יחידת הכלבנים מבקשת את עזרת הציבור: המתנדבים מחפשים אחר הנעדרת נורית טבע עם כלבי גוויות

"בהתחלה חיפשנו עם כלבי גישוש והצלה, היום לצערי אנחנו מחפשים עם כלבי גוויות". גובר החשש לחיי הנעדרת נורית טבע (45). ביחידת הכלבנים סבורים שנראתה בחוף הכרמל, בחיפה או בקריות, ומבקשים את עזרת הציבור
גובר החשש לחייה של הנעדרת נורית טבע, הנעדרת מכפר גליקסון, קיבוץ הנושק לבנימינה. ביחידת הכלבנים טוענים כי ישנו סיכוי גדול שהיא נראתה בחוף הכרמל, בחיפה או בקריות ומבקשים את עזרת הציבור ותשומת לבו לאשה אשר עקבותיה נעלמו ב-23.4.2018 ומאז כאילו בלעה אותה האדמה: "אין לנו בינתיים אף קצה חוט".

 ביחידת הכלבנים הפועלת בשיתוף עם גופי הבטחון ממשיכים לחפש אחרי נורית טבע בסיוע מתנדבים ובליווי בני משפחתה המודאגים.

כל שיתןף יוכל לסייע בניסיון לאתר את נורית 

מבנה גופה של נורית, בת 45, הוא מבנה גוף רזה וגובהה 1.70. שיערה מתולתל בצבע כהה. עיניה חומות והיא נשאה עימה תיק גב בצבע שחור. היא נראתה לאחרונה לאחר שיצאה מבית אמה בקיבוץ בליל ה- 23.3.2018 לאחר שסיפרה שחברים באים לאסוף אותה. נורית לא הגיעה אל החברים ואף לא לקחה עימה את הטלפון הנייד, כך שהמשטרה אינה יכולה לאכן את מיקומה. כמו כן לא נטלה עימה ארנק ומסמכים אישיים.

הנעדרת נורית יער. אין קצה חוט

"בהתחלה חיפשנו אותה עם כלבי גישוש והצלה, היום לצערי אנחנו מחפשים אותה עם כלבי גוויות", סיפר דובר יחידצת הכלבנים, אהרון שטרייכר. כלבי גוויות מאומנים לזהות גופות באמצעות חוש הריח, גם כאשר הן מוחבאות היטב או נמצאות בתוך סבך שיחים או בורות, מקומות בהם לא ניתן לבצע חיפוש רגלי. ביחידה המיומנת מספרים כי ככל שחולף הזמן כך קשה יותר לכלבים לבצע את עבודתם, כי אנשים נוספים חולפים באותם מקומות בהם אולי חלפה הנעדרת, והשטח כבר אינו סטרילי. גם החום הכבד הפריע לחוש הריח של הכלבים ובמיוחד אחרי שחלפו ימים רבים. וכעת, הגיע הגשם.

מחפשים את נורית ללא הפסקה. צילום: אהרון שטרייכר יחידת הכלבנים

 "אנו ממשיכים לחפש את נורית טבע שיצאה מביתה ומאז נעלמו עקבותיה", סיפר שטרייכר הבוקר, "מתבצעים חיפושים רגליים ורכובים. גובר החשש שמשהו קרה לה בדרכה, באותו יום  של ה- 23.3.18. אתמול חיפשנו אחריה בליווי האחים שלה ועברנו עם כלבי גוויות בקרבה למסלול ההליכה הרגלית שלה. ניסינו לשחזר את דרכה באם היא היתה בוחרת ללכת דרך היער והשטחים הפתוחים. המקום האחרון שבו ראו אותה היה דרך המצלמות, ביציאתה מהקיבוץ. מאז נעלמו עקבותיה לחלוטין".

מחפשים בין היתר גם עם כלבי גוויות. בצילום החיפושים אחר נורית השבוע. צילום: אהרון שטרייכר יחידת הכלבנים

"מבחינתנו בגלל הקרבה לערים הסמוכות, יש סיכוי גדול שנורית נסעה איכשהוא צפונה דרך יישובי חוף הכרמל, חיפה והקריות ולכן חשוב לנו שהציבור יעניק את תשומת ליבו באיזורים האלו ויסייע לנו לאתר את נורית. אולי מישהו ייזכר שראה אותה באותו היום, או ביום אחר מאז שנעלמה. כל פרט ולו הקטן ביותר יעזור לנו".

נורית טבע כפי שנראתה בתיעוד האחרון באמצעות המצלמות שבשער הקיבוץ

 

ממשיכים כל הזמן בחיפושים נמרצים אבל זקוקים לעזרת הציבור. צילום: אהרון שטרייכר יחידת הכלבנים

ביחידה סיפרו כי בדרך כלל הם מקבלים עדויות על המקומות בהם נראה לאחרונה נעדר או נעדרת, אולם במקרה של נורית טבע, על אף שחלף יותר מחודש, טרם התקבלו עדויות ואין קצה חוט או כל מידע בנוגע אליה. "מדובר באירוע חריג כי אנחנו תמיד מקבלים דיווחים ועדויות מאנשים ובמקרה הזה כאילו היא נבלעה בתוך האדמה ואין שום קצה חוט. לכן כל שיתוף וכל עזרה יוכלו לשפוך אור בנסיון לאתר את נורית", אמרו היום ביחידה.

כל היודע דבר מתבקש ליצור קשר עם יחידת הכלבנים, בטלפון 054-4876709 או עם תחנת המשטרה הקרובה ובמוקדי 100.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות