לא רק לזוגות אוהבים: איך תיראה בקרוב הכניסה לצומת צבר?

אחד הצמתים המפורסמים ביותר בקריות מזה עשרות שנים, הוא צומת צבר בקריית ביאליק, שיזכה בקרוב לשיפוץ ולשדרוג מאסיבי. אז איך תיראה הכניסה הראשית החדשה ואיזה סמל בינלאומי לאהבת אמת נצחית תוכלו בקרוב למצוא בה?
החברה הכלכלית קריית ביאליק פרסמה השבוע מכרז לביצוע פרויקט הכניסה הראשית לעיר מכיוון צומת צבר.

בכניסה לעיר יוצב קיר בגובה ארבעה מטרים, הכולל אלמנטים המסמלים אומנות ושירה, כשמה של העיר אשר קרויה על שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק.

 

צומת צבר המשודרג. הדמיה באדיבות עיריית קריית ביאליק

בקדמת הקיר, על אבן שיש גרניט שחורה יוצב פסל ברונזה בדמותו של ביאליק, בגובה שניים וחצי מטרים, פרי יצירתו של הפסל ד"ר אדי שניר. אותיות מתכת עם שמה של העיר יתנוססו על גבי הקיר.

הכניסה הדקורטיבית החדישה, המתוכננת על ידי אדריכל הנוף, ד"ר אריאל טיבי, תואר בלילות באמצעות גופי תאורה מיוחדים, שייתלו על הקיר וידגישו את האלמנטים הארכיטקטוניים המיוחדים. הכניסה לקרייה תתחבר לכיכר הפלמ"ח- בן גוריון ולטיילת מוארת המעוטרת בפרוזדור, עליו יתנוססו מילות שירי ביאליק, ו"באר אהבה", מיצג אדריכלי עליו יוכלו זוגות המעוניינים לכרות את ברית אהבתם לחבר מנעול על גבי המעקה, כסמל לאהבתם הנצחית, בדומה ל"שער האוהבים" של רומיאו ויוליה באיטליה.

שדרת השירים ו"באר אהבה" עליה ניתן יהיה לתלות מנעולים, במרכז צבר. הדמיה באדיבות עיריית קריית ביאליק

פרויקט זה ישלב בתוכו שיקום של הנוף וסלילת שביל הולכי רגל בין עצי דקל קיימים. בחודש הקרוב ייערך המכרז ובו ייבחר הקבלן הזוכה. העבודות עצמן מתוכננות להתחיל בחודש יוני ויימשכו כארבעה חודשים.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: "פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר ישלים את התחדשות טיילת בן גוריון ויהיה חלק בלתי נפרד ממנה. לא בכדי בחרנו להתייחס לאלמנטים הקשורים למוסיקה ולשירה שאף מופיעים בסמל העיר החדש, בכניסה הראשית של הקריה, הנושאת בכבוד את שמו של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק אשר פסלו יוצב בגאון בצומת צבר. השקענו מחשבה רבה ביצירת רצף אדריכלי החל מהכניסה בצומת צבר דרך טיילת בן גוריון בואכה נחל הגדורה. חיים נחמן ביאליק שעל שירי הילדים הרבים שכתב גדלנו כולנו, מוביל את המבקרים למייצגים הפזורים לאורך הטיילת: עץ המשאלות, עץ המוצצים, מיצג הג'ירפות, פינות המשחקים ועוד."

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות