גמלאי ההסתדרות בני ה- 70 חגגו 70 למדינת ישראל

לראשונה, חגגו עשרות גמלאים חברי ההסתדרות המתגוררים בחיפה ובקריות את חגיגות 70 שנה למדינת ישראל בבית ההסתדרות בחיפה

משה מזרחי: "בזכותם של הגמלאיות והגמלאים אנחנו חוגגים היום 70 שנה למדינת ישראל. בזכותם אנחנו חיים פה".

לראשונה, חגגו עשרות גמלאים חברי ההסתדרות המתגוררים בחיפה ובקריות את חגיגות 70 שנה למדינת ישראל בבית ההסתדרות בחיפה, בהשתתפות בכירי ההסתדרות, בהם משה מזרחי- יו"ר ההסתדרות בחיפה,  שמוליק מזרחי –יו"ר הסתדרות הגימלאים בישראל,  יעקב סייג –יו"ר הסתדרות הגימלאים במרחב חיפה,  ועו"ד מרים פרקש- יו"ר האגף לתרבות והשכלה  ורכזת הגימלאים בהסתדרות בחיפה.

משה מזרחי – יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה נשא דברים נרגשים ואמר: "אנחנו חבים תודה ענקית לגמלאים ולגמלאיות, אשר עלו לארץ ישראל, נלחמו על הקמת המדינה, ובנו לנו את מדינת ישראל. בזכותם של הגמלאיות והגמלאים אנחנו חוגגים היום 70 שנה למדינת ישראל, ובזכותם אנחנו חיים פה. כדאי מאוד שפקידי האוצר יידעו זאת לפני שהם מחליטים לקצץ בקצבאות הזיקנה או בפנסיה של הגמלאים. צריך להזכיר להם את המשפט 'אל תשליכני לעת זיקנה'. אני פה להבטיח לכם שההסתדרות תמשיך להיאבק למען הגמלאיות והגמלאים  ולא תיתן יד לפגיעה בגמלאים היקרים". מזרחי קרא לכל גמלאית וגמלאי המתגוררים במרחב חיפה ובקריות להצטרף להסתדרות, וליהנות ממכללת הגמלאים, מההרצאות ומהטיולים הנהדרים שההסתדרות מארגנת עבורם. ולסיום אמר: "אנחנו מחויבים לשמור ולהגן על הזכויות של הגמלאים ולתת לכם את האפשרות להעשיר את עצמכם וליהנות מהחיים ".

מימין יחזקאל אנגלר רכז גימלאים, עוד מרים פרקש יור האגף לתרבות והשכלה, משה מזרחי יור ההסתדרות בחיפה ,שמוליק מזרחי יור הסתדרות הגימלאים הארצי, יעקב סייג יור הסתדרות הגימלאים בחיפה (

שמוליק מזרחי – יו"ר הסתדרות הגימלאים בישראל שבא לברך את גימלאי ההסתדרות המתגוררים בחיפה ובקריות, ציין את מאבק הסתדרות הגמלאים בשמירה על זכויותיהם של הגמלאים וציין כי מצער מאד שגם אחרי 70 שנה  לאחר קום המדינה, זכויותיהם נפגעות,  כמו הניסיון שלא צלח, להפחית את הפנסיות באחוז וחצי לחודש של מבוטחי קרנות הפנסיה הוותיקות , כאשר הגמלאים הם כלי משחק כדי ללחוץ על המדינה.

יעקב סייג-יו"ר הסתדרות הגימלאים במרחב חיפה ציין כי החג במלאת 70 שנה למדינה  עדיין מצריך מאבק איתנים כדי לשמור על זכויות הגמלאים." יושבים כאן מקימי המדינה ומייסדיה, שהמדינה מפקירה לעת פרישתם, לאחר שכל חייהם עבדו ותרמו לחיזוק מדינת ישראל בכל התחומים” . בהזדמנות זו ציין סייג בסיפוק רב את ההסתדרות בראשות אבי ניסנקורן ומשה מזרחי במרחב חיפה, על הגברת הפעילות בקרב הגמלאים והקצאת משאבים רבים לפעילות זו.

עו"ד מרים פרקש- יו"ר האגף לתרבות והשכלה ורכזת הגימלאים בהסתדרות במרחב חיפה " זה הזמן של כולנו, ודרכה של ההסתדרות הכללית להמשיך ולהושיט יד אחד לשני, למצוא את הדרך לעזרה ושיתופי פעולה. שנצליח לנהל שיח ענייני בכל נושא ומחלוקת ונביא הישגים. ושנדע ימים טובים והרבה בריאות ושמחת חיים לכל הגמלאיות והגמלאים."

בהמשך נהנו גמלאי ההסתדרות מהופעתם של צמד הזמרים שולי ומשה דיין, אשר הנעימו לכולם בשירי ארץ ישראל, אליהם הצטרפו בשירה כל הגמלאיות והגמלאים שהיו באולם, ובהמשך אף רקדו לצלילי השירים שהושמעו ונהנו מחגיגת עצמאות לכבודם בבית ההסתדרות בחיפה.

קרדיט  תמונות: הסתדרות מרחב חיפה
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור השקת הרכבלית בחיפה - האם תשתמשו בה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בתרבות ופנאי