חיפה: גם השנה ישתתף במשחה החברתי אביה של נטע ז"ל, שנפטרה מדום לב והיא רק בת שש

שוחים ומצילים חיים: המשחה החברתי של רמב"ם נערך זו השנה השלישית לטובת מחקר למניעת מוות לבבי פתאומי. במשחה משתתפים מידי שנה מאות שחיינים מכל העולם, בהם גיא כהן, אביה של נטע הקטנה, שביומה הראשון בכיתה א' נפטרה מדום לב פתאומי. צפו במשחה ובואו להיות חלק ממנו השנה ! (וידאו)
מעלים את המודעות ומצילים חיים: מאות שחיינים מהארץ ומהעולם יזנקו לים הפתוח בסוף החודש וייקחו חלק במשחה החברתי השנתי של רמב"ם – הכל במטרה להעלות את המודעות למקרי מוות לבבי פתאומי, בילדים ובצעירים.
ביום שישי, ה-25.5, יוצא המשחה לדרך. הירשמו כבר עכשיו ל"שוחים מהלב – כף כרמל" והצטרפו להצלת חיים.

"שוחים מהלב" הינו מיזם משותף לרמב"ם, עיריית חיפה, חברת שוונג וגורמים נוספים, והוא מוקדש להעלאת המודעות ולגיוס מימון למחקר פורץ דרך, לניבוי ולמניעת מוות פתאומי לבבי (Sudden Cardiac Death) בילדים וצעירים.

בשנים הקודמות השתתפו בכל משחה למעלה מ- 650 שחיינים, מקצועיים וחובבנים, אשר לקחו חלק במקצים שונים, מכף הכרמל לאורך חופיה היפים של חיפה. ההתגייסות ההמונית הובילה לתרומתם של עשרות אלפי דולרים בכל שנה למטרה החשובה, אך היעד עדיין רחוק והמסורת נמשכת.

המשחה החברתי בשנה שעברה. צילום: פיוטר פליטר

אחד המשתתפים שמשכו את תשומת הלב העיקרית במשחה הראשון, היה גיא כהן, שלפני 15 שכל את בתו נטע, בת השש. ביומה הראשון בכיתה א'. נטע התמוטטה ללא כל התראה ונפטרה מדום לב.
כהן סגר מעגל כשהשתתף במשחה "שוחים מהלב" 2016 וקבע שיא: הוא היה לישראלי הראשון ששחה אי פעם 24 שעות ברצף במים פתוחים, לאורך יותר מ-70 ק"מ, הכל במטרה להעלות את המודעות למוות פתאומי אצל ילדים. כהן שותף למשחה מאז והוא ייקח בו חלק גם השנה.
שנה לאחר מכן, ב-2017 השתתפו ביוזמה החשובה גם רבקה סוני, מדליסטית אולימפית מארה"ב, משלחת של שחיינים מארה"ב והולנד, השחיינית הפראלימפית אילנית יורמן, אנשי צוות רמב"ם ומטופלי בית החולים.

כך נראה "שוחים מהלב" 2017. בואו להיות חלק מהמשחה השנה !
צילום ועריכה: עופר גולן, שיווק רמב"ם

"רפואת הלב היא תחום שמתפתח ללא הרף", אומר מנהל רמב"ם, פרופ' רפי ביאר, "יש דברים רבים שאנו יודעים לעשות היום כדי לטפל במחלות הללו, אך בשנים  האחרונות אנו מתמקדים בתחום המניעה בקרב אלו הנמצאים בקבוצות סיכון. מחקר ופיתוח פרוטוקולים ותרופות חדשות יוכלו לסייע לנו להבין את המנגנונים הללו טוב יותר ולהציל את חייהם. אני קורא לכם להצטרף אלינו ולתמוך במטרה. בואו לשחות אתנו מכל הלב".

מחלות הלב השונות, ביניהן מוות לבבי פתאומי, עדיין מהוות את הגורם מספר אחת למוות בארה"ב ובעולם המערבי בכלל. כאשר מדובר בהפרעות לבביות על רקע גנטי לא מאובחן, החולה, מבוגר או צעיר, לא מקבל שום סימני אזהרה לפני הרגע הקטלני, מה שהופך את המניעה לקשה יותר.
בימים אלו מקדם רמב"ם מחקר רב תחומי, המשתף פעולה בין חוקרים מצטיינים, מומחים מרמב"ם, חוקרים מהטכניון וגופים מובילים מהתעשייה הביו-רפואית, בסביבת בית החולים. מחקר זה יכול לתרום להתפתחות וליישום של שיטה חדשנית, מניעתית וטיפולית, לבעלי סיכון גבוה למוות פתאומי, בעולם כולו.

רוצים לתמוך במטרה הראויה?  https://bit.ly/2HSkDwW

לפרטים נוספים ולהרשמה:   http://events.shvoong.co.il/capkarmel/


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות