מזעזע: כלבים שהוחזקו בתנאים קשים הוצאו מידי בעליהם

מפקחי משרד החקלאות החרימו כלבים אשר הוחזקו בתנאים קשים ביותר וככל הנראה גם לא הוצאו כלל מחוץ לדירה
מפקחי משרד החקלאות ועיריית עכו החרימו אתמול (שני) שלושה כלבים אומללים אשר הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים, כאשר הם סובלים מפרעושים רבים וככל הנראה לא יוצאים כלל מהדירה. בעקבות זאת, הדירה מלאה בצואה והריח בה בלתי נסבל. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו.

מדובר בשני כלבים זכרים (מעורב לבן ופינצ'ר חום קטן) ובנקבה (מעורבת שחורה). מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים, אף אחד מהכלבים לא היה מחוסן נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון.

לפעילות קדמו שתי ביקורות שנערכו במקום בחודשיים האחרונים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים (או בני אדם). מדובר בתושבת העיר המוכרת לשירותי הרווחה.

על פי הממצאים החזקת הכלבים היא בתת תנאים, בלכלוך וזוהמה. בדירה מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם, בנוסף פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. בנוסף, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו.

הכלבים הוחזקו בתנאים קשים ביותר. צילום: משרד החקלאות

 

מפקחי משרד החקלאות והעירייה ניסו לשכנע את בעלת הכלבים לוותר עליהם בהסכמה כיוון שהיא עצמה מודה שאין לה גם את היכולת הכלכלית לטפל בהם, אך היא סירבה.

 

הכלבים פונו מהדירה על ידי המפקחים. צילום: משרד החקלאות

לבעלת הכלבים היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, לרבות הוצאת 12 כלבים על ידי צו בית משפט לפני כשנתיים בשל ליקויים בהחזקתם והפרות חוק צער בעלי חיים. במקרה זה, העירייה עתרה לבית משפט ודרשה לפנות את הכלבים ולהגביל את בעלת הדירה להחזקת כלב אחד. הבקשה התקבלה בבית המשפט בספטמבר 2016, והותר לה להחזיק כלב אחד בלבד, החלטה שעל פי הביקורות במקום, לא כובדה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות