הרקע לעבירות שבכתב האישום טרם ברור: מדוע זרק נער מטען נפץ בשבוע שעבר לעבר אטליז בחיפה ? 

הנער מואשם כי קשר קשר ביחד עם אדם נוסף לזרוק מטען חומר נפץ ולפגוע באטליז בעיר. כיצד נכשלה משימתם של הנאשמים? 
בית המשפט המחוזי בחיפה שחרר ביום חמישי האחרון נער המואשם כי קשר קשר עם נאשם נוסף (בגיר)  לזרוק מטען נפץ על אטליז בעיר חיפה. במהלך תכנון העבירה בשבוע שעבר, כך נטען בכתב האישום, ביצעו הנאשמים בדיקות באיזור האטליז בכדי לבדוק את הסביבה שלו ולהתכונן כראוי להשלכת המטען.

בהמשך אותו ערב, כך לפי כתב האישום, הגיע הנער ברכב ביחד עם הנאשם הנוסף במטרה לזרוק את המטען, ועל אף שראו השניים כי יש באטליז לקוחות העלולים להיפגע, החליטו לזרוק את המטען. אולם לאחר שהנער ירד מהרכב הוא שב אליו וטען כי הוא חושש לפגוע באנשים במקום. כאשר חזר אל הרכב הודיע הנער לנאשם הנוסף כי יעשה זאת בשעות החושך.

 

המטען שנזרק בשבוע שעבר

הנער כך לפי כתב האישום קיבל את המטען מהנאשם הנוסף ואז פנה לקטין אחר ויחד בשעות הערב נסעו שני הנערים יחדיו על קטנוע, וזרקו לעבר האטחיז את המטען אשר לא התפוצץ בשל תקלה. בהמשך ראו עוברי אורח את המטען,.צילמו אותו בזירת האירוע והתקשרו להזעיק את המשטרה. מכתב האישום עולה כי  הנאשם חזר לזירה לקח את המטען והחביא אותו.

את הנער הנאשם ייצגו עורכי הדין תמי אולמן ושאדי סרוג'י. בית המשפט המחוזי נעתר ביום חמישי לבקשת הסניגורים ועל אף התנגדות הפרקליטות הורה על שחרורו של הנער בתנאים מגבילים לבית סבתו, תושבת חיפה. הרקע לזריקת המטען איננו ברור בשלב זה.

את הנאשם ייצגו עורכי הדין תמי אולמן (בצילום) ושאדי סרוג'י


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות