שדרוג רחבת הזיכרון בשדרות ירושלים  

עיריית קריית ביאליק סיימה את ביצוע הפרויקט לשיפוץ ושדרוג רחבת הזיכרון בשדרות ירושלים.  הרעיון המרכזי שעמד מאחורי ההחלטה היה להפוך את הרחבה לפעילה במשך כל ימות השנה מבלי לגרוע מקדושת המקום.  

עיריית קריית ביאליק סיימה את ביצוע הפרויקט לשיפוץ ושדרוג רחבת הזיכרון בשדרות ירושלים.  הרעיון המרכזי שעמד מאחורי ההחלטה היה להפוך את הרחבה לפעילה במשך כל ימות השנה מבלי לגרוע מקדושת המקום.  הרחבה הגדולה והחשופה לשמש הקופחת עברה שינוי אדריכלי אשר הפך את המקום לפעיל ושוקק חיים המהווה משיכה לתושבי העיר המחפשים פינת חמד ומנוחה.

את רחבת הבטון החליפו משטחי דשא ורחבת דק דקורטיבי, הוקמה בריכה אקולוגית שכבר היום מהווה מוקד עלייה לרגל לבני הנוער הבאים להצטלם לידה. בימים הקרובים תושלם התקנת פרגולה פיסולית ייחודית אשר תיצור מקומות ישיבה מוצלים לרווחת התושבים. כל הרחבה מוארת באמצעות תאורה אומנותית תואמת וצמחיה מתאימה ההופכת את הרחבה למזמינה ומושכת. החלפת הצמחייה אפשרה לחשוף ולהעביר את מוקד תשומת הלב לאנדרטת הזיכרון.

רחבת הזיכרון המחודשת בשדרות ירושלים ילום דוברות עיריית קריית ביאליק.

ביום הזיכרון האחרון הרחבה המחודשת שימשה את אלפי תושבי העיר שבאו להתאחד עם זכרם של הנופלים במערכות ישראל.
עבודות השיפוץ באנדרטה הן המשך ישיר של הסדרה ושדרוג שדרות ירושלים שביצעה העירייה בשיתוף משרד התחבורה וחברת "יפה נוף". עבודות אלו כללו מבואה חדשה לקריית ביאליק והעניקו חזות מודרנית לרחוב הוותיק. בפרויקט זה השקיעה העירייה כ – 15 מיליון ₪ והוא כלל הקמת כיכר מרכזית בצומת הרחובות ויצמן ושדרות ירושלים, שהסדירה את התנועה בצומת הבעייתית אשר התאפיינה בעבר במספר רב של תאונות דרכים. כיכר נוספת, בעלת מבנה אליפטי, נבנתה בצומת הרחובות הנרייטה סולד ושדרות ירושלים. בצומת הרחובות קק"ל ושדרות ירושלים הוקמה כיכר גדולה המקלה על העומס לקראת הצומת המרומזרת המובילה לדרך עכו.

במסגרת העבודות נוספו מקומות חניה עד לרחוב החקלאים , הוחלפו מערכות הניקוז והביוב, נסללו מדרכות כולל תאורת רחוב חדישה וסגמנטים מיוחדים לעצים.
המרכז המסחרי בשדרות ירושלים עבר גם כן שדרוג במסגרת הפרויקט, שתרם להגדלת הפעילות העסקית : נוספו מקומות חניה, הורחבו המדרכות בסמוך לחנויות, כך שנוצר מקום להולכי רגל לפקוד את המקום בנוחות מרבית ובחלקו הגובל בשדרות ויצמן התאפשרה התקנת הצללות והוצאת שולחנות ישיבה ברחבה הסמוכה לבתי הקפה.

ראש העיר, אלי דוקורסקי:" כידוע, יום הזיכרון הוא אחד האירועים המשמעותיים והמכוננים בין מועדי ישראל. מקום הכינוס עבור תושבי העיר ביום זה חייב להיות מקום מרשים, מכבד את הנופלים ומהווה חוט מקשר בין הזיכרון לבין החיים. השינוי האדריכלי שהצענו קיבל את האישור של ארגון יד לבנים קריית ביאליק. אני שמח שהרחבה המחודשת תשמש את תושבי העיר בכל ימות השנה".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור תחרות הדגלים הלאומנית - האם תשקלו לתלות דגל ברכב/דירה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...


אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com

עוד בקרית ביאליק