למי העניק יונה יהב  תעודת הוקרה על מפעל חיים ?

מנכ"ל עמותת יד עזר לחבר שמעון סבג קיבל אות הוקרה על מפעל חיים מראש העיר יונה יהב

 

יונה יהב העניק לסבג את האות במהלך הטקס המרכזי ליום השואה שנערך ברחבת יד לניצול לעיני מאות מוזמנים ביניהם שרים חברי כנסת ומאות ניצולי שואה.  "אתה לבד לקחת על עצמך נטל שמדינה לוקחת. כבר 20 שנים אתה דואג יום ולילה לניצולי שואה ואתה עושה זאת בחדווה ובאהבה ואנחנו מוקירים אותך על כך", אמר יהב בברכתו

בנוכחות שרים חברי כנסת שופטים ומאות ניצולי שואה נערך היום טקס יום השואה המרכזי של חיפה ברחבת ״יד לניצול״ של עמותת יד עזר לחבר. בשיאו של הטקס העניק ראש עירית חיפה יונה יהב  תעודת הוקרה מיוחדת על מפעל חיים לשמעון סבג, מנכ"ל ומייסד העמותה. "אתה לבד לקחת על עצמך נטל שמדינה לוקחת. כבר 20 שנים אתה דואג יום ולילה לניצולי שואה ואתה עושה זאת בחדווה ובאהבה ואנחנו מוקירים אותך על כך", אמר יהב בברכתו.

שמעון סבג קיבל אות הוקרה על מפעל חיים מראש העיר יונה יהב צילום יחצ

לטקס המרשים נהרו ניצולי שואה מכל הארץ ובעיקר נכחו כמאה דיירי ״הבית החם״ של קרית החסד של עמותת יד עזר לחבר. הגיעו כמובן מלבד ראש עירית חיפה גם סגן השר ירון מזוז, יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג, ח"כ אורן חזן, ח"כ לאה פדידה, נשיא השגרירות הנוצרית יורגן בולר, נשיא העמותה פרופסור ביל פרידמן, ראשי ערים, השופטת אספרנסה אלון, יו"ר נעמת בחיפה תמי ברק, שגרירים, קונסולים, רבנים, חיילים, תלמידים וקהל נכבד.

"זה היום שמרבית העולם הנאור, אבל בעיקר אנו כאן במדינת ישראל מציינים את האסון שפקד את העם היהודי במלחמת העולם השנייה. אסון שאחראי לו הצורר הנאצי על כל שלוחותיו באשר הם ברחבי אירופה והעולם", אמר סבג בפתח דבריו.

שמעון סבג קיבל אות הוקרה על מפעל חיים מראש העיר יונה יהב צילום יחצ

יהב גילה במהלך הטקס כיצד הכיר את סבג וסיפר כי פגש אותו לפני 20 שנים בדרכו לתוכנית רדיו וסבג סיפר לו שהוא חייב לחתן זוג שאין להם אולם, אין להם כסף ואין להם אורחים. "אמרתי לסבג בוא איתי לתוכנית ונגייס כל מה שאתה צריך. גייסנו וסבג השיא אותם. זה האיש, הוא לא נרתע. אין ניצול שואה או נזקק שהוא השיב ריקם. הוא עושה דברים שלעיתים חובת מדינה לעשות. הוא עושה דברים שלעיתים מדינה לא יכולה לעשות הוא עושה יש מאין. הפנינה הזו שהקים כאן בהדר מתחם המגורים הנדיר ביופיו הוא התקומה. הוא התחושה שאותנו לא יכניעו".

סבג הודה לראש העיר ואמר לו  בין היתר "אנחנו נעזרים בכם כל השנה. נעזרים במתנדבים. רוצים לעשות יחד לניצולי שואה. אין מבחינתי יום מאושר יותר כשאני רואה ניצול שואה שעבר את הגיהינום כשהוא מחייך לקרוביו מאושר. זקן מאושר וחזק נפשית. ככה אני רואה את זה. ההוקרה היא לי אבל התודה היא לניצולי השואה שבזכותם ובזכות הקרבתם אנחנו כאן".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה