילים מוסיקאים מצטיינים וסטודנטים באקדמיות למוסיקה, הוקם ב- 1998 על-ידי נעמי פארן, המנצחת והמנהלת המוסיקלית של המקהלה, כגוף ייצוגי מקצועי שמטרתו קידום זמרים ומנצחים צעירים, מצוינות מוסיקלית ופיתוח הזמרה הסולנית. האנסמבל, יחד עם מנצח הבית של האנסמבל גיא פלץ, מבצע ממיטב המוסיקה המקהלתית ופועל לקידום היצירה הישראלית האנסמבל מבצע יצירות של טובי המלחינים, שחלקן נכתבו במיוחד עבור האנסמבל, ביניהם יוסף ברדנשווילי, מנחם ויזנברג, חיים פרמונט וטובים אחרים. במהלך השנים השתתף האנסמבל בסדרות קונצרטים עם התזמורות המובילות בישראל, והופיע בפסטיבלים ובתחרויות בינלאומיות ברחבי העולם.

דניאל עקיבא – מלחין נגן גיטרה ולאוטה, כמלחין עוסק עקיבא בחקר המוסיקה היהודית ספרדית על רבדיה הרבים והמגוונים ומשלב בחלק מיצירותיו יסודות מן המוסיקה הזאת. כתב מגוון רחב ביותר של יצירות לכלי סולו: אבוב, חליל, גיטרה, צ'לו, ויולה דה גמבה, חלילית, קלרינט, כינור, מנדולינה וסופראן. כתב מגוון יצירות קאמריות, יצירות למקהלה מעורבת ולמקהלה לקולות שווים, יצירות לתזמורת קאמרית, קונצ'רטו לגיטרה ולתזמורת וקונצ'רטו ל3 גיטרות ותזמורת, יצירות למקהלה סולנים ותזמורת, מקהלה תזמורת כלי קשת ואבוב אובליגטו, לקול גיטרה ותזמורת, מחזור שירים לקול ותזמורת כלי קשת. יצירותיו בוצעו והוקלטו בארץ וברחבי העולם. הוא זכה בפרס אקום ופרס נוצת הזהב על יצירותיו, בפרס אמזון עבור תקליטור מיצירותיו, בפרס הקונפדרציה השוויצרית להלחנה ונגינה. בפרס ראש הממשלה למלחינים 2017. כאמן מבצע הופיע ברחבי העולם בנגינת רפרטואר מן הרנסאנס ועד למה הנוכחית כולל יצירות שכתב ויצירות שהוקדשו לו על ידי מיטב המלחינים בארץ.

על היצירה "ממעמקים קראתיך":

ממעמקים קראתיך מתפרש גם מעומק הנפש או ממצב של שפל מדרגה של כלי ריק, מצב שאינו בהכרח שלילי בלשון הקבלה. כלי ריק הוא מצב שיש בו שאיפה ויכולת להתמלא ולצמוח. כך, בתחילת היצירה בקטע התזמורתי רמזים למצבים המתוארים לעיל במסתורין ובכניסה הדרגתית וחרישית של כלי הקשת  "תוך מילוי הכלי" בשלבים.

ביצירה משולבים טקסטים מתהילים קיז ו- קיח – בפרוש הלקוח מן הדרש והסוד הם מתארים את המאבק הקיומי ביצרים, כפי שמתגלם בכל אחד מאתנו באופן פרטי.
בפרק שלישי כל גויים סבבוני- זו קריאה רמה שמציגה את היצרים האופפים אותנו (גויים=יצרים). במילים סבבוני גם סבבוני, כניסות בחיקויים המתוארות קצבית ומלודית כמחשבות ויצרים האופפים אותנו מכל עבר, מעין מתקפה של מחשבות.

התעצמותו החסד שהוא מקור של נתינה ללא גבול (החסד מתואר בקבלה כקו ימין והוא מקור האלטרואיזם, באה לידי ביטוי במילים: "ימין השם עושה חיל.."). החסד הוא אף גורם לשמחה ולכן הופעת הטמבורין- ככלי שמסמל שמחה, ניצחון והתגברות ומרמז גם על תנועה ומחול (תופה של מרים ששרה ומחוללת- אחרי שירת הים בספר שמות פרשת "בשלח"). הקטעים בהם מופיע הטמבורין בפרק זה ביצירה, הם מעין מחולות בתנועה הרתמית ובמשקליהם.

בפרק הרביעי נקודת השיא במילים: "אסרו חג בעבותים עד קרנות המזבח..", ויש במילים אילו ביטוי ליכולת שלנו להתגבר על הבהמיות שבנו, בשחיטת הפר שבנו. הפר- לפי תורת הקבלה מסמל את הבהמיות, ושחיטתו מהווה אישור להתגברות. המוסיקה מתעצמת ומתרגשת.
סיום היצירה ב- PP  מרמזת על החסדים המכוסים החסדים הנסתרים, סיום המתאר צניעות וכיסוי החסדים. סיומה של היצירה בדרך זו אף מתקשרת לתחילתה והיא סוגרת את המעגל של הקריאה השקטה והמסתורית ממעמקים.

 תמר ענבר (אבוב) נולדה בנס ציונה ולמדה אבוב אצל דודו כרמל באקדמיה למוזיקה ולמחול ירושלים. היא המשיכה את לימודיה אצל מוריס בורג בז'נבה והשלימה תואר ראשון ושני בהצטיינות. תמר הופיעה כנגנית אבוב ראשית אורחת בתזמורות שונות ביניהן, התזמורת הסימפונית של רדיו בוואריה, בתזמורת הממלכתית של בוואריה, באופרה של פרנקפורט, בפילהרמונית הישראלית ועוד. כסולנית היא הופיעה עם תזמורות שונות, ביניהן הסימפונית הלאומית של סין, הסימפונית ראשון-לציון ואנסמבל סולני תל-אביב. תמר שימשה כאבובנית ראשית קבועה בתזמורת הסימפונית ראשון-לציון ובתזמורת המוצרטאום של זלצבורג, ומנגנת בקביעות כאבובנית ראשית של אנסמבל סולני תל-אביב מיום היווסדו. והיא זוכת מלגות של קרן התרבות אמריקה – ישראל.

ברק טל, המייסד והמנהל המוסיקלי של אנסמבל סולני תל-אביב משנת 2001 הופיע על בימות מרכזיות בעולם, בפסטיבלים בינלאומיים מרכזיים ובשידורי רדיו וטלוויזיה רבים בארץ ובאירופה. כמנהל מוסיקלי של האנסמבל, טל שיתף פעולה עם גדולי הסולנים הבינלאומיים, וכמנצח אורח הופיע עם מרבית התזמורות בארץ ותזמורות בגרמניה, באוסטריה, ברוסיה, בפולין, באסטוניה, בקוריאה, בצ'כיה, ברומניה ועוד.
ברק מקדיש מזמנו לעבודה עם מוסיקאים צעירים ובחינוך מוסיקלי, והחל משנת הלימודים הנוכחית נמנה עם סגל המורים באקדמיה למוסיקה באוניברסיטת תל-אביב. זכה במספר פרסים ומענקים, ביניהם פרס רוזנבלום לאמן מצטיין, פרס עדן פרטוש של משרד התרבות (פעמיים), ועם סולני תל-אביב בפרס לנדאו לאמנויות הבמה של מפעל הפיס.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי

 • רוטרי חיפה המועדון המצטיין בישראל ובאזור

  בטקס חגיגי של החלפת נגידי רוטרי ישראל שנערך אמש בהרצליה השתתף גם אורח הכבוד נשיא רוטרי העולמי מר בארי ראסין. באירוע זה הוענק פרס האזור למועדון רוטרי חיפה
 • חודש הספר העברי

  קניון עזריאלי חיפה חוגג את חודש הספר העברי עם יריד מבצעים ברשת סטימצקי וצומת ספרים ומשעות סיפור מוסיקליות לקטנטנים
 • גרנד - זה כל הסיפור

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר עורך לכבוד שבוע הספר הישראלי פעילויות מיוחדות לכל המשפחה בתאריכים: 10.6 ו-12.6, בשיתוף עם רשת "צומת ספרים".
 • קניון עזריאלי חיפה "לובש לבן"

  קניון עזריאלי חיפה מזמין את לקוחותיו לחגיגת שבועות ססגונית וייחודית המציעה מטעמים של מיטב תוצרת הארץ
 • שבועות במוזיאון ינקו-דאדא, עין הוד

  בחג השבועות 9.6.19 תתקיים ההצגה "ילד בוץ" של תיאטרון הקוקיה, פעילות לילדים ולכל המשפחה ב"מעבדאדא" ובמהלך כל היום יתקיימו סיורים בכפר מלווים בסיפורים.
 • ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת, בספורטן חיפה!

  אם אתם ישראלים בכל המובנים ומתים על תוצרת הארץ זה בדיוק הפסטיבל אותו אתם ממש לא רוצים לפספס! 
 • חוגגים שבועות בחוצות המפרץ

  חוגגים שבועות לכל המשפחה – בחוצות המפרץ מגוון מופעים, מתנפחים, מתחם סדנאות יצירה, מתחם ביוטי הכולל איפור, קעקועים וצמות ועוד.. הכניסה לפעילויות – ללא תשלום
 • מבקרים בגרנד בחג הביכורים

  עופר גרנד קניון חיפה – מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחוויית ניחוחות וטעמים לכבוד החג הכי חגיגי בשנה! האירוע יתקיים בימים רביעי עד שישי, 5-7.6, בחסות חנות המעדנים והדליקטסים באשר פרומז'רי.
 • סופשבוע של אופרה

  גם בקיץ הקרוב חוזרת האופרה הישראלית לעכו לסוף שבוע של מוסיקה שיתקיים, זו השנה השישית, במצודה הצלבנית של העיר עכו
 • "שפים קטנים" בהשראת סיפורים גדולים

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך מדי יום שלישי סדנאות בישול בריא לילדים:  "שפים קטנים", בהנחיית הצוות המקצועי של "מבשלים עם תמי".
 • שישי Live במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה, יערוך בימי שישי, במהלך חודש יוני,   במופעי  שישי Live .
 • מופעים והצגות קיץ במתחם חוצות המפרץ

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ,  בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  מציע בימי שבת, בחודש יוני מופעים והצגות לילדים ולכל המשפחה.  
 • תערוכת "דרכים נעצמות"

  אירוע מיוחד בתערוכת "דרכים נעצמות" שמוקדשת ליצירתו של שלומי שוורצברג במוזיאון ינקו דאדא
 • פסטיבל היין חוזר לחיפה

  לאחר ההצלחה לה זכה בשנים האחרונות פסטיבל היין המסורתי ובתזמון מושלם לחג השבועות, חוזר בתאריכים 5-6.6 הפסטיבל אל חיפה ואל רחבת גן האודיטוריום המקסימה.
 • ערב התרמה לעמותת ימין סעד

  עמותת "ימין סעד" תומכת ומלווה ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם מחיפה והקריות.
 • של מי החיים האלה

  אחת ההצגות המצליחות בשנות השבעים בלונדון ובברודווי ועובדה גם לסרט קולנוע בכיכובו של ריצ'ארד דרייפוס.
 • Leftovers

  תערוכה חדשה ב"מוזה 42", מכללת אורנים, פתיחה: רביעי 22.5, Leftovers הוא פרויקט אוצרותי שבמרכזו יצירה משותפת של שישה אמנים, סטודנטים לתואר שני, שהם אמנים / מורים
 • פסטיבל "חקלאות, ים ואדם"

  המועצה האזורית חוף הכרמל ועמותת התיירות "כרמלים" מזמינות את הקהל הרחב ליהנות מחג הקציר בנוף הירוק    
 • רוטרי חיפה והטכניון: באוהאוס בחיפה

  יוזמה עצמאית של מועדון רוטרי חיפה מביאה לקידום קשר חשוב בין הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון לאוניברסיטה בדסאו עיר הבאוהאוס בגרמניה.
 • מוני מושונוב באדיבות מרכז עולי אירופה

  יום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה

  כ- 100 איש הגיעו ליום העיון השנתי של "פסגות כרמל" ואוניברסיטת חיפה בנושא מעגלי תקשורת במציאות משתנה בדיור מוגן
 • מסיבת הרס

  תערוכה "מסיבת הרס" מבקרת את השינויים הערכים החברתיים, התרבותיים, הקהילתיים והסביבתיים הבאים לידי ביטוי בהרס השיכונים הציבוריים ובבנייה החדשה למגורים.
 • "ירחים אלטרנטיביים" ו"צייר את דוד"

  עבודות וידיאו, יצירות רישום וציור של האמן הגרמני רוברט פופלב
 • ביקור הנשיאה העולמית של  ארגון אינרוויל בחיפה

  ארגון אינרוויל (Inner Wheel) הוא ארגון עולמי של נשים מתנדבות הפועל לצד מועדוני רוטרי. בישראל חברות בארגון, זו לצד זו, נשים יהודיות וערביות. 
 • מתנת חג לעיר ממועדון רוטרי חיפה

  בפקניק רב משתתפים חגגו חברי מועדון רוטרי חיפה את חנוכת חורשת רוטרי לשכנות טובה הממוקמת על צלע ההר ליד אכסניית הנוער
 • תערוכת Cultural Mosaic

  פתיחת חגיגית של תערוכת הציורים של אמן האקוורלים (ציורי מים), רהול צ'אקרבורטי, תתקיים ביום ראשון, 12.05.2019
 • יריד משחקי חשיבה בעופר גרנד קניון חיפה

  מגוון משחקי חשיבה ב-25% הנחה, טורניר נושא פרסים בכל יום, הנחות בלעדיות בימי היריד ללקוחות my OFER ועוד.
 • מורשת בעצמאות

  ביום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל משרד התרבות והספורט והמועצה לשימור אתרים פותחים דלתות ב-71 אתרי מורשת.
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 3

  סופ"ש פעיל בבית הגפן, חיפה – סיורים, מופעים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • מופעים והצגות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET ממשיך עם מסורת הצגות לילדים ולכל המשפחה  בימי שישי עם מופעי "שישי "LIVE ובימי שבת במהלך חודש מאי. הפעילות כוללת הצגות, מופעים ופעילויות בחינם
 • הזוכים בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים

  למעלה מ-30,000 מבקרים פקדו עד כה את הפסטיבל שיימשך עד ה-24 לחודש, ונהנו משפע הצגות מקור, הצגות מובילות של מיטב תאטראות הילדים בארץ וממופעי רחוב שנבחרו מרחבי העולם.
 • פסח על-חלל בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, עורך פסטיבל פסח על-חלל עם שלל פעילויות ומופעים לכל המשפחה!
 • פסטיבל פסח בקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר חוגג את חג הפסח בפסטיבל פליי דייט עם מגוון הפעלות ומשחקים אתגריים במהלך חו"ל המועד
 • "ירחים אלטרנטיביים"

  עבודת וידיאו של האמן רוברט פופלב בשיתוף האמנית נדין שליפר
 • We Could Be Heroes

  תיאטרון קליפה גאה להציג את הפרויקט " We Could Be Heroes" . הפרויקט, הינו אירוע פרפורמטיבי, אשר יוצג לקהל הרחב במרחב ציבורי החל מה14 באפריל וב40 ערים שונות ברחבי הארץ.
 • "שפים קטנים"

  סדנאות בישול בריא לילדים בעופר גרנד קניון חיפה
 • בקק״ל יודעים שבא אביב

  מה לעשות עם הילדים בחופשת פסח? קרן קימת לישראל מציעה מגוון פעילויות חינמיות לילדים (והוריהם) בפריסה ארצית במיוחד לחג האביב ולמזג האוויר הנעים, המתאים לטיולים ברחבי הארץ שצפוי בחול המועד פסח
 • שבת משפחות קבוע בקניון סינמול

  מידי שבת קניון הסינמול פותח את שעריו למשפחות הצפון, לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00.
 • בית הספר לקוסמים צעירים

  בפסח הקרוב בפסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות ילדים מוצאים את ליאור סושרד הבא בבית הספר לקוסמים צעירים – הדור הבא של הקוסמים בישראל
 • רוטרי חיפה תורם לנזקקים לפני החג, "קמחא דפסחא".

  מועדון רוטרי חיפה מגייס מחבריו גם השנה כבכל שנה תרומות נדיבות למען "קמחא דפסחא". התרומות מיועדות לבית ההסעדה
 • "שרוולי עצים"

  אירוע שירה בשיתוף הליקון במוזיאון ינקו-דאדא במסגרת השתתפותה של המשוררת נדיה עדינה רוז במקבץ התערוכות 3D
 • פסטיבל מפה ומצה - בחג הפסח

  מופעים לכל המשפחה, מפגשי סופר, הצגות לילדים, סדנאות יצירה, הפעלות מיחזור ופעילויות מלאכות קדומות
 • פסטיבל תחביבים במתחם חוצות המפרץ

  במהלך חול המועד פסח פסטיבל תחביבים בין התאריכים 21.4.18-24.4.18, ימים ראשון עד רביעי, אשר יציע מגוון רחב של פעילויות מעשירות להורים ולילדים.
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  קניון הסינמול פותח את שעריו בפני משפחות הצפון לשבתות משפחתיות מלאות בפעילויות עם הילדים החל משעה 11:00, ועכשיו הקניון מציג את הפעילויות החדשות בחודש אפריל.
 • ביום הבחירות בוחרים לבלות בגרנד!

  עופר גרנד קניון חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין את כל משפחות הצפון וילדיהם ביום הבחירות, יום שלישי ה-9.4, להופעה של כוכבת הילדים "היללי",
 • מופעים והצגות בימי שבת בחודש אפריל במתחם חוצות המפרץ  

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET, בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך עם מסורת הצגות ומופעים לילדים ולכל המשפחה,  בימי שבת, גם בחודש אפריל.
 • הפנינג בחירות במתחם חוצות המפרץ אאוטלט

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה חוגג את יום הבחירות בהפנינג לוהט
 • אמנים במושבה פרדס חנה כרכור

  מזה שני עשורים נחשב למוסד אמנותי מוביל. חובבי אומנות ותרבות על משפחותיהם מכל רחבי הארץ פוקדים את מושבת האמנים והיוצרים הגדולה בישראל לשלושה ימים.
 • פסיפס של ארץ ישראל בחול המועד פסח

  30 מוזיאונים ואתרים הנפתחים לציבור חינם בכל ימי חול המועד פסח, בחסות בנק הפועלים
 • בית הגפן מציג: Week'and No' 2

  סופ"ש שני פעיל בבית הגפן: סיורים, מפגשים, סרטים, במה חצופה, גלריות ועוד
 • בשורה חשובה להורים ולילדים לקראת הפסח

  פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-29 להצגות הילדים יקיים השנה לראשונה גם הצגות המותאמות לילדים בעלי צרכים מיוחדים
 • שבת משפחות בקניון סינמול

  בשבת הקרובה 30.3 המבקרים בקניון ייהנו מסדנת אפייה מפתיעה לקונדיטורים הקטנים – סדנת קפקייקס.
 • ביום הבחירות בוחרים בהפנינג בנמל קיסריה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה ססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • סימנים של חולשה

  תזמורת המהפכה – מגופי המוסיקה הצעירים והנועזים הפועלים כיום בארץ בניהולם של רועי אופנהיים וזהר שרון -חוברת אל ברי סחרוף ורע מוכיח כשאליהם תצטרף גם מקהלת בת שיר – הסימפונית חיפה
 • ירח משתקף באספלט

  גלריה בית הגפן וסטודיו משלך שמחות להודיע על פתיחת תערוכה קבוצתית בפרויקט 'מנהיגות נשים בתרבות' של אמניות המגיעות ברובן מרקע מסורתי.
 • סופ"ש של טעמים בגרנד מרקט

  עופר גרנד קניון חיפה מקבוצת קניוני עופר מציג, זו השנה הרביעית, את יריד האוכל הגדול, המגוון והאיכותי בצפון, "הגרנד מרקט".
 • מוזיאון ינקו דאדא מציג שתי תערוכות חדשות:

  לנה ועודד זידל, ובחלומי… ינקו – עבודות המגיבות ליצירותיו של מרסל ינקו – אייל אסולין – MAU – עבודת קיר בה מוצגים סממני סטטוס היסטוריים אל מול אלה העכשוויים. פתיחה שבת 23.3.19 בשעה 13:00
 • פורים שובר קופות

  חגיגות ענק לכבוד פורים בקניון הסינמול ברוח הקולנוע , בין התאריכים 20.3-22.3 קניון סינמול הופך לפסטיבל פורים.
 • נטלי אילון, ביצה וולקנית, סטילס צילום באדיבות המכון לאמנות / אורנים

    הגלריה I מכללת אורנים

  תערוכה חדשה: מעט אש בכלי נטלי אילון ואבי סבח  אוצרת אורית בולגרו פתיחה 17.3.19, ראשון,12:30 נעילה 18.5.19
 • עופר הקריון קריית ביאליק. צילום: מורן קדוש

  קניוני עופר חוגגים את יום האם במגזר הערבי (عيد الأم)  

  קבוצת קניוני עופר תציין  את יום האם במגזר הערבי  ב 10 קניונים ברחבי הארץ, במסגרת זו יערכו מבצעי ענק של עד 70% הנחה במגוון רשתות מובילות.
 • את פורים חוגגים רק בספורטן חיפה

  מקווים שהכנתם לעצמכם כבר תחפושת מקורית, כי השנה אתם חוגגים את פורים בהפנינג צבעוני ומיוחד
 • לילך לב ארי פרופ קרדיט: יח"צ

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים

  יום האישה הבינלאומי במכללת אורנים – פרס גולדה מאיר לשנת 2019
 • "עונות השנה"

  אנסמבל סולני תל אביב בערב מגוון ומהנה בסימן כינור ומנדולינה, עם הסולנים נגן המנדולינה הבינלאומי יקי ראובן והכנר קובי רובינשטיין, ובניצוחו של ברק טל.
 • מחווה למורה והאמן אלי שמיר ולתלמידיו אמני הצפון

  מוזיאון ישראל בחר לקיים מחווה לאמן אלי שמיר ולתלמידיו בני הצפון.
 • פסטיבל מגונדרות

  לכבוד יום האישה – ספורטן חיפה בפסטיבל חגיגי שכולו מוקדש להעצמה נשית
 • סיורי שבתות בלב ואדי ניסנאס

  בואו להכיר את ואדי ניסנאס דרך האנשים שיפתחו את הדלת ויזמינו אתכם פנימה, לשתות קפה או תה צמחים מהביל, לשמוע סיפור ולשאול שאלות.
 • רואים משם שומעים מכאן

  סדרה של מופעי אופרה מצולמים בביצוע הגדולים והטובים שבמוסיקאי האופרה הפועלים היום, זמרים, מנצחים במאים ומעצבים. יצירות שצולמו על הבמות הנחשבות בעולם ובאיכות הקרנה מעולה.
 • פסטיבל בנמל: חגיגת פורים צוהלת ושמחה

  המלך הורדוס מזמין את כל המשפחה למפגש הומוריסטי בין עבר להווה באווירה פורימית וססגונית בהשתתפות מיטב להטוטני ואומני הקרקס והתיאטרון של ממלכת יהודה
 • יום האישה בתאטרון חיפה

  לרגל יום האשה עולות שתי הצגות נפלאות של תיאטרון דימונה על במת תאטרון חיפה
 • היה דבש!

  ממש כמו כוורת דבורים, כך נראה פאב 'מומוס' במהלך ההרצאה בסגנון טד שהעבירה השבוע פרופ. תמר קיסר ממכללת אורנים.
 • משנכנס פורים, חוגגים בגרנד!

  עופר קניון גרנד חיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכם לחגוג את החג הכי צבעוני בשנה עם מגוון פעילויות והטבות שלא תרצו לפספס.
 • חוצות המפרץ אאוטלט חוגג פורים שמח לילדים ולכל המשפחה

  מתחם חוצות המפרץ OUTLET – בבעלות קבוצת קניוני עופר ואשטרום נכסים, המהווה את מרכז הקניות המרכזי של תושבי חיפה, הקריות והסביבה,  ממשיך במסורת הפעילות לילדים ולכל המשפחה בחג פורים ומציע שלל מופעים ופעילויות בחינם.
 • קרדיט צילום: סרגיי חרצ'נקו

  נבחרת הטאיקוון-דו של מתנ"ס ליאו באק בהישגים מרשימים

  בשבוע שעבר (ה15.2) נערכה אליפות ישראל בקרבות טאיקוון-דו בעיר אשדוד.  באליפות השתתפו כ- 200 תלמידים מכל רחבי הארץ  ומתוכם 51 לוחמים ולוחמות ירוקים שייצגו את "אגודת מכבי חיפה כרמל", מתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים, ואת העיר חיפה.
 • חגיגות 30 שנה  לקניון עופר הקריון

  קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר יציין החודש 30 שנה להקמתו בשורה של אירועים ומגוון פעילויות מיוחדות אשר יתקיימו במהלך חודש מרץ.
 • חוגגים את יום האישה הבינלאומי בעופר גרנד קניון

  עופר גרנד קניון בחיפה, מקבוצת קניוני עופר, מזמין אתכן ביום רביעי ה-6.3.19 לחגוג את יום האישה הבינלאומי באירוע מיוחד לנשים שיתקיים במתחם בתי הקולנוע בקניון.