גם בקריות הודיעו: איסור קיום מדורות הערב ומחר

איסור הבערת אש הערב, בקריית חיים, קריית שמואל וקריית ים. בקריית ביאליק אסרו על קיום מדורות המוניות ופירטו מספר מקומות בהם ניתן יהיה לערוך מדורות פרטיות. בקריית מוצקין הוחלט על הפנינג הכולל מופעים, קרטיבים וקפה: "הדלקת המדורה העירונית תוחלט לפי המצב בשטח"
בתום ישיבות בנושא, הודיעו לפני זמן קצר גם בחלק מהקריות על איסור קיום מדורות הערב, ערב ל"ג בעומר תשע"ח, בשל תנאי מזג האוויר הקשים, העלולים לגרום לנזקים ואף לאבידות בנפש.

וכך הודיעה עיריית קריית ים לפני דקות בודדות:

"איסור הדלקת מדורות – הודעה חשובה. בהתאם לתחזית מזג האוויר הצפויה על ידי החזאים והמלצת שירותי הכבאות להגברת זהירות ומתוך דאגה לשלום הציבור, אנחנו מבקשים להודיעכם כי אין אישור לקיים מדורות קהילתיות בכל המסגרות העירוניות כולל מדורות כיתתיות ובית ספריות בתחומי קריית ים. ניתן לקיים הפנינג קהילתי או כיתתי חלופי, ללא מדורה".

מוקדם יותר הודיעו גם מספר רשויות נוספות  בהן עיריית חיפה, עיריית נשר ועיריית טירת כרמל, על איסור קיום מדורות בשטחן הערב, בשל תנאי מזג האוויר.

אין להדליק מדורות הערב ומחר. הרשויות הודיעו כי פקחים יסיירו באיזורים השונים וידאגו לאי הבערת מדורות. צילום: אילוסטרציה

 

בקריית ביאליק הוציאו לתקשורת את ההודעה הבאה:

"בהתאם להערכת מצב שהתקיימה בעירייה ולאור תנאי מזג האוויר הקשים הצפויים הערב, הוחלט להמליץ שלא לקיים מדורות ל"ג בעומר. מדורות קהילתיות המנוהלות על ידי העירייה ו/או הנהלות בתי הספר לא יתקיימו.
במידה ויתקיימו מדורות עצמאיות, הנכם מתבקשים לפעול בהתאם להנחיות הרשות הארצית לכבאות והצלה ולקיים מדורות במקומות שנקבעו בלבד.
להלן רשימת המקומות בקריית ביאליק:
–          רח' אשל בכניסה צד מזרחי – ואשל ביציאה צד צפוני.
–          בדרום – רח' אושה בחניית בריכת יגור.
–          גבעת הרקפות בכניסה בכיכר (בתים נטושים(
–          גבעת הרקפות מול בית ספר (חיננית למטה)שטח ריק.
–          רח' הערמונים חניית משאיות לילה.
–          חניון כורכר החי פארק .
–          חניית כורכר (בצמוד לשוק העירוני).
–          כיכר רבין מצד הצפוני ( בעליה מצד שמאל).

* חל איסור מוחלט לקיים מדורות לאורך שביל נחל הגדורה (שביל שמעון פרס)
*חל איסור מוחלט ביום חמישי בערב 3/5/18 לקיים מדורות ברחבי העיר.

 

ואילו בקריית מוצקין הודיעו כי: "בהתאם לתחזית מזג האוויר הצפוי להערב – הפנינג המדורה המרכזית יתקיים בסימן בטיחות ויכלול את המופע של הטיש הגדול, קרטיבים וקפה. הדלקת המדורה העירונית תוחלט לפי המצב בשטח. נשמח לראותכם, עיריית קריית מוצקין".

מוקדם יותר הבוקר, הודיעה כאמור עיריית חיפה על איסור הבערת מדורות בחיפה ובתוך כך כמובן גם בשטחי קריית חיים וקריית שמואל.

גם בטירת כרמל ובנשר הודיעו כאמור על איסור קיום מדורות בשטחן.

הורים רבים בחיפה, קריות והאיזור, הודיעו כי יקיימו הערב ערבי גיבוש אשר יחליפו את אירועי המדורות, וזאת בכדי שלא לפגוע בילדיהם המאוכזבים גם כך.

בעיריית נשר לדוגמה, הודיעו הבוקר כי "עיריית נשר מצרה על עוגמת הנפש שעלולה להיגרם לילדים והוריהם, אולם בטיחות התושבים הינה מעל הכל. נשר ממוקמת בליבו של פארק הכרמל, יער וחורש, יחד עמכם נשמור על בטיחות התושבים וערכי הטבע. אנו מבקשים להישמע להוראות. ניתן לקיים הפנינג כיתתי ללא מדורה".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות