אל תמהרו להספיד את היונה

מאוכזב מהחיפאים, מוטרד מהקמפיין של זאבי נגדו אבל נחוש שלא לסיים את הקריירה הפוליטית שלו בהפסד. איך נערך יהב להתמודדות האחרונה שלו לראשות העיר? הטור השבועי של הפרשן הפוליטי, אלירן טל


המועמדים לראשות עיריית חיפה משוכנעים, ללא יוצא מן הכלל, שאפשר לנצח את יהב, שהציבור צמא לשינוי. הם מציגים סקרים משכנעים, כולל זה של אתר "מידרג" שפירסמנו השבוע ב"ניוז" ומגלה שרק 8% מתושבי העיר מרוצים מתיפקוד העירייה.
הנתונים לא נעלמים מעיניו של ראש העיר. הם מטרידים אותו. בתחושתו, העיר במצב מצויין והתושבים לא רק שלא מבינים את זה, הם גם מלעיזים ללא הפסק על עירם במקום לחוש לוקאל-פטריוטיות.

המספרים האלה לא גורמים ליהב לחשוב על פרישה. למקורביו הוא מספר שגם במערכות הבחירות הקודמות הוא ניצח בהפרש קטן, אבל מה שזוכרים בסוף זה את הניצחון ולא איך הושג ובאיזה פער מהמתחרים. כמה מאנשיו טוענים שדווקא בגלל שכולם מספידים אותו, הוא חש צורך להוכיח לכולם שהוא עוד אהוד כאן בעיר. "לא בכדי אומרים שחיה פצועה היא המסוכנת ביותר", אומר לי השבוע גורם פוליטי ותיק בעיר שמכיר את יהב היטב.

מפמפם את הישגי העירייה ואת הפרוייקטים העתידיים, זוכה לתקציב בחירות חלומי, ויש לו מנגנון משומן שרץ איתו למערכת בחירות נוספת. אל תמהרו להספיד את היונה

יהב מאוד לא אוהב את הקמפיין המאסיבי של גד זאבי נגדו. "הוא זורק מיליוני שקלים רק כדי להדיח ראש עיר בלי להציע אלטרנטיבה אחרת", אומר יהב. הוא גם מוטרד מהאפשרות שלמירוץ ייכנס מועמד נוסף, יובל רבין למשל. יהב מאמין שאת עינת קליש רותם הוא יצליח לנצח, אבל עם מתמודד נוסף המשימה תהיה מורכבת יותר ותוביל כנראה גם לסיבוב שני. המשמעות הפוליטית במצב כזה עלולה להיות: כולם נגד יונה. ומזה הוא רוצה להימנע.

במטה המתגבש של יהב כבר אוספים חומרים על המתמודדים האחרים, ובעיקר על קליש רותם. "לא יכול להיות שאישה שהורשעה בפלילים תתמודד לראשות העיר, " אומרים במטה ומוסיפים בזלזול:" אם לתכנן בית אחד בזכרון יעקב היא לא הצליחה איך היא תצליח להוביל מדיניות של עיר בסדר גודל של חיפה?"
קליש רותם מודעת לקמפיין הנרקם נגדה, אבל לפחות כלפי חוץ היא לא מוטרדת ממנו ומשוכנעת שזה לא יהווה מכשול בדרך שלה לראשות העיר.

נחזור ליהב. אחרי אירועי יום העצמאות המוצלחים, הוא מתחיל לפמפם ברחבי העיר את הישגי העירייה ואת הפרוייקטים העתידיים, בין היתר שיקום הספורטק בנו"ש, שהיה מוזנח במשך יותר מעשור. יהב, בזכות החיבורים הפוליטיים שרקם, זוכה לתקציב בחירות חלומי שיקשה על המועמדים האחרים שקופתם דלה בצורה משמעותית. יש לו גם את המנגנון המשומן שרץ אתו למערכת בחירות נוספת.

לפיכך, אל תמהרו להספיד את השועל הפוליטי הותיק הזה. חצי שנה לפני ההליכה לקלפי, בקרוב גם יהב יעביר הילוך. הדבר האחרון שהוא רוצה זה לסיים את הקריירה הפוליטית שלו בהפסד. הדרך עוד ארוכה ויהב חזק בתמונה. גורם המקורב ליהב אמר השבוע: "מצבו בסקרים שאנחנו עורכים הולך ומשתפר". ואם תשאלו אותו הוא יספר שהסקרים עוד יוסיפו להשתפר ככל שנתקרב לחודש אוקטובר הגורלי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי