הטבע אינו משתוקק לאושר

התערוכה הטבע איננו משתוקק לאושר תציג את עבודותיהן של שלוש אמניות, שעיסוקן האמנותי מתמקד בהתבוננות פואטית בצדו האפל של הטבע.

רותם ריטוב, הזר של עדהלעד, דרדרים ופיגמנט זהב, 20X20X5 סמ, 2017 צילום יחצ

תערוכה קבוצתית בגלריה בגליל

אוצרת: הגר בריל

אמניות מציגות: אביטל כנעני, הדר מיץ, רותם ריטוב

פתיחה: יום רביעי, 9.5.18, 18:00

נעילה: אוגוסט 2018

שיח גלריה יתקיים בערב הפתיחה בשעה 19:00

התערוכה הטבע איננו משתוקק לאושר תציג את עבודותיהן של שלוש אמניות, שעיסוקן האמנותי מתמקד בהתבוננות פואטית בצדו האפל של הטבע.

את המושג "טבע" אנו נוטים לרוב לפרש כמושג הופכי למושג "תרבות". הטבע הוא חלקו הבלתי־מתורבת של העולם: אזור פראי, פרוע ומופרע, שאינו נתון תחת מגבלות הסדר האנושי. לנו, כבני אדם, אין שליטה על הטבע ועל המתחולל בו, והוא מהווה עבורנו מקום מסתורי ואפל, שבו הכל יכול להתרחש.

אביטל כנעני, ההר השחור (פרט), 2013, גרפיט על נייר, 15256 סמ צילום יחצ

ההתבוננות שלנו על הטבע הזר לנו נעשית תמיד מתוך עיניים אנושיות. תופעות של מוות, אלימות, הרס וכליה המתרחשות בטבע כחלק ממחזור החיים, עדיין נתפסות בעינינו כתופעות שליליות, כאובות, שיש לנסות ולהתרחק מהן ככל האפשר. אנו מעניקים ערך אנושי לשיטפונות, לרעידות אדמה, לבצורות, לגלי צונאמי ולאירועים הדומים להם. עבור הנפש האנושית, התרחשויות אלו נחוות כאסונות רווי אלימות וחוסר אונים הנופלים עלינו, אך למעשה הן תופעות נייטרליות לחלוטין.

בתערוכה זו נפרשות לפנינו עבודותיהן של שלוש אמניות המבקשות להציג התבוננות אחרת בטבע, ומציעות עבורו פרשנות המכילה אותו על מכאוביו. בעבודות שלהן זוכות תופעות הטבע למעין הכרה בקיומן האגבי: עובדת היותן בלתי­־נמנעות מעניקה להן דווקא ערך מוסף, והן מוצאות את מקומן בחלל הגלריה כדימויים של יופי נוגה, כאב מטהר ותחושת אובדן עמומה.

גלריה בגליל הינה מרכז אמנות מוביל, איכותי וחדשני בנוף התרבותי של הגליל המערבי. מיקומה של הגלריה בתוך קמפוס האקדמית גליל מערבי, לצד הימצאותה בעיר עכו, הינן חזונו של עיבל גלעדי, יו"ר האקדמית גליל מערבי. גלעדי רואה בגלריה בגליל הזדמנות לפעול אל מול מנעד רחב של אוכלוסיות ולייצר דיון מלא, תוסס ומורכב אודות אמנות עכשווית, תוך שיח מעמיק ופורה עם האוכלוסייה המקומית  של הגליל ולצד שיתופי פעולה נרחבים עם עולם האמנות הישראלי והבינלאומי.

הגלריה מציעה מגוון של תערוכות מתחלפות ופעילויות נלוות, סיורים מודרכים, סדנאות, הרצאות, שיעורים ושיחות עם יוצרים ואמנים, אשר מפגישים את הקהל עם עולמות תוכן חדשים, מאפשרים יצירה של מעגלי עשייה קהילתיים וממצבים את אזור הגליל המערבי כמרכז תרבותי שוקק ורלוונטי.

גלריה בגליל

בניין קיי, ביה"ס לניהול ע"ש סר הארי סולומון

האקדמית גליל מערבי, עכו

טל' מרכז מידע 04-9015103

שעות פעילות: ימים א-ו' בתיאום מראש

 

 

 

 
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי