"חיפה כמודל חיים משותפים"

כ-70  נציגים של נבחרת המנהיגות הצעירה של הקונגרס היהודי העולמי WJC השתתפו בכנס היסטורי, אותו קיימו נציגי הקונגרס באולם מועצת עיריית חיפה לציון 70 למדינת ישראל.

כ-70  נציגים של נבחרת המנהיגות הצעירה של הקונגרס היהודי העולמי WJC השתתפו בכנס היסטורי, אותו קיימו נציגי הקונגרס באולם מועצת עיריית חיפה לציון 70 למדינת ישראל. חברי המשלחת הינם יהודים צעירים (27-45), אשר רכשו לעצמם שם בזכות הישגיהם האישיים והמקצועיים, ופועלים בתחום הדיפלומטיה הציבורית למען יהדות העולם בלמעלה מ-40 מדינות. בין חברי הקבוצה דיפלומטים, אנשי עסקים, יזמים, עורכי דין, מנהיגים קהילתיים, מומחי מדיה חברתית, אנשי קרנות הון סיכון, כלכלנים ואנשי אקדמיה. הכנס בחיפה הוקדש לחיפה כמודל לחיים משותפים בעיר מעורבת.

את הכנס פתח פרופ' יוסי בן-ארצי בהרצאה שעסקה בהיסטוריה של חיפה והקשר לחוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. שופט בית המשפט העליון בדימוס, השופט סלים ג'ובראן, אמר כי הוא גאה לחיות בעיר מעורבת בה מקיימים התושבים חיים משותפים, בסובלנות ובכבוד הדדי. השופט ג'ובראן הוסיף כי הוא גאה בעובדה שנכדיו לומדים בבית ספר דו-לשוני בו הם לומדים את שתי השפות, עברית וערבית, ולומדים להכיר תרבויות שונות.

ראש העיר, יונה יהב, אמר בכנס, כי החיים המשותפים בחיפה החלו לפני למעלה ממאה שנה תחת מנהיגותו האמיצה של ראש העיר הראשון, חסן שוכרי, ונמשכים ברוח זו מאז ועד היום. יהב הוסיף כי את המודל החיפאי יש להציג בכל מקום בעולם כעדות לכך שחיים משותפים בשלום אפשריים, והבסיס להם הוא כבוד הדדי.

עמאד תלחמי, יזם הייטק ואיש עסקים: "ההחלטה להקים את חממת ההייטק "תקווין" דווקא בחיפה נבעה בשל הייחודיות הרבה של העיר. על אף שהחממה משקיעה ביזמות מהמגזר הערבי, ניתן למצוא באותן יזמויות שיתופי פעולה בין יהודים וערבים, מפני שכך ניתן להצליח הרבה יותר. עבודה משותפת של יהודים וערבים יחד יוצרת הרמוניה ואווירה שבה ניתן להפיק תועלת טובה הרבה יותר.

עלינו לדאוג לייצר באופן קבוע אווירה של קבלת האחר, מפני שרק כך נוכל ליצור חיים טובים יותר ולהוות דוגמא לעולם כולו".

אסף רון, מנכ"ל "בית הגפן": "בחיפה ישנו רצון, הן של ההנהגה והן של התושבים, לחיות יחד ולכן ישנו כבוד הדדי. הנהגת העיר ושאר המערכות מוכוונים לעקרון זה ופועלים בדרכים שונות על מנת לתמוך ולחזק אותו, דוגמת: קיום מפגשים בבתי-ספר, הענקת חופש דת, מתן כבוד למיעוטים ועוד. הדבר אינו קורה מעצמו, אלא ישנה כאן יד מכוונת של הנהגת העיר שרוצה בכך ועירנית לנושא".

אמיר מוחמד שריף עודה, ראש העדה האחמדית בישראל: "ראשי העיר חיפה פועלים על-פי הציווי האלוהי: "לא יהא לך איפה ואיפה.. למען יאריכון ימיך על האדמה אשר ה' אלהיך נתן לך". על-פי עקרון זה פועלים קברניטי העיר מתוך כבוד ורגישות לכל התושבים, ואם כך ינהגו מנהיגי העולם, נזכה לשלום ולביטחון על-פני האדמה".

 

 

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • איך תחגגו את חג השבועות?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחיפה