"ואז היא אמרה לי 'שחר נהרג'. פשוט קרסתי ולא הפסקתי לבכות"

"שלחתי לו הודעה שישמור על עצמו ושידבר איתי בשנייה שהוא יוצא. עד היום לא קיבלתי תשובה על ההודעה הזאת": מעיין רוזנברג, פותחת את הלב ומספרת על סיפור האהבה שלה ושל שחר דאובר ז"ל, שנקטע כאשר שחר, לוחם בצנחנים, נהרג
מעיין רוזנברג, (23) תושבת חיפה, משחזרת את סיפור האהבה שלה ושל שחר דאובר ז"ל, לוחם בצנחנים אשר נהרג במבצע צוק איתן בשנת 2014 מפיצוץ מטען בחאן יונס שבדרום רצועת עזה.

"שנינו הגענו מתחום היחצ"נות, הוא היה שנה בצבא כשהתגייסתי. היינו מדברים על הכל, ומהר מאוד התפתח בינינו קשר אישי. הייתה מסיבה שאני זוכרת באופן ספציפי שהתקרבנו יותר. משם זה הפך להיות רציני ותכננו להיפגש".

דאובר ז"ל ורוזנברג. תמונה: אלבום פרטי

דאובר ז"ל ורוזנברג. תמונה: אלבום פרטי

"הוא הגיע אליי יום אחד לחיפה, וישבנו עד 6 בבוקר בחוף. מאז נפגשנו כל סופ"ש שהוא הגיע הביתה. לא הייתי נרדמת בלי לשמוע אותו אומר לי לילה טוב, ואפילו חברים שלו מהצוות התקשרו לתחקר אותי, ואמרו שהם יודיעו לי אם התקבלתי להיות חברה שלו", אומרת רוזנברג בחיוך מריר.

"אין מי שלא אהב אותו". תמונה מתוך פייסבוק

"אין מי שלא אהב אותו". תמונה מתוך פייסבוק

"אין אחד שלא אהב אותו, הוא היה חבר טוב, אהב לעזור, מוותר על עצמו ועל הזמן הפרטי שלו בשביל להיות שם בשביל כל מי שצריך אותו, אם זה לאמן חברים בקיבוץ ואם זה לבוא עד אליי בכל רגע שהייתי צריכה אותו".

ההתכתבות האחרונה. מתוך: פייסבוק

ההתכתבות האחרונה עם דאובר ז"ל. מתוך: פייסבוק

"כל הבלאגן התחיל במבצע שובו אחים, שם עוד היינו מדברים בתדירות גבוהה, ואז הגיע "צוק איתן" ולא ידעתי מה קורה עם שחר, אבל הבנתי שהם נכנסו לשטח. שלחתי לו הודעה שישמור על עצמו ושידבר איתי ברגע שהוא יוצא, אבל עד היום לא קיבלתי תשובה…"

מתוך פייסבוק מעיין רוזנברג

מתוך פייסבוק מעיין רוזנברג

"ביום השחור שבו הוא נהרג הייתי בבית, בגימ"לים אחרי עקירת שיניים. מראש לא הייתי ממש בפוקוס. תביני, הוא מהאנשים האלה שאת אומרת 'הוא בטוח יהיה בסדר'. מכירה את אלה שמסתדרים תמיד בכל מצב? אז זה הוא. לא העליתי על דעתי שמשהו יקרה לו, גם לא בסיוטים שלי.
פתאום חברה שעבדה איתנו ביחצ"נות התקשרה אליי כשהיא בוכה בטירוף, וניסיתי להבין ממנה מה קורה. היא אמרה לי לשבת רגע והגוף שלי התחיל לרעוד. ואז היא אמרה לי 'שחר נהרג'".

"אז היא אמרה לי 'שחר נהרג'". מתוך פייסבוק לזכרו של שחר דאובר

"אז היא אמרה לי 'שחר נהרג'". מתוך פייסבוק לזכרו של שחר דאובר

"קרסתי ולא הצלחתי לזוז דקות ארוכות. לא הצלחתי להפסיק לבכות, בכיתי כמו שלא בכיתי בחיים שלי. לא יכולתי לנשום, לא יכולתי לזוז ולא יכולתי לדבר. היו לי הרבה לילות בלי שינה. אני לא יודעת מה היה קורה איתי, אם לא החברים והמשפחה שלי שהרימו אותי. היינו כולנו חיילים וזה היה לא קל, גם בבסיס מאוד התחשבו בי. כולם היו שם בשבילי".

מתוך פייסבוק מעיין רוזנברג

מתוך פייסבוק מעיין רוזנברג

"יום הזיכרון תמיד היה עבורי יום קשה, אבל עכשיו יש לו משמעות נוספת. עכשיו זה לבכות על מישהו שאת מכירה, מישהו שאהבת, שלמרות הזמן הקצר שבו הייתם יחד, הוא היה חלק משמעותי בחיים שלך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחברה