כיצד מפסיקים לאכול בלילה?

גם לכם היה יום עמוס בעבודה ולא הספקתם לאכול כלום, וכשחזרתם הביתה לא הפסקתם לזלול? אז הכתבה הזו בשבילכם- איך מפסיקים לזלול בלילה? וכיצד אוכלים נכון במשך היום?
הרבה מאוד אנשים מוצאים עצמם חוזרים מהעבודה אחרי יום שלם שלא היה זמן להכניס משהו לפה, ומתחילים לזלול מכל מה שיש במקרר ללא שליטה. ומי לא מכיר את הלילות מול הטלוויזיה עם הפופקורן והחטיפים?

לדברי סוזן באוורמן, דיאטנית קלינית בחברת הרבלייף: "אם בעבר, מחקרים מצאו שאכילה בלילה היא משמינה יותר מאכילה ביום, היום יודעים שהדבר נכון אך גם תלוי בכמות האוכל שאוכלים לאורך כל היום (הכנסה קלורית לעומת הוצאה קלורית). ובכל זאת, אכילה מרובה בלילה, ובעיקר לפני השינה, עלולה להכביד על מערכות הגוף, לגרום לריפלוקס, לצרבות, דלקות שונות, להעלאת השומנים והטריגליצרידים בדם ולהשמנה בטנית".

אכילה מרובה בלילה, ובעיקר לפני השינה, עלולה להכביד על מערכות הגוף. צילום: שאטרסטוק

אכילה מרובה בלילה, ובעיקר לפני השינה, עלולה להכביד על מערכות הגוף. צילום: שאטרסטוק

"במהלך היום, אנו הרבה יותר פעילים, כך שהאוכל שאוכלים מתפרק לאנרגיה ולדלק שלנו לפעולות היומיומיות. אנחנו מעכלים את האוכל הרבה יותר טוב בשעות היום וקצב חילוף החומרים יעיל יותר ביום. כשאוכלים בלילה, אנו גורמים לחוסר איזון ברמות הסוכר, להכבדה על ניקוי הרעלים מהכבד, לשינה לקויה, ולאגירת השומן בגוף מחוסר התנועה בלילה, בהנחה שאנחנו ערים בשעות היום ולא פעילים בלילה".

"אחת הבעיות של רוב האנשים בימנו היא ההתמכרות לעבודה, וחוסר הזמן ועודף המשימות בחיי היומיום, לפעמים מונע מאתנו לאכול כמו שצריך, אך עם תכנון נכון של הארוחות ושינוי הרגלים קטנים, אנו יכולים להפוך את התפריט ולהגיע למצב בו תהיו רעבים ביום, ושבעים בערב. איך עושים את זה? קודם כל מחליטים שמפסיקים לאכול כ-4 שעות לפני השינה, ומתחילים לתכנן את הארוחות מהבוקר".

לפעמים שוכחים לאכול. חברת הרבלייף. צילום: שאטרסטוק

לפעמים שוכחים לאכול. חברת הרבלייף. צילום: שאטרסטוק

לא יוצאים מהבית על בטן ריקה:
"גם אם הבוקר שלכם עמוס ולא תעזו לצאת מהבית בלי לצחצח שיניים, כך אל תצאו מהבית בלי להכניס משהו לבטן. זה יכול להיות יוגורט עם תפוח, שייק בריאות עם חלבון עם פרוסת לחם שיפון עם אבוקדו וביצה".

אכילה כל 3 שעות:
"זו תמנע את הרעב המוגבר בסוף היום. הרבה אנשים חוששים מהשמנה עקב אכילה כל 3 שעות, אך אכילה לאורך היום תשמור על קצב חילוף חומרים תקין ולא דורשת עיסוק בלתי פוסק באוכל, רק התארגנות מראש".

מכינים אוכל בבית:
"כאשר מכינים את האוכל בבית, אז ניתן לשלוט בכמויות, ודואגים לזה שנאכל נכון ובזמן. דוגמאות לדברים שאפשר לקחת מהבית: סנדוויצים מלחם שיפון עם חלבון כמו גבינה, ביצה או ממרח טופו, קופסה עם אנטיפסטי וחזה עוף או עם טונה וביצה, חטיפי ביניים כמו תמרים ושקדים, תפוח או פשטידות קטנות".

מצחצחים שיניים מוקדם
"אם מגיעים הביתה מאוחר מהעבודה, דאגו לאכול את ארוחת הערב עוד בעבודה. אם אתם חוזרים בשעה סבירה, אכלו מיד ארוחת ערב כ-4 שעות לפני שעת השינה שלכם (נסו שזה יהיה בשעה קבועה), ואל תמשכו את האכילה אל תוך הלילה. צחצחו את השיניים מיד לאחר הארוחה הזו, שלא תמשיכו לאכול לאחר מכן".

צחצחו שיניים מיד לאחר הארוחה. חברת הרבלייף. צילום: שאטרסטוק

צחצחו שיניים מיד לאחר הארוחה. חברת הרבלייף. צילום: שאטרסטוק

הימנעו מאכילה תוך כדי צפייה בטלוויזיה
"הפרידו את האוכל מהפעולות שלכם. כשאוכלים אוכלים, וכשצופים צופים. אם אתם צריכים להישאר עד מאוחר כדי לעבוד מול המחשב, העדיפו לשתות שייק או שתו מים".

בחרו קל ובריא ללילה:
"במידה ולא אכלתם מספיק לאורך היום, וחסרה לכם ארוחה, הוסיפו לעצמכם ארוחת לילה בריאה, ולא אכילת נחמה. במקום נשנושים, שוקולד, וחטיפים, הכינו לעצמכם פלטת ירקות קטנה עם גבינות רזות, ביצה אחת פלוס שני חלבונים עם תרד ושאר ירוקים, אכלו סלט טונה בינוני או פשטידה קלה, תפנקו את עצמכם עם שייק חלבון ופירות יער".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות