"מאז שהשתתפתי בתכנית עלתה המודעות לכבדי שמיעה"

ארז דה דרזנר הוא מהמתמודדים הזכורים בכל עונות האח הגדול. אחרי מספר שנים בחו"ל דה דרזנר חוזר לארץ הקודש ומספר לנו מה עבר בשנים האחרונות
התגעגעתם לארז דה דרזנר? גם אנחנו. לכבוד פתיחת העונה החדשה של 'האח הגדול', יצאנו לשמוע מה שלום המתמודד החיפאי המיתולוגי שכולנו אהבנו ב'אח הגדול' אי שם בשנת 2009.

במבט של 9 שנים אחורה, אתה חושב שהצלחת להעביר מסר דרך התכנית?
"האח הגדול קידם אינטרס חיובי שהצבתי לעצמי לקדם בתכנית: העלאת המודעות והנגישות לקהילת החירשים וכבדי השמיעה. ההגדרה 'אילמים' היא לא נכונה, וההגדרה המתאימה היא חירשים וכבדי שמיעה, כפי שציינתי. אני חושב שמאז שהשתתפתי בתכנית, המודעות לשפת הסימנים יותר נגישה, וגם יש שיפור בנושא התעסוקה: העסקת חירשים וכבדי שמיעה במקומות עבודה שונים".

דה דרזנר. הצליח להעביר את המסר. תמונה: אלבום פרטי

דה דרזנר. הצליח להעביר את המסר. תמונה: אלבום פרטי

גם היית בחו"ל לתקופה לא קצרה.
"אכן לא הייתי בארץ תקופה. השתתפתי בתחרות 'mister world deaf' בצ׳כיה, וזכיתי בתואר מיסטר פוטוגני. משם עברתי לגור בשוויץ, ושם גרתי במשך ארבע שנים. במקביל עבדתי בטוקיו כשופט בתחרויות יופי ומאמן כושר אישי. הייתי במערכת יחסים עם סינית משנחאי כשנתיים אך דרכינו התפצלו".

ומה אתה עושה כיום? חזרת לחיפה?
"אני מאמן כושר אישי ב'הולמס פלייס' גרנד קניון חיפה, ובמקביל עובד על יצירות, פריטים בחנות תכשיטי אוסקר ברחוב הרצל".

ומה עם אהבה
"אני כרגע פנוי".

אוהב לצאת לבלות בחיפה?
"בוודאי. שנים שגרתי בתל אביב בעבר, אבל זה לא מונע ממני לפקוד מקומות בחיפה: גן הפסלים, מדי פעם אני יוצא למועדון המינימרקט בעיר תחתית חיפה, קפה ניצה בשכונת הדר, פונדק הדוב במרכז הכרמל. העיר חיפה היא עיר מדהימה".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם