בני ציון: רופאה הותקפה על ידי מטופל בעת שביצעה בדיקת דם

רופאה בבית החולים בני ציון הותקפה הבוקר (רביעי) על ידי מטופל במחלקת פנימית ב', בעת שטיפלה בו וביצעה בדיקת דם. האירוע נחקר ברגעים אלו
רופאה בבית החולים בני ציון הותקפה הבוקר (רביעי) על ידי מטופל במחלקת פנימית ב', בעת שטיפלה בו וביצעה בדיקת דם. המטופל הוציא את המחט והחל לגדף את הרופאה תוך שהוא זורק לעברה את המחט המלאה בדם. הרופאה התרחקה ולא נפגעה מהמחט, אך המטופל החל לרדוף אחריה במחלקה והמשיך לגדף אותה.

המטופל החל לגדף את הרופאה תוך שהוא זורק לעברה את המחט המלאה בדם. צילום: אילוסטרציה

הרופאה הזעיקה את אנשי הביטחון של בית החולים והם הצליחו להכניע את המטופל ולהשתלט עליו לאחר שזה גילה התנגדות. שוטרים ממשטרת חיפה הוזעקה לבית חולים ועצרו את המטופל, זאת לאחר שהתברר שניתן כבר לשחררו מטיפול רפואי.

מנהל המחלקה, ד"ר אלעד שיף, סיפר כי החולה מוכר במחלקה מביקורים ואשפוזים קודמים וכי הוא התאשפז במהלך הלילה, וסובל ממחלות מדבקות. לדברי ד"ר שיף היום בבוקר הגיעה אל מיטתו של המטופל רופאה מתמחה ובמהלך בדיקת הדם הוא החל לצעוק כי הרופאה מכאיבה לו, תוך שהוא מקלל אותה נמרצות: "הוא שלף את המחט מהווריד והשליך אותה לעבר הרופאה וכל הזמן המשיך לצרוח ולהכות במיטות ובקירות, ורדף אחריה עד שהיא הגיעה אליי. הרחקתי אותו מאנשי הצוות והחזרתי אותו לחדר עד שאנשי האבטחה הגיעו וגם בהם הוא ניסה לפגוע". ד"ר שיף ציין כי במידה והרופאה היתה נפגעת מהמחט היא עלולה היתה לחלות במחלה מסוכנת.

יצויין כי רק בחודש שעבר הותקפה רופאה בבית החולים בני ציון, במחלקה הכירורגית לאחר שאחותה של מטופלת לא היתה מרוצה מהטיפול ותקפה את הרופאה פיזית. וועד הרופאים השבית את בית החולים למשך שעה כמחאה על החלטת בית המשפט לבטל את צו הרחקה שהוצא כנגד החשודה, וערך הפגנה נגד תקיפת אנשי צוות ורופאים, ברחבת הכניסה.

המאבטחים הצליחו להשתלט על המטופל. המרכז הרפואי בני ציון. צילום: טניה ידוב

מנכ"ל המרכז הרפואי בני ציון, ד"ר אמנון רופא, אמר לפני זמן קצר בעקבות האירוע: "הנהלת בית החולים מגלה אפס סובלנות לאלימות כלפי הצוות הרפואי ועובדי בית החולים, ומקווה שהמשטרה תמצא את הדין עם התוקף".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות