צנתור בלב למניעת שבץ מוחי

לראשונה בצפון! צנתור ייעודי למניעת תסחיפי קרישי דם בחולי לב הסובלים מפרפור עליות במרכז הרפואי בני ציון
הליך צינתור. צנתורים ייעודיים המפחיתים את הסיכון לאירוע מוחי כתוצאה מקריש דם

הליך צינתור. צנתורים ייעודיים המפחיתים את הסיכון לאירוע מוחי כתוצאה מקריש דם

החודש, בוצעו בהצלחה ולראשונה בצפון במחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי בני ציון שלושה צנתורים ייעודיים המפחיתים את הסיכון לאירוע מוחי כתוצאה מקריש דם, ללא כל צורך במתן מדללי דם, וזאת באמצעות מושתל השתלת מעין פקק קטן הסוגר את אוזנית העלייה השמאלית. חשוב לציין, כי הצנתורים מותווים בסל התרופות בחולים שלא יכולים לקבל תרופות מונעות קרישה
"פרפור עליות, הינה הפרעת קצב בלב הנפוצה ביותר באוכלוסייה, כאשר הסיבוך של פרפור עליות הנפוץ ביותר הינו תסחיף קריש דם למוח הגורם לאירוע מוחי על כל משמעותיו. מקור קריש הדם מאוזנית העליה השמאלית", אומר מנהל מחלקת קרדיולוגיה ויחידת הצנתורים במרכז הרפואי בני ציון, פרופ' אורי רוזנשיין, המדגיש כי, "למניעת אירועים מסוג זה, חולים מטופלים על ידי תרופות למניעת קרישי דם (תרופות "לדילול" הדם), הבעיה בתרופות אלו שהן מלוות בדימומים משמעותיים, כאשר בכשלושה אחוזים ממקרים כאלה מידיי שנה באופן מצטבר".
הניתוחים בוצעו כאמור בהצלחה רבה על ידי מנהל מחלקת קרדיולוגיה ויחידת הצנתורים במרכז הרפואי בני ציון, פרופ' אורי רוזנשיין, אחראי השרות האלקטרופיזיולוגי בבני ציון, ד"ר נימר סמנייה ומומחית לקרדיולוגיה התערבותית, ד"ר אלה לובוביץ בשיתוף עם אחראי שרות אקוקרדיוגרפיה והדמית הלב ד"ר דאוד שריף.
בצנתור החדשני מושתל מעין פקק קטן הסוגר את אוזנית עלייה שמאלית וכך מונע אירועים מוחיים ללא צורך לנטילת תרופות מונעות קרישה והסכנה הכרוכה בכך. צנתור זה נמצא בסל התרופות, בשלב זה לחולים אשר לא יכולים לקבל תרופות נוגדות קרישה (כמו חולים שדיממו משמעותית בטיפול בתרופות אלה, חולים עם התווית נגד לתרופות אלה).
מן הראוי לציין עוד כי, הצנתור הייעודי, מהווה פריצת דרך נוספת בניתוחים וצנתורים של מחלקת קרדיולוגיה במרכז הרפואי בני ציון וזאת לאחר שביצעה השנה לראשונה בארץ השתלת קוצב לב מיוחד המתאם בין פעילות מערכת העצבים לבין הלב, ובהמשך אף ביצעה במטופל אחר השתלת סטנט (תומכן) מצופה תרופה שפותח על ידי חברת מדינול.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות