כתוב בגוף ושזור בבד

המדור לתרבות ואמנות במכללה האקדמית גורדון מתכבד לארח את תערוכת יצירותיה של הציירת ורד פרחי-ליננברג הפתיחה ב24/4/18, יום שלישי, בשעה 18:00
במעמד פתיחת התערוכה יישאו דברים: ד"ר אהרון בר-עוז, יו"ר חבר הנאמנים באקדמית גורדון; ד"ר ארנת טורין,ראשת החוג לתקשורת באקדמית גורדון; ד"ר עינת קליש רותם, אדריכלית ומתכננת ערים, יו"ר סיעת 'חיים בחיפה', האמנית ורד פירחי-ליננברג; פרופ' יחזקאל טלר, נשיא האקדמית גורדון והגב' רבקה ויס-בלוק, אוצרת האקדמית גורדון; בהנחייתה של ד"ר אסנת ארגמן, סגנית נשיא האקדמית גורדון.

ביצירותיה, בודקת ורד, את אישיותה כאישה, כאם, כאחות וכאמנית- היא בודקת ובוחנת את עצמה בציורי הדיוקן העצמי שלה- המבטים המהורהרים, המופנמים, לצד החושניות, האינטראקציה בין אם לבנותיה ועוד.

ורד שואפת לחרוג מן השגרה הנוחה של הציור על מצע רגיל של בד הקנבס. בשלוש מן העבודות המוצגות היא מציירת על גבי שטיחים, שאותם מצאה זרוקים ברחוב. היא מנצלת את העיטורים והצבעוניות של השטיח ומשלבת אותם כחלק מן היצירה.

ורד משלבת בציוריה בדים, נייר ותחרה שחורה, שמצאה בין כליה של סבתה, ולעתים נייר מראה. ביצירתה מנהלת ורד דו-שיח מתמיד ופורה עם אמנים המשפיעים עליה. על השטיחים ניתן להבחין בבירור מחוות לנשים בציורי מאטיס ומודליאני. ניתן לזהות ביצירתה השפעות של מרסל יאנקו, פיקאסו או גרשוני. סדרת ציורי הבריכות שלה, המוצגת גם כן בתערוכה, מושפעת מן הסדרה של בריכות בלוס אנג'לס, שיצר האמן הבריטי דייויד הוקני בשנות ה-60.

מרבית התמונות בתערוכה מוצגות לראשונה!

אוצרת התערוכה: רבקה ויס-בלוק

באירוע הפתיחה החנייה חופשית למוזמנים בחניון המכללה

התערוכ פתוחה לקהל הרחב בימים א'-ה' 8:00-19:00 ובימי ו' 10:00-12:00

המכללה האקדמית גורדון, רח' טשרניחובסקי 73, חיפה

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך