חג המנגל הלאומי?

כבר קבעתם לכם מנגל לחג הכי בשרי של השנה? יום העצמאות מגיע לביקור בשבוע הבא, וזה בדיוק הזמן לקבל טיפים למנגל מנצח מצחי בוקששתר:
יום העצמאות יגיע לבקר כבר בשבוע הבא, ואיתו מרביתנו נצא לעל האש מסורתי ורווי בבשר. אז לכבוד המאורע, צחי בוקששתר שף ובעלים של רשת Black, מעניק טיפים ועצות למנגל מושלם.

אז קודם כל: כלי עבודה וציוד למנגל.
"כדי שיהיה על האש מוצלח, חשוב לתכנן ולהכין את ערכת העבודה של המנגל: חצי בצל נעוץ על מזלג ארוך, לשימון הרשת, רשת נקייה ומשומנת מהבית, נייר מגבת, ספריי עם מים לשיכוך להבות וכלים לאוכל מוכן. הכי חשוב לא לגלות כשהאוכל מתחיל להישרף שאין מלקחיים כדי לקחת אותו, או שאין לאן. לגבי השיפודים: שיפודי עץ קטנים וחמודים מעניקים חן לגריל – אבל כדאי להשרות אותם לפחות שעתיים במים, עם טיפה מלח, ורצוי במקרר. כך הם לא יישרפו בהכנה".

חשוב להגיע מוכנים למנגל. צילום: יורם אשהיים

חשוב להגיע מוכנים למנגל. צילום: יורם אשהיים

ממה מתחילים?
"אם מתחילים מירקות צרובים על האש, סלטים טריים מירוקים וחצילים חמים, ורק אחר כך מתחילים עם בשר ולחמים- אנחנו ואורחינו נרגיש יותר טוב למחרת".

פחמים:
"גריל גז זה גריל גז, אבל פחמים צריך לבחור. בשוק יש מיובאים מדרום אמריקה שעובדים נפלא ובחנויות ירקות ביישובים ערבים שקים גדולים של פחמי הדר נפלאים, שבוערים חזק ולאורך זמן. רק לא פחמי תחנת דלק ומרכול שניצתים ברגע ומתאכלים בשני רגעים".

הכנפיים המנצחות של הבלאק. תמונה: יחסי ציבור

הכנפיים המנצחות של הבלאק. תמונה: יחסי ציבור

ואיך נדליק את הפחמים בקלות?
"השיטה הכי מוצלחת להדלקת פחמים היא הארובה. אם זו ארובה יקרת ערך של וובר, אחת זולה מהשוק או פח מלול שעבר הסבה- מדובר בצינור שבתחתיתו מבעירים נייר ומעל ממלאים בפחמים, שמאדימים ולוהטים ברגע. זו גם הדרך האידיאלית למילוי מחדש של פחמים בגריל".

סוד לסטייק המושלם?
"סטייק טוב לא צריך מתכון. צריך לקנות אותו טוב ודי. ברשת Black אנחנו שמים אותו על הגריל, בוזקים רק בסוף מלח ופלפל שחור גרוס וכך יוצא הכי נפלא".

טיפ אחרון?
"
הטיפ החשוב מכולם: עם גריל אין חכמות, מה ששמים עליו זה מה שיוצא. קחו את העצה הזאת מ-Black, לתמיד: קנו בשר שלא היה קפוא, שמריח ונראה טוב, ויצא לכם טוב!"

זכרו: גרילמן ששותה בירה הוא גרילמן שמח!


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה