אז איך חוגגים בדיוק כמו לפני 70 שנה? (וידאו)

בואו לשמוע את השיר החדש של ירדנה ארזי וליאור נרקיס לכבוד חגיגות ה-70 למדינה שיצא לפני מספר ימים, וגם: איך יחגגו בחיפה את הכרזת העצמאות המחודשת, בדיוק כפי שהתרחשה לפני 70 שנה?
לכבוד חגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל משרד הספורט והתרבות מחזיר את ההורה לרחובות: השנה, יום שישי ה-20.4 שיוצא ה' באייר בדיוק כמו לפני 70 שנה, תושמע ברחבת המחוללים חוף זמיר בחיפה, בשעה 16:00 בדיוק הכרזת העצמאות בקולו של בן גוריון. מיד אחריה ובבת אחת בכל רחבי הארץ, יפרצו הרוקדים בריקוד ההורה ה-70. מיטב האמנים יופיעו במסגרת האירועים ברחבי הארץ: ירדנה ארזי וליאור נרקיס, אביבה אבידן, רוחמה רז, צמד רעים, דקלון, אמין כיוף ועוד.

לכבוד ריקודי הורת ה-70 נכתב והולחן שיר ההורה הרשמי "ישראל שלי" על ידיי יוסי גיספן ובנו אוראל גיספן ואת השיר מבצעים הזמרים ירדנה ארזי וליאור נרקיס. לשיר חובר ריקוד ייחודי על ידי המרקיד וכוריאוגרף ריקודי העם גדי ביטון, צעדי הריקוד נלמדים בימים אלו בחוגי ריקודי העם בישראל וגם בקהילות היהודיות ברחבי העולם.

שרת התרבות והספורט, מירי רגב מסרה: "נקודת הציון החשובה ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל הייתה ביום שישי, ה' באייר תש"ח, והשנה בדיוק 70 שנה אחרי אנו נצא במחולות במסגרת שחזור חגיגות העצמאות. צעדי הריקוד לשיר ההורה 70, 'ישראל שלי', נלמדים בימים אלה בכל רחבי הארץ ובקהילות היהודיות בעולם והכל על מנת שכולם יכירו את צעדי הריקוד לשיר המרגש שנכתב לרגל האירוע. במסגרת האירועים שיתקיימו בחמישה עשר מוקדים ברחבי הארץ יופיעו מגוון רחב של אמנים וותיקים וצעירים אשר שיריהם משולבים בתרבות ריקודי העם. אני מזמינה את כל עם ישראל ללמוד את צעדי הריקוד ולהצטרף למעגלי החוגגים."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה