"במקום שיחנכו גברים לא לאנוס, באים וקוראים לי שרמוטה כי לבשתי חצאית קצרה"

"אם מישהו יטריד את אחותך, אתה תגיד לה 'התלבשת כמו שרמוטה זה מגיע לך'? או שתלך לשבור לו את הידיים ואת הרגליים? התשובה הרי ברורה" סול רוז דוד, מספרת לנו על המאבק בשינוי התפיסה של הקורבן בצעדת השרמוטות. וגם, למה קוראים למצעד בשמו הפרובוקטיבי, יודעים?
צעדת השרמוטות, שמתקיימת במדינות ובערים רבות בעולם, בין היתר בתל אביב, ירושלים וגם בחיפה, מעבירה מסר חד וברור: "אל תאשימו את החצאית שלי, תאשימו את הבחור שאנס".
סול רוז דוד, מובילת דעת קהל עם כ-33,000 עוקבים באינסטגרם, סיפרה לנו בעצם על מה הן נאבקות, וכמה זה אבסורד להאשים דווקא את הנתקפת.

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד

"לא משנה מה נעשה, החברה שלנו פרימיטיבית מדי. אני לפעמים לא מאמינה שגם במאבק הזה התגובות שאנחנו מקבלות עדיין נשארות חשוכות. כל צעדת השרמוטות בעצם התחילה משוטר קנדי שהרצה לתלמידות אוניברסיטה: 'אני יודע שאני לא צריך להגיד את זה, אבל אל תתלבשו כמו שרמוטות, כדי שלא תהיו חשופות לאלימות מינית'. המקרה הזה קרה בחו"ל לפני 7 שנים, והמשפט הזה אומר לנשים איך להתלבש בכדי להימנע מאלימות מינית, במקום לחנך את החברה שלנו שלא תתקוף מינית. צעדת השרמוטות מתרחשת בכל העולם, והמסר הוא שאין שום קשר בין לבוש לבין הטרדה, אין שום קשר בין סמטה חשוכה לבין הטרדה. הטרדה היא אשמת המטריד נטו. נקודה".

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד

"כל בחורה חוותה או תחווה הטרדה מינית במהלך חייה. נשים נתונות לביקורת מינית עצומה, ולא מבקרים את המיניות של הגברים באותה הצורה. אני רוצה לקוות שאפשר לעשות שינוי. זה אבסורד לדעתי שאנשים לא מבינים את זה, בעיקר כשבסופו של דבר כל אדם חושב להקים תא משפחתי. תחשוב רגע על אחותך, על הבת שלך, על אמא שלך. אנשים לא מבינים את זה עד שזה מגיע אליהם אישית. ולכל אלה שחושבים שזו אשמת הקרבן: אם מישהו יטריד את אחותך, אתה תגיד לה "התלבשת כמו שרמוטה, זה מגיע לך", או שתלך לשבור לו את הידיים ואת הרגליים? התשובה הרי ברורה. אז כמו שלא תגיד לאחותך "למה התלבשת כמו שרמוטה?", אל תגידו את זה לאף אישה. אנחנו לא אשמות בזה שהטרידו אותנו, וזכותי לצאת גם עם תחתונים מהבית".

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד

צילום מתוך אינסטגרם סול רוז דוד


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם