בן שושן: "הגיע הזמן לראש עיר מהליכוד בחיפה"

מדור חדש ב"ניוז" – הכר את המועמד. מתחילים עם יניב בן שושן שמעוניין לכבוש את ראשות הליכוד בעיר. מולו מתמודד שמשון עידו


את המדור החדש שלנו "הכר את המועמד" חונך המועמד לראשות סיעת הליכוד במועצת העיר, יניב בן שושן. הוא בן 37, תושב חיפה, נשוי ואב לשלוש בנות.

בצבא שירת כלוחם בפלוגה מסייעת בגדוד 51 של חטיבת גולני.

הוא בעל תואר ראשון בסטטיסטיקה ולימודים רב תחומיים באוניברסיטת חיפה, וכיום לומד במסלול ללימודי שמאות וניהול מקרקעין של היחידה ללימודי חוץ בטכניון.

בן שושן מכהן כחבר מרכז וכחבר מועצת סניף הליכוד בחיפה משנת 2012. בין השנים 2008-2013, כיהן כחבר מועצת העיר חיפה מטעם רשימת "מהפך" בראשות יעקב בורובסקי. בעבר, כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת חיפה, שם מילא תפקידים נוספים.

בעיר חיפה הוביל מאבקים רבים ובהם: המאבק נגד הקמת מרכז מורשת פלסטין בשכונת הדר, המאבק נגד העברת תקציב עירוני לתיאטרון אלמידאן ועוד.

 

יניב בן שושן. צילום יח"צ

 למה על חברי הליכוד לבחור בך? הרי יש כבר ראש עיר מהליכוד. למה לא להמשיך כך?

אנשי הליכוד כמו חלקים גדולים מהציבור החיפאי, צמאים לסיעת ליכוד חזקה, גדולה ובעלת מספר רב של מנדטים, שתהווה חלק דומיננטי מההנהגה העירונית במועצת העיר.

סיעה שתתן את הטון בכל הנושאים החשובים לנו, החברתי, הלאומי והכלכלי. סיעה שתביע את דעתה בנושאים שעל סדר היום, שתגיש הצעות לסדר ושאילותות וכשצריך תדע גם להתנגד למהלכים שעוברים דרך מועצת העיר. הציבור הליכוד בעיר זקוק לסיעת ליכוד בעלת אוזן קשבת, שתדע לעזור לכל חברי הליכוד בעיר ולקדם את השקפת עולמם דרך מועצת העיר.

בכל העולם, הולכים לקראת בחירת צעירים מתחת לגיל 40 לתפקידי הנהגה. זה קרה באוסטריה, שלאחרונה בחרה קנצלר בן 31, בניו זילנד שבחרה ראשת ממשלה בת 37, באירלנד שבחרה ראש ממשלה בן 38 ובצרפת שבחרה נשיא בן 39. כך גם באסטוניה, אוקראינה ומדינות נוספות.

אני סבור שגם אצלנו בחיפה, יש לבחור הנהגה חדשה, דינאמית, נמרצת וצעירה ויחד עם זאת מנוסה, שתוביל את סיעת הליכוד במועצת העיר חיפה, כבר בבחירות הקרובות. רק כך נוכל לשקם את הליכוד בעיר, להחזיר אותו לגודלו הריאלי ולהגשים את חזון סיעת ליכוד גדולה חזקה ודומיננטית.

 אם תיבחר במי תתמוך לראשות העיר?

אנו נמצאים כחצי שנה לפני הבחירות המוניציפאליות ולכן זוהי שאלה שעוד מוקדם להשיב לה. כמו שראינו בסקרים האחרונים, חלק גדול מהציבור החיפאי אינו יודע למי להצביע. אני חושב שיש לזה הסבר. בין כל המועמדים הידועים כיום אין מועמד ימני, שמגדיר את עצמו ימני ושרץ מטעם מפלגה ימנית. לאור כל המאורעות בשנים האחרונות בחיפה על הרקע הלאומי, ולצד ההבנה שהנהגה ימנית תדע לדבר טוב יותר עם הממשלה ולהביא לכאן תקציבים, אני בטוח שיש תושבים רבים שמייחלים למועמד ימני ממפלגת השלטון – הליכוד. מאחר ובליכוד יש להיבחר בבחירות המקדימות שייערכו במאי, טרם בשלה העת כדי להכריז על התמודדות לראשות העיר, אך זאת אופציה ממשית שמונחת לפני.

מה החזון שלך בנוגע לחיפה?

ישנם חמישה נושאים שבהם אני מתכוון להתמקד כשאעמוד בראש סיעת הליכוד במועצת העיר:    חיזוק הצביון היהודי והלאומי בעיר תוך שמירה על חירות הפרט, הקטנת המפגעים הסביבתיים באזור, שיקום וחיזוק השכונות וקידום ופיתוח עסקים.

 האם מתישהו יהיה ראש עיר מהליכוד בעיר הפועלים?

אני מאמין שכן ובקרוב. בבחירות האחרונות לכנסת ה-20, הליכוד קיבל מספר קולות כמעט שווה למספר הקולות שקיבלה מפלגת העבודה. אם נסתכל סביבנו, על ערי הקריות, נשר וטירת הכרמל, שם מכהנים ראשי עיר מטעם הליכוד, נראה כיצד הדבר עוזר להם להביא תמיכה ותקציבים מהשלטון. כדי להביא את אותה הכרה וצמיחה לחיפה אנו חייבים ראש עיר מהליכוד וייתכן כי העת לכך כבר מגיעה.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads