מדוע מסיים מנכ"ל הסינמטק את תפקידו בתחושת מיצוי ועם לא מעט ביקורת?

ביקורת לא פשוטה השמיע השבוע מנכ"ל הסינמטק בנשימה אחת עם הודעתו על סיום עבודתו בחודש אוגוסט הקרוב: "אני מרגיש מיצוי והקלה", סיפר בתום שמונה וחצי שנים בתפקידו. וגם, לאן מועדות פניו?
לאחר יותר משמונה שנים כמנכ"ל סינמטק חיפה, הודיע השבוע אבישי כפיר, (62), תושב חיפה, כי בעוד כשלושה חודשים יסיים את תפקידו כמנכ"ל וייצא מהדלת הראשית כשתחושות של הקלה ומיצוי בפיו.
כפיר הוא במאי, מפיק ויוצר. בדף הפייסבוק שלו פרסם השבוע המנכ"ל היוצא את ההודעה הבאה:
ב- 1/8/18 אחרי שמונה וחצי שנים כמנהל סינמטק חיפה אני מסיים וממשיך הלאה, בתחושות של: מיצוי, שמחה, הקלה ותקווה.
מיצוי, כי ככה זה מרגיש. מיצינו…….
שמחה, על שהבאתי עשרות יוצרי קולנוע משלנו, מוכשרים, מרתקים ומרגשים, כדי להקרין את סרטיהם התיעודיים, או העלילתיים, ולשוחח עם הקהל בכל רחבי העיר: בסינקופה-בר, בסינמה-הדר, בקמפוס האוניברסיטה, בבית הגפן, בבי"ח כרמל… בקיצור בכל רחבי העיר ולא רק לאולם סינמטק. זו היתה חוויה נהדרת: לי, ליוצרים ולקהל שלמד להכיר את המשמעות האמיתית של הסינמטק. היה נפלא!!
הקלה, על שאני כבר לא צריך להיות המבוגר האחראי שמנסה להגן על "הבן הנטוש" אל מול "הוריו", שהתעלמו ממנו שנים רבות, לא דאגו לצרכיו הבסיסיים והותירו אותו גלמוד.
ותקווה, שהמנהל/ת הבא/ה יצליח לחדור אל לבם של "הוריו" כדי שיחזרו לטפח ולאהוב את הסינמטק".

 

כפיר. צילום מתוך פייסבוק 

כפיר הודה בסיום הפוסט לצוות הסינמטק אותו הגדיר "נפלא ומצומצם". עוד כתב: "תודה מיוחדת לקהל החיפאי הצעיר אליו הגענו בהקרנות בפאבים ובמתנסים בכל רחבי העיר. ולמנויי הסינמטק הנאמנים שרואים בו את ביתם התרבותי. אני מאחל הצלחה רבה לסינמטק ולקהל לקוחותיו. בהצלחה רבה. יאללה ביי. אני חוזר הביתה …. לסרטים – ליצור ולצפות", חתם כפיר.

מנכ"ל חברת הבת העירונית אתו"ס האחראית על הסינמטק, יגאל זאבי: "מאז כניסתי לתפקיד כמנכ"ל אתו"ס לפני כמה חודשים, אני שוקד על רענון וארגון מחדש של כלל פעילויותיה של אתו"ס, ובהן גם של הסינמטק, על מנת להחזירו למעמדו כפי שהיה לפני עשר ו-20 שנה כמוקד לפעילות תרבותית, קולנועית וחינוכית, שהשפיעה על סביבתו הקרובה, כמו גם על שאר חלקי העיר. אנחנו סבורים כי יש למתוח את הפעילויות המוצלחות של פסטיבל הסרטים לאורך כל השנה, ולכן נוצר הצורך לאחד את הניהול של פסטיבל הסרטים והסינמטק, וכך נעשה. כבר בחודשים הקרובים נראה את תחילתו של שינוי, שילך ויתרחב ככל שיחלוף הזמן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות