בר מצווה בגיל 80?

אמש בטקס של בנות מעגל נשים 8 חיפה, נערכה בר מצווה ל-18 ניצולי שואה. רבים פתחו את הלב מכל וכל ותרמו לניצולי השואה המרוגשים
בפרוייקט מיוחד ומרגש של בנות מעגל נשים חיפה, נערכה אמש בר מצווה ל-18 ניצולי שואה שמעולם לא חגגו בעקבות המלחמה: הטקס נערך בבית הכנסת בבית הספר ליאו באק, וכלל עליה לתורה וסעודה חגיגית לניצולים ולבני משפחותיהם.

חברות מעגל נשים ארגנו את הערב המרגש, דאגו להסעה של ניצולי השואה ולכל הפרטים של הערב כולל שיתוף הפעולה עם כל התורמים שהתנדבו ועזרו להצלחת הערב.

עולים לתורה. צילום: אלבום פרטי

עולים לתורה. צילום: אלבום פרטי

תורמים רבים פתחו את ליבם למען הצלחת האירוע: מרכז חינוך ליאו באק, בית הכנסת אוהל אברהם ואולם תום, הרב גבי דגן והרב אופק מאיר, ולתלמידים שהגיעו לעזור. הנשים הודו גם לעמותת שילה, שמאפשרת ללוות קשישים וניצולי שואה מרחבי העיר, על שיתוף הפעולה והחיבור לניצולים. לרמי לוי שתרם טליתות וסידור, ולקייטרינג נעמי ארוחות ואירועים עם טעם של עוד, ועוד רבים וטובים.
תורמים שפתחו את ליבם למען הצלחת האירוע. תמונה: אלבום פרטי

תורמים שפתחו את ליבם למען הצלחת האירוע. תמונה: אלבום פרטי

 

דניאלה אלרון, מנכ״לית עמותת שילה: ״ניצולי השואה החיים בקרבנו חוו בילדותם ובנעוריהם את נוראות השואה, ולא זכו לחוויה של חיים רגילים הכוללים את חגיגת הבר מצווה.
היום אנו חווים יחדיו טקס בר מצווה מאוחר לניצולי השואה תוך כבוד והוקרה לאנשים המיוחדים. זו זכות גדולה עבורנו לקחת חלק בתיקון העוול״.
נטע מרקוביץ וליטל פברשטיין חברת מעגל נשים: ״מיליון וחצי ילדים נספו בשואה. עלייתכם לתורה מהווה סגירת מעגל והיא אות וסימן עבור כולנו להמשך קיומו של העם היהודי ולעמידתו האיתנה. אנו מודים לכם על שאפשרתם לנו לעטוף כל אחד מכם בחום ובאהבה ולומר לכם שאתם לא לבד״.
בנות מעגל נשים 8 חיפה. תמונה: אלבום פרטי

בנות מעגל נשים 8 חיפה. תמונה: אלבום פרטי

מעגל נשים 8 חיפה הוקמה בשנת 1988 בחיפה, וכל החברות בה הינן נשים עובדות, אמהות לילדים, נשים שבחרו לא לשבת מהצד, אלא לחולל שינוי ולתת הזדמנות שווה גם לאוכלוסיות שונות ונחשלות בחברה. כולן פועלות בהתנדבות מלאה. בין חברות מעגל נשים; שגית גרעיני היו״ר, אורטל אולמן, דפנה אולמן בארי, גלית לוי ועוד.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה