עובד עיריית חיפה מואשם כי שדד שלושה נערים במבנה נטוש במהלך תסריט אימים

למרות עברו הפלילי המכביד של הנאשם (33) הורתה השופטת על שיחרורו למעצר בית תוך הרחקה מהעיר חיפה. "הרגשנו חוסר אונים כי לא יכולנו לעשות כלום", העיד אחד הנערים וסיפר כי הוא וחבריו חוו תסריט בלהות
עובד עיריית חיפה (33) מואשם כי שדד שלושה נערים בני 12 ו-13 מחיפה, במהלך תסריט בלהות, ותקף אותם ביחד עם נאשם נוסף. כתב האישום הוגש נגד הנאשם, עובד עירייה הנמצא כעת בחופשת מחלה, ונגד נאשם נוסף, שניהם תושבי חיפה. העבירות בהן מואשמים השניים הן תקיפה בצוותא כדי לגנוב, דרישת נכס באיומים וגניבה בצוותא, הדחה בחקירה ועבירות איומים.

בכתב האישום נטען כי שלושת הקטינים בני 12 ו-13 החזיקו במכשירי טלפון חדישים ומתקדמים מסוג סמסונג ואייפון.

לפני כשבועיים, ביום 10.4.2018 בשעות הערב, שהו הנערים בבניין נטוש ברחוב גורדון בחיפה, כאשר שני הנאשמים הגיעו לאיזור עם מכוניתם, בה ישב גם קטין בן 14.5.

בכתב האישום נטען כי הנאשמים והקטין שברכב, הבחינו בשלושת הנערים ואז ירדו מהרכב, הציגו עצמם כעובדי עירייה ושאלו לפשר מעשיהם במקום והאם גנבו משהו.
הנערים המפוחדים השיבו כי הם רק יושבים במקום. בשלב זה כך לפי כתב האישום, התקרב אחד הנאשמים אל המתלוננים והורה להם לגשת לעבר הפינה במרפסת של המבנה הנטוש. כאשר ניסה אחד הנערים להימלט מהמקום, דחף אותו הנאשם בחוזקה בגבו לעבר הפינה, עד שהנער כמעט נפל ארצה.

שלושת הנערים סיפרו כי עברו חוויה טראומטית במבנה הנטוש. צילום אילוסטרציה מתוך יוטיוב

בהמשך כך נטען איים הנאשם ביחד עם נאשם נוסף על שלושת הנערים המבוהלים, כאשר השניים ערכו חיפוש על גופם, הפחידו אותם עד מוות ואף שדדו מהם את מכשירי הטלפון הסלולארי שהיו ברשותם.

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של הנאשמים וטענה: "ניכר כי האירוע נחווה על ידי המתלוננים כטראומטי וכי במהלכו היו נתונים תחת לחץ, בתחושת חשש רב ובתחושה קשה של חוסר אונים וחוסר וודאות לגבי הבאות". כך למשל מסר אחד הנערים בעדותו במשטרה כאשר תיאר את תסריט הבלהות: "הרגשתי מאוד מפוחד. הרגשתי שתקפו אותי. היינו מאוד לחוצים שלושתינו והרגשנו חוסר אונים כי לא יכולנו לעשות כלום".

נציג הפרקליטות טען בדיון כי "המשיבים נקטו בבריונות כלפי שלושה קטינים שהינם צעירים מאוד, בטווח הגילאים 12-13. התנהגותם של המשיבים היתה מאיימת לחלוטין באופן שהוביל את המתלוננים לציית להוראותיהם באופן מלא!". עוד טענה הפרקליטות כי מדובר ב"מעשה חמור תוך זלזול מופגן בעובדה שבפניהם שלושה ילדים קטנים ותמימים". עוד ציין נציג הפרקליטות כי לנאשמים עבר פלילי מכביד.

בסוף מסע ההפחדות שדדו הנאשמים את הטלפונים של הנערים. צילום: ענבר רוזקובסקי

 

את הנאשמים ייצגו עורכי הדין תומר נוה וסנדי מרון.

עו"ד נוה אמר בדיון:
"מדובר בעובד עירייה שהרשעתו האחרונה בשנת 2008. המשפחה מודעת למצבו, מודעת לבעייתיות ומודעת שלפני מספר חודשים באופן חריג, באמצע יום עבודה נפגע בתאונת דרכים קשה מאוד, שהה מספר שעות ברכב עד שחולץ באמצעות ניסור של המשאית, נזקק לטיפול רפואי ממושך, שהה בבית החולים ונמצא עד היום בחופשת מחלה. המשפחה מוקיעה", הסביר עו"ד נוה, "אך באותה נשימה היא מוכנה לקחת על עצמה את משימת הפיקוח ולקחת אותו תחת חסותה".

 

"ההרשעה האחרונה של הנאשם היתה ב-2008". הסניגור, עו"ד תומר נוה. צילום: עצמי

השופטת מריה פיקוסבוגדאנוב  נעתרה לבקשת הסניגורים ושחררה את הנאשמים לחלופת מעצר הכוללת הרחקה מהעיר חיפה, בבית קרובי משפחה מחוץ לעיר, ובתנאים מגבילים.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות