החלטת להגדיל את השדיים? מזל טוב!

כל מה שאת צריכה לדעת לפני כניסה לתהליך פלסטי של ניתוח הגדלת שדיים
ניתוח להגדלת חזה והרמת חזה נחשבים לסוג הניתוחים הקוסמטיים מהפופולריים ביותר כיום בעולם המערבי וגם בישראל.
הגדלת חזה הנו ניתוח קוסמטי הבא להגדיל את נפח השדיים ולשפר את צורתם.

יש לציין כי הגדלת חזה איננה פוטרת בעיה של חזה נפול, ואף עלולה להחמיר את הבעיה. כאשר השדיים נפולים יש צורך בניתוח הרמת שדיים. היום בעולם הרפואה והנפש מבינים שתרומתו העיקרית של ניתוח הגדלת חזה היא בעיקר חיזוק תחושת הביטחון העצמי של נשים ורובן כמעט המוחלט של המנותחות מבקשות מראה טבעי ולא מוחצן.

מבקשות מראה טבעי ולא מוחצן. תמונה: יחסי ציבור

מבקשות מראה טבעי ולא מוחצן. תמונה: יחסי ציבור

בעזרתו של הפלסטיקאי המוביל ד"ר צח שרוני נקבל הצצה לתהליך: "חשוב לדעת כי ניתוח קוסמטי בשדיים מבוצע רק לאחר וידוא כי אין כל בעיה רפואית בשדיים. מומלץ להגיע לייעוץ האסתטי לאחר בדיקת כירורג שד וביצוע US ו/או ממוגרפיה אשר קובעים כי השדיים תקינים לחלוטין. במידה ולא נשללו לחלוטין בעיות בשדיים יהיה צורך בייעוץ נוסף לפני הניתוח לאחר השלמת הבירור".

"עישון מעלה את שיעור הסיבוכים בצורה משמעותית, ומומלץ להפסיק לעשן לפחות כחודשיים לפני הניתוח. יש להפסיק את נטילת כל התרופות ה'טבעיות' ותוספי המזון (אשר עשויים לגרום לדימומים) ואת מדללי הדם (כגון אספירין). יש להצטייד בנוגדי כאבי (מומלץ אופטלגין), ולהימנע מתרופות כגון נורופן או אדוויל".

"ראשית עלינו לבחור את סוגי השתלים. השתלים העגולים הם השתלים הנפוצים כיום בשוק, אשר משתמשים בהם ברוב הניתוחים הקוסמטיים. שתלים אנטומיים הם שתלים בעלי צורת טיפה או אגס, המדמה באופן קרוב יותר את צורת השד האמתית והם משמשים בעיקר בשחזורי שד. חסרונם הגדול של השתלים האנטומיים הוא בכך שהם עלולים לזוז, להסתובב ולשנות מנח בתוך ה'כיס' אשר נוצר בזמן הניתוח, דבר המשנה ומעוות את צורת השד. סוג נוסף הם השתלים חלקים והמחוספסים. השתלים המחוספסים הפכו לפופולריים יותר בשנים האחרונות, בשל שיעור סיבוכים נמוך יותר מאלו החלקים. השתלים המחוספסים מתקבעים טוב יותר בתוך השד, ונוטים לפתח פחות התכווצות קופסית מאשר השתלים החלקים".

שתל עגול ואנטומי. תמונה: יחסי ציבור

שתל עגול ואנטומי. תמונה: יחסי ציבור

"הסוג אולי המוכר ביותר הם שתלי סיליקון. כאשר הגדלת השדיים מתבצעת ע"י הכנסת שתלי סיליקון, שתלי הסילקון עברו שיפור עם השנים ואלו הקיימים כיום נחשבים 'דור חמישי'. היתרון של שתלי הסיליקון הוא במראה ובתחושה הטבעית שהם נותנים, ובשיעור הסיבוכים הנמוך יחסית. חשוב לציין שאין הנחייה לחדש את השתלים כל מספר שנים, וזוג השתלים יכול להישאר לכל החיים, במידה ואין סיבוכים. במקרים נדירים יחסית של קרע בסיליקון או סיבוך אחר, מתבצע ניתוח להחלפת השתלים".

"עוד פרמטר שעלינו לבחור הוא מנח תת-שדי או תת-שרירי לאמור כשמיצרים את ה"כיס" לשתל ניתן לעשות זאת באחד משני מישורים- מתחת לשד (מעל השריר) או מתחת לשריר. למנח התת-שדי מספר יתרונות: מדובר בניתוח פשוט יותר, עם החלמה קלה וקצרה יותר, ללא פגיעה בשריר החזה. חסרונו העיקרי הוא בכך שהשתל דורש כמות מסויימת של כיסוי רקמת שד, ובמידה והכמות איננה מספקת, השתל עשוי להיות מורגש ונראה. במידה וכמות רקמת השד אינה מספיקה, ה"כיס" נעשה מתחת לשריר, אך מדובר בניתוח בעל תקופת החלמה ארוכה יותר, ולעתים השתל נע בעת הפעלת השריר".

סוגי חתכים. תמונה: יחסי ציבור

סוגי חתכים. תמונה: יחסי ציבור

"עוד מרכיב שיש לבחור הוא סוג החתך. כאשר החתך הנפוץ ביותר הוא החתך בקפל התת-שדי. הוא מקנה גישה טובה ונוחה ליצירת ה"כיס", עם פגיעה מינימלית ברקמת השד. והצלקת נמצאת לבסוף קרוב לקפל התת-שדי, מוסתרת ע"י השד עצמו. סוג חתך נוסף הוא החתך סביב העטרה. יתרונו הוא בצלקת הכמעט בלתי-נראית, הנמצאת סביב הפטמה (בגבול שבין העטרה לעור השד). החסרונות בשיטה זו הם הראייה הלקויה של ה"כיס" בזמן הניתוח, האפשרות לפגיעה ברקמת השד, ביכולת ההנקה ובתחושה, וחוסר היכולת לבצע את הניתוח בנשים בעלות עטרות קטנות".

שתל מעל ומתחת לשריר. תמונה: יחסי ציבור

שתל מעל ומתחת לשריר. תמונה: יחסי ציבור

מה עוד?
"יש להצטייד באנטיביוטיקה וכדורים נגד כאבים לשבוע הראשון שלאחר הניתוח. ויש להגיע לניתוח עם חזיית ספורט (ללא ברזלים) שחורה, עם סגר קדמי במידה שנקבעה לפני הניתוח".

ולאחר הניתוח?
"משך ההתאוששות ועצמת הכאבים לאחר הניתוח משתנה בין אישה לאישה. מומלץ לקחת חופש מחלה לשבוע לפחות. ביומיים הראשונים החזה חבוש עם תחבושת אלסטית, ולאחר מכן עם חזייה בלבד. ניתן להתקלח לאחר 48 שעות, ולשטוף את החזה עם מים וסבון. את הפלסטרים המכסים את החתך אין להוריד עד הביקורת (שבועיים לאחר הניתוח). יש להמשיך וללבוש את חזיית הספורט כחודשיים לאחר הניתוח, במשך כל שעות היממה (למעט במקלחת). בדרך כלל התקופה שבה מתקבלת התוצאה הקרובה ביותר לתוצאה הסופית אורכת כחודשיים- שלושה חודשים ממועד הניתוח".

ד"ר צח שרוני, בוגר פקולטה לרפואה בטכניון בחיפה עוסק בפלסטיקה מעל 18 שנה, במהלכן ביצע אלפי ניתוחים בכירורגיה פלסטית וטיפולים אסתטיים, והוא חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית והאיגוד האמריקאי לכירורגיה פלסטית. ד"ר שרוני נמנה על צוות המומחים במחלקה לכירורגיה פלסטית בקריה הרפואית רמב"ם ומנהל קליניקה מצליחה בחיפה. בנוסף לטיפול האישי והמקצועי של ד"ר צח שרוני, הקליניקה מציעה שירות ייחודי המעניק מעקב וליווי צמודים לכל אורך הדרך, ע"י אחות מוסמכת, בעלת ניסיון של שנים רבות בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית.

ד"ר שרוני. תמונה: יחסי ציבור

ד"ר שרוני. תמונה: יחסי ציבור

מרפאה ד"ר צח שרוני – כיכר האודיטוריום שדרות הנשיא 134 מרכז הכרמל, חיפה. http://www.drsharony.com/


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות