אישום: תקף צמד שוטרים ופצע זוג קשישים כאשר הוא מתבצר שעות בדירתם בחיפה. ומה קבע הפסיכיאטר המחוזי?

על הנאשם השתלט כוח ימ"מ בעקבות סירובו לצאת מהדירה בה התבצר לפני כחודש, לאחר שתקף צמד שוטרים וזוג קשישים אשר אושפזו. "אני מודאג שהבחור הזה ישוב וימצא אותי", אמר הקשיש. ומה קבע הפסיכיאטר המחוזי?
הפסיכיאטר המחוזי קבע כי רום מרשי (30) תושב חיפה המואשם בתקיפת זוג קשישים לפני כחודש בביתם בחיפה, אינו כשיר לעמוד לדין וכי לא היה אחראי למעשיו. נגד הנאשם הוגש רק בשבוע שעבר כתב אישום בו נטען כי תקף באופן חמור זוג קשישים והתבצר בביתם במשך שעות. על הנאשם השתלט לבסוף כוח ימ"מ אשר הגיע למקום. בבוקר האירוע גם פצע הנאשם, כך לפי כתב האישום, שוטר ושוטרת באמצעות מסור ידני ופצע אותם באורח קל.

 

הנאשם במהלך הדיון בהארכת מעצרו לפני כחודש

 

חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי הוגשה במהלך דיון בבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרו של מרשי עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
על פי כתב האישום מרשי נכנס לדירה ובעודו אוחז בידו במסור הוא הכה באגרופים ובאמצעות המסור בפניו ובגופו של הקשיש, בן 80, עד שזה איבד את הכרתו. בהמשך הכה הנאשם את האישה בידה באמצעות אותו מסור.

הקשיש, אשר הותקף וספג את מרבית החבלות בכדי להגן על אשתו, אף היא בת 80, סיפר כי הוא חושש מאז המקרה כי הנאשם המתגורר בקומה שמעליהם, ישוב ויתקוף אותם:

"נפגעתי בראש ונותחתי בארובת העין. ויש לי שבר ביד", סיפר הקשיש, "אני מודאג שהבחור הזה ישוב וימצא אותי".

 

לוחמי הימ"מ מכתרים את הבית

כתב האישום מגולל את השתלשלות האירועים ביום הדרמטי והקשה בו הותקפו בני הזוג באופן חמור: סמוך לשעה 8:00 ביום האירוע נכנס הנאשם לחצר בית ברחוב גולומב בחיפה, סמוך לבית החולים בני ציון, והחל להשחית עציצים וצמחים. בעל הבית קרא לו להפסיק, ובהמשך הזעיק את המשטרה. שני השוטרים שהגיעו למקום לא הצליחו להשתלט עליו למרות שהשוטרת השתמשה נגדו באקדח הלם (טייזר). "הנאשם הרים ואחז בידו מסור גינה שהיה מונח במקום, ובכוונה להתנגד למעצרו, הכה באמצעותו את השוטר בראשו ובגבו, ואת השוטרת בראשה. בתגובה, ירתה השוטרת מנשקה האישי לעבר פלג גופו התחתון של הנאשם, והנאשם נמלט מהמקום", כך נכתב בכתב האישום. שני השוטרים נפצעו באורח קל.

הנאשם ברח מהמקום ואז הגיע ופרץ לבית שכניו, ברחוב החשמונאים בעיר. בדירה הוא פצע כאמור את זוג הקשישים, ולאחר מכן התבצר בדירתם כאשר צלפים, תצפיתנים וצוותי משא ומתן מכתרים את המקום. בסופו של דבר פרצו הכוחות לדירה, כאשר בין היתר נזרק לתוכה רימון הלם. הכוחות השתלטו על הנאשם והוא הוצא מהדירה כשהוא אזוק.

 

החדר בו התבצר הנאשם בדירת שכניו הקשישים, לאחר שפצע אותם

מרשי מואשם בשורת אישומים בהם חבלה בכוונה מחמירה, פציעה בנסיבות מחמירות, תקיפת שוטרים ועוד.
כעת כאמור, הוגשה חוות הדעת הפסיכיאטרית לבית המשפט, לפיה מרשי אינו כשיר לעמוד לדין. הפרקליטות ביקשה לדחות את הדיון וזאת בכדי ללמוד את חוות הדעת שהועברה אליה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות