מה כתב תושב הקריות על הטרגדיה בערבה בפוסט שעורר את חמתם של הגולשים ? 

תושב קריית ביאליק, צבי בינשטיין, עורר את זעמם של גולשים רבים בעקבות פוסט שהעלה לפייסבוק ואשר הפך לויראלי – מהכיוון השלילי. ראש העירייה, אלי דוקורסקי, סיפר כי דווח לפייסבוק אודות הפוסט הפוגעני. וגם: על הקשר הצפוני לטרגדיה הקשה בערבה ולחילוץ המורכב
אתמול (שבת) בעיצומם של ימי האבל אשר נחווים בכל רחבי המדינה עקב מותם הטראגי של הנערות והנער בשטפון הנורא שאירע בדרום ביום חמישי, עורר תושב קריית ביאליק, צבי בינשטיין, את חמתם של גולשים רבים, אשר לא חסכו ממנו את תגובתם בנוגע לפוסט שבחר להעלות לרשת.

בפוסט כתב בינשטיין: "צר לומר זאת אך אני חש כי אסון כביש הערבה זה הינה תגובת ההשגחה העליונה, על רצח 39 נערים פלסטינים במחנה הריכוז עזה".

 

הפוסט שהעלה בינשטיין, ואשר גרם לזעזוע קשה בקרב גולשים רבים.

תושבים נסערים החלו להגיב לבינשטיין בין בפרופיל האישי שלו ובין ברחבי הרשת כאשר התגובות לפוסט הפכו ויראליות. היו שכעסו על התגובות ואמרו שאין לתת לבינשטיין כלל במה ולהעביר הלאה את הפוסט. עם זאת גולשים רבים לא יכלו ככל הנראה להשתלט על רגשותיהם וכינו אותו בין היתר "עוכר ישראל שצריך לגור בעזה".
"אדם מעוות שינאה, ושונא עמו", כתבה אחת הגולשות, "אמן שיעוף מפה, שלא נחזה בפרצופו המרושע!! כנראה שאינו מכיר את הפתגם:  "כל המרחם על אכזרים, סופו שמתאכזר לרחמנים". גולשת אחרת, תושבת קריית ביאליק, כתבה לבינשטיין על הקיר באחת הקבוצות המקומיות בפייסבוק: "מקווה שאתה רואה את הפוסט הזה. מתביישת בך כשכן, מתביישת בך כיהודי, מתביישת על היותך מין אנושי. העזתים פראי האדם מחכים לך, אתה בהחלט מתאים להם. סע לשלום!".

ראש העירייה אלי דוקורסקי אשר נחשף אף הוא לפוסט בעקבות פניות רבות של תושבים, אמר כי הפוסט הפוגעני דווח לפייסבוק.

אחת התגובות לפוסט כפי ששיתפה תושבת קריית ביאליק

במקביל סיפרו ביחידת החילוץ הצפונית של שירותי הכבאות כי גם להם היה חלק בסיוע ממשי ובחילוצים ביום חמישי האחרון.
דובר שירותי הכבאות במחוז הצפוני, רשף אושרי מאמו, סיפר הבוקר (ראשון): "בהמשך לאירוע המצער שהסתיים עם עשרה הרוגים בנחל צפית, למחוז הצפוני הייתה נציגות בצוות המחלצים. רס"ר דותן שרף מדריך חילוץ ממים זורמים, לוחם יל"מ  היחידה לחילוצים מיוחדים) היה בצוות המחלצים הראשונים שהגיעו לאירוע, ביחד עם מפקד יחידת היל"מ בית שמש, רשף יוסי אסרף".

וכך נשמע האירוע מפיו של הלוחם שרף, מדריך חילוץ ממים זורמים:

"במסגרת הדרכות של חילוץ ממים זורמים שיוסי ואני העברנו השבוע בירדן ההררי, הצעתי לתפוס כוננות באזור ים המלח, בעקבות צפי למזג האוויר הסוער ביום רביעי בצהריים. יוסי ואני תפסנו כוננות בתחנת ערד, במהלך סיור באזור מלונות ים המלח ומדבר יהודה קיבלנו הודעה על אוטובוס שהתהפך בשיטפון וכי יש 14 נעדרים".

המחלצים בשלבים הראשונים של האירוע בנחל צפית. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון

"היינו במרחק של חמש דקות ממקום האירוע, ומיד עם קבלת הדיווח יצאנו לאירוע והגענו בין הראשונים למקום. לאחר הערכת מצב ראשונית התברר שמדובר בטיול רגלי של 25 נערים ונערות ויש מספר רב של נסחפים בשטפון. במקביל בקשנו צוות של יחידת יל"מ שיגיעו עם סירת ראפטינג וציוד מים. עם הגעת הצוות נכנסנו לסריקות איתור וחילוץ ההרוגים לצערי. איתרנו שני נעדרים ובנוסף עזרנו בחילוץ של עוד שני נעדרים שהתבררו כהרוגים בסופו של החילוץ. האירוע היה אירוע רב נפגעים והמראות היו לא פשוטים ומאוד קשים".

החיפושים בדרום. צילום: דוברות המשטרה

"מפקד מחוז צפון, לוחמי האש ועובדי המחוז שולחים תנחומים למשפחות ההרוגים", אמר דובר שירותי הכבאות במחוז צפון והוסיף: "במחוז צפון תמיד מקווים לטוב ביותר ונערכים לגרוע מכל".

 

הקשר הצפוני. בצילום: החילוץ בנחל צפית. צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות