איך תכנן הנאשם לעבור את מבחן התיאוריה?

עובד נקיון, תושב האיזור וסב לחמישה, אשר ריצה בעבר תקופת מאסר בגין עבירות מין, נתפס כאשר הוא מרמה במבחן תיאוריה. אך חשב הנאשם לעבור את התיאוריה ?
בית משפט השלום בחיפה גזר חצי שנת עבודות שירות על עובד נקיון (58), סב לחמישה ותושב האיזור, אשר רימה במבחן ה"תיאוריה" לנהיגה, לאחר שלא הצליח לעבור את המבחן פעמים רבות.

לפי כתב האישום הנאשם אשר עד כה נכשל במספר רב של תיאוריות, התייאש והחליט לקבל את התשובות באמצעות אוזניה שהצמיד לאוזנו. הנאשם קיווה שהבוחן לא ישים לב לאוזנייה, ולעובדה ששלח את המבחן באמצעות הטלפון הנייד, וקיבל את כל התשובות לשאלות, מאדם שסייע לו מעבר לקו. ה"עסקה" בין השניים סוכמה לפני הבחינה, כאשר הנאשם שילם לאותו אדם כסף בעבור התשובות שיקבל ממנו בבחינה, תשובות שבעזרתן יצליח לעבור, כך קיווה, סוף סוף, את מבחן התיאוריה. אלא שהבוחן שם לב בשלב מסויים לעובדה כי הנאשם זוכה לקבל "סיוע חיצוני" באמצעות אוזנייה. הבוחן הזעיק למקום את המשטרה והנאשם נתפס.

 

התייאש כי לא הצליח לעבור את התיאוריה פעמים רבות. צילום: אילוסטרציה

השופט שלמה בנג'ו גזר על הנאשם חצי שנת עבודות שירות, פסילת רשיון וקנס, לאחר שקבע כי: "אילולא היה נתפס בקלקלתו היה הנאשם מקבל רישיון במרמה ובכך מסכן את שאר המשתמשים בדרך".
עוד כתב השופט בנג'ו: "הכבישים מסוכנים עבור כל אדם אף אם אדם קיבל רישיון לנהיגה כדין, אך פוטנציאל הסיכון גדל פי אלפי מונים שעה שאדם שאינו מחזיק ברישיון, לאחר שקיבל את ההסמכה המתאימה לכך, עולה על כלי מנועי ונוהג יחד עם שאר משתמשי הדרך".

השופט :אם היה מקבל רשיון נהיגה היה הנאשם מסכן את שאר הנהגים והולכי הרגל. צילום: אילוסטרציה

השופט ציין עוד כי לקח בחשבון את העובדה שלנאשם ישנה הרשעה קודמת בגין עבירת אינוס, אשר בגינה ריצה 8 שנות מאסר בעבר, אך זקף לזכותו של הנאשם את העובדה ששיתף פעולה עם רשויות החוק, הודה בהזדמנות הראשונה שניתנה לו, לקח אחריות על מעשיו ובכך גם חסך זמן שיפוטי יקר.
הקנס אשר הוטל על הנאשם בסך 3000 שקלים, או לחילופין 30 ימי מאסר תמורתם.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות