הערים התאומות ישתתפו בחגיגות

ארבעה ראשי ערים תאומות לקריית ביאליק יגיעו בשבוע הבא לעיר וישתתפו בחגיגות יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל. "זהו מפגן הצדעה למדינת ישראל ולעיר קריית ביאליק", אמר ראש העיר, אלי דוקורסקי, אשר הגה את הרעיון המקורי. 

בערב יום העצמאות יעלו לבמה ראשי הערים התאומות עם דגלי ארצותיהם לבמת החגיגות המרכזית ויצטרפו לשירת "התקווה" יחד עם ראש העיר, אלי דוקורסקי וחברי מועצת העיר. הערים התאומות הן מגרמניה, פולין, יוון ובלארוס. ערב קודם לכן ישתתפו האורחים בטקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, שיתקיים באנדרטת הנופלים בעיר, שם יניח כל ראש עיר אורח זר זיכרון לצד הזרים, שיניחו נציגי צה"ל, המשפחות השכולות, ארגון אלמנות ויתומים, ארגון נפגעי פעולות האיבה, עיריית קריית ביאליק ועוד.

בין המגיעים יהיה גם ראש עיריית רדומסקו בפולין, ירוסלב פרנץ, שנדרש בחודש שעבר על ידי השלטונות בארצו לבטל את הטקס המשותף של בני נוער מקריית ביאליק ורדומסקו בעקבות סירובו של ראש העיר אלי דוקורסקי להשמיט מנאומו את האזכור בדבר חלקם של הפולנים בשואה. למרות זאת, ראש עיריית רדומסקו נענה בשמחה להזמנתו של דוקורסקי ויגיע עם צוותו לחגיגות העצמאות של ישראל.

כיכר הערים התאומות בקרית ביאליק. צילום דוברות קריית ביאליק

עוד יגיע פאבלוס קולוצוטס, ראש העיר התאומה מיוון- זקינטוס, עיר הידועה בסיפור הצלתם של יהודי האי במהלך מלחמת העולם השנייה, כאשר ראש העיר דאז והבישופ התבקשו למסור את שמות היהודים ובראש הרשימה הציבו את שמם ובכך הצילו את יהודי זקינתוס מפני האויב הנאצי.

העיר התאומה גלובוקי- בילארוס, בראשות אולג מורחאט, התאפיינה לפני מלחמת העולם השנייה ברוב המכריע של תושביה היהודים ועד היום ניצב בה פסלו של מחייה השפה העברית- אליעזר בן יהודה שהתגורר בעיר.

עיר תאומה נוספת שתיוצג בחגיגות יום העצמאות ה-70, היא רובע שטגליץ צלנדורף ברלין, שיחד עם קריית ביאליק היו חלוצות קיום קשרים עם גרמניה עוד בתקופה שהנושא היה במחלוקת. הקשר עמה החל ב-1965.

האורחים, בנוסף לטקסים הרשמיים, יבקרו בקריית ביאליק ויסיירו בירושלים ובאתרי תיירות המגלמים את פסיפס החיים המשותפים במדינת ישראל

דוקורסקי:" אני רואה חשיבות רבה בכינון והידוק קשרים עם מדינות אחרות שדרכן ניתן באופן בלתי אמצעי להציג את עמדתנו ולחנך את דור העתיד לסבלנות, סובלנות וקבלת השונה".

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק