סיור מקצועי בעיר חיפה

מנכ״ל משרד החינוך,  מר שמואל אבואב, יחד עם מנהל מחוז חיפה, ד״ר סער הראל, הגיעו לסיור מקצועי בעיר חיפה, במהלכו נפגשו עם ראש העיר, יונה יהב .

בפגישה הציג אבואב בפני ראש העיר, יהב, ובפני מנהלי אגפי החינוך, המפקחים ומנהלי מוסדות החינוך, את מטרות המשרד ואת הפעולות הדרושות להשגתן :

החזון לדמות בוגר מערכת החינוך – אדם משכיל בעל ידע ועומק תבונתי, בעל מיומנויות חשיבה לצד רגישות והקשבה ללבו, בוגר בעל כישורים לאתגרי החיים, עצמאי ופעיל חברתית, מבין את הנורמות ואת כללי ההתנהגות.

מנכ"ל משרד החינוך, אבואב: "אנו פועלים לחיזוק החינוך הבלתי פורמלי : תנועות נוער, לקיחת אחריות, מימוש עצמי, התנדבות, נתינה.

אנו עובדים במרץ על צמצום פערים חברתיים ומתן שוויון הזדמנויות. הכישרון הוא נחלת הכלל ומחובתנו להעניק את האפשרות לממשו בקרב כלל בוגרי מערכת החינוך הישראלית.

מטרה נוספת היא השבחת ההון האנושי – הכשרת מורים איכותיים אשר יזכו לליווי צמוד בשנותיהן הראשונות במערכת, נדע לשמור עליהם טוב יותר.

יונה יהב ושמואל אבוהב ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

פגשתי היום אנשי חינוך וראש רשות, המחויבים בצורה הגבוהה ביותר לתהליך החינוכי. כולם רוצים לעבוד, להעצים. אני יוצא מכאן עם הרגשה מצוינת ותקווה גדולה

מנכ"ל המשרד הודה למנהל המחוז, ד"ר סער הראל על הביקור וציין: "ד"ר הראל  הוא מנהל מחוז משובח, בעל יכולות ניהול גבוהות ובעל תפיסת עולם חברתית הרואה את הכלל. הראל מצעיד ומוביל את מערכת החינוך המחוזית להישגים גבוהים ביותר".

ראש העיר, מר יונה יהב: ״אתם, מנהלי בתי הספר ואנשי ההוראה, מעצבים את עתיד ילדינו והדורות הבאים ועל כן תפקידכם הוא החשוב ביותר. בחיפה נבנים מוסדות החינוך המתקדמים בארץ, המותאמים לצרכים הייחודים של כל בית ספר על פי ייחודיותו, וזאת על מנת להעניק לתלמידים ולמורים את התנאים המיטביים לעבודתם החשובה. כיף גדול עבורי ועבור אנשיי לעבוד בשותפות עם משרד החינוך״.

מנהל המחוז הודה למנכ"ל המשרד על הביקור, וציין, כי על סמך פגישותיו הקודמות עם ראשי הערים ומנהלי מחלקות החינוך, ועל סמך המפגש היום, הוא משוכנע במחויבות של כולם לעשות הכל למען חינוך איכותי- פדגוגית וערכי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה