האורחים בחתונה מחו דמעה: הטלית של לוחם גולני שנפל במבצע צוק איתן הפכה ליריעת החופה של אביו

סמ"ר עוז מנדלוביץ' ז"ל, לוחם גדס"ר גולני, נפל בקרבות המדממים בסג'עייה שבעזה, במהלך מבצע צוק איתן. "עוזי תמיד היה ותמיד נמצא איתי. עוזי יישאר איתי לנצח"
כל מי שנכח בסוף השבוע בחתונתו של עופר מנדלוביץ', אב שכול שאיבד את בנו האהוב במהלך מבצע צוק איתן, לא הצליח להסתיר ולו לרגע את התרגשותו:
הטלית אשר שימשה את לוחם גדס"ר גולני, סמ"ר עוז ז"ל, המכונה בפי משפחתו "עוזי" – הפכה בסוף השבוע המרגש הזה ליריעת החופה שמעל ראשו של האב, כאשר נישא בשנית בחתונה צנועה, קסומה וארצישראלית, לבחירת ליבו, מרים.

 


עופר מנדלוביץ' עם בחירת ליבו מרים, בחתונתם בסוף השבוע. צילום מהאלבום המשפחתי

מנדלוביץ', תושב חיפה אשר התגורר בעבר ביישוב עצמון שבמשגב, מנציח את בנו ללא הרף ובכל תחום שרק ניתן, מאז נפל בקרבות המדממים בסג'עייה שבעזה, באותו יום ארור בחודש יולי 2014.
האב השכול אשר שירת כמ"פ בגולני, גם מקפיד לערוך מידי שנה את המסלול המסכם עם חיילי גדס"ר גולני, כפי שערך גם עם עוז ז"ל בחייו –  כשהוא מטפס במעלה גולני שלוש פעמים מידי שנה, עם עשרות לוחמים, ומעניק מלגה לחייל המצטיין בסוף המסע המפרך, מלגה על שם עוזי ז"ל.

גם את מסיבת הרווקים שלו, כך הוא מספר הבוקר ל"ניוז" בחיוך, בחר לערוך בשבוע שעבר עם 80 לוחמי הגדס"ר, במסע מסכם נוסף שהתקיים בדיוק יום לפני חתונתו, כאשר הוא מטפס איתם למעלה גולני.
"את מסיבת הרווקים שלי עשיתי הלילה עם 80 רווקים מופלאים, לוחמי גדס"ר גולני, בעלייה לחרמון ובהענקת מלגת לימודים נוספת ללוחם מצטיין המסלול", כתב מנדלוביץ' בעמוד הפייסבוק שלו.

עופר מנדלוביץ' בשבוע שעבר, בסוף המסלול המסכם של גולני, מעניק את המלגה על שם עוז ז"ל. "עשיתי מסיבת רווקים עם 80 לוחמים". צילום מהאלבום המשפחתי

"אני מרגיש שהייתי שנים במנהרת חושך ורק בסוף השבוע, ביום נישואיי, יצאתי אל האור", סיפר הבוקר מנדלוביץ': "בחתונה שלנו, את ארבעת המוטות החזיקו שני הילדים שלי מצד אחד ושני ילדיה של מרים מצד שני. והטלית של עוזי שלי שימשה כיריעת החופה שמעלינו. זה היה מוזר, אבל שלושה- ארבעה חודשים לפני שעוזי שלי נהרג, הוא ביקש שאביא לו את הטלית שלו ואמר שהוא רוצה להתחיל להניח תפילין ולהתפלל. גם בשטחי הכינוס שבהם הלוחמים המתינו לפני הכניסה לעזה, סיפרו לי חלק מהחברים שלו, חיילים דתיים, שהוא היה מעיר אותם להתפלל שחרית".

סמ"ר עוז מנדלוביץ' ז"ל. צילום מהאלבום המשפחתי

את כל חפציו של עוזי קיבלה אסנת, אמו של עוזי, לאחר מותו", סיפר מנדלוביץ', "גם את הטלית שעדיין יש בה את הריח של הצבא. אז ביקשתי ממנה לפני החתונה, שתתן לי את הטלית של עוזי כדי שהיא תסוכך עלינו בטקס. עוזי תמיד היה ותמיד נמצא איתי. עוזי יישאר איתי לנצח".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות