הכל בגלל בצל

שלוש קולגות לעבודה רצו לעשות דיאטה, הכינו סלט משותף ובגללו הגיעו לטיפול דחוף של צוות אבחון דחוף של כללית בקרית בריאות זבולון
צוות האבחון הדחוף של כללית. מנעו מהחברות להגיע למיון ולחכות שעות. צילום: כללית

צוות האבחון הדחוף של כללית. מנעו מהחברות להגיע למיון ולחכות שעות. צילום: כללית

מספר חברות לעבודה שהחליטו להשיל ממשקלן ולהקפיד לאכול בריא, גילו שהבריא במקרה זה היה דווקא קטלני. זמן קצר לאחר אכילת הסלט, שבו שולבו עשבי תיבול שנקטפו מאדניות הירק שטיפחו במקום עבודתן, סבלו כולן מאותן תופעות של הרעלה. הן הגיעו בשעות אחר הצהרים למחלקה לאבחון דחוף של כללית בקריית בריאות זבולון, כשהן סובלות מתחושה רעה ביותר, חולשה מלווה בהקאות מרובות וסחרחורות שהופיעו זמן קצר לאחר שאכלו מהסלט המרענן שהכינו.
בדיעבד, הסתבר כי אחד הבצלים שנלקחו מהאדנית, לא היה בצל ירוק אלא בצל של פרח נוי שנשתל באדנית הסמוכה, אך טרם פרח ולכן בטעות חשבו שגם באדנית זו יש עשבי תיבול ולכן הוא צורף לסל הירקות ממנו הרכיבו את הסלט.
צוות אבחון דחוף בזבולון, ד"ר סמדר אקרמן, והאחים תאופיק דבאח ואתי סטולר נערכו מיד למתן טיפול להקלת מצבן על ידי מתן תרופות ועירויים. המטופלות הושהו למספר שעות ביחידה לאבחון דחוף בזבולון, קיבלו ערויי והיו במעקב צמוד, עד אשר חל שיפור במצבן וניתן היה לשלחן הביתה.

הדיאטה עלתה ביוקר לשלוש החברות. צילום: אילוסטרציה

הדיאטה עלתה ביוקר לשלוש החברות. צילום: אילוסטרציה

המטופלות, שחששו כי יופנו לחדר מיון ויאלצו לשהות בו שעות ארוכות בעומס רב, שמחו על הטיפול המהיר והיעיל שקיבלו באבחון דחוף של כללית ויצאו לאחר הטיפול שניתן להן בזבולון בחיוך. אין ספק, הן למדו שיעור ממנו עולה שלא כל הירוק בריא ויש לנקוט יתר זהירות כאשר אנו קוטפים את עשבי התיבול בעצמנו ולא אוספים אותם בסופר.
היוזמה לגדל לבד צמחים ולאכול מפרי האדמה שטיפחנו מבורכת ביותר, אך יש גם לשמור על כללי זהירות, מסכם צוות כללית את הארוע: "לשמחתנו, מקרה זה הסתיים רק בתחושה רעה וניתן היה לתת טיפול מהיר ויעיל להקלת ההרעלה, אך יש לנקוט זהירות רבה בעת שימוש בצמחים הנאספים בטבע ולא לאכול צמחים לא מוכרים שעלולים להיות רעילים מאד ואף קטלניים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות