מדוע מתכנן וועד בית הספר נופים שביתת מחאה הכוללת פיקניק ביום שישי ?

להורי בית הספר היסודי "נופים" בחיפה יש בטן מלאה. אם הדיאלוג מול העירייה לא יביא לפתרון, כך הודיעו, יקיימו ביום שישי הקרוב שביתת מחאה
ועד ההורים בבית הספר נופים בחיפה הודיע כי ההורים יקיימו שביתת מחאה ביום שישי הקרוב.
לדברי ההורים בשנים האחרונות סובל בית הספר ממספר בעיות, הקשורות ברובן בצפיפות ובכתובות רישום פיקטיביות, של תלמידים המעוניינים לדברי נציגי הוועד, "להסתנן" לבית הספר.

"נופים" נפתח כבית ספר שכונתי בו למדו 400 תלמידים. ההורים מספרים כי עם חלוף השנים והשתבחות בית הספר והלמידה, החלו הורים מכל חיפה "נוהרים" לבית הספר וכי אוכלוסיית התלמידים גדלה ל-600 ללא הגדלת האמצעים העומדים לרשותו, "כגון שטחי משחק בהפסקות, מקלטים, חדרי שירותים, אנשי צוות כגון מנקות ותחזוקה ועוד".
בוועד ההורים ציינו כי עוד בשנת הלימודים 2014-2015 החלה מחאת הורים בשכונת רמת בגין בנושא, שאף הובילה להקמת פורום "צפוף פה". "לאחר בירור הסתבר כי ישנם תלמידים רבים המגיעים לבית הספר מחוץ לאיזור הרישום. בין היתר באמצעות כתובות פיקטיביות שמדווחים ההורים. התקבלו לבית הספר תלמידים מבת גלים, נשר וכו'", טענו ההורים.

"הצפיפות בנופים גדולה לעין שיעור מבתי ספר יסודיים אחרים", כתבו נציגי הועד במכתב שהוציאו השבוע להורים. עוד ציינו כי בשנים עברו התקיימו מספר פגישות עם גורמי חינוך בעירייה וכן עם ראש העיר בה התריעו נציגי הוועד כי אם לא תשתנה המגמה לא יעמוד בית הספר בעומס. ראש העירייה הבין את הבעיה ואישר הקמת קומת מסד ואף הנחה את מחלקת הרישום להדק את הפיקוח למניעת "מסתננים" לבית הספר, ציינו בוועד.
עם זאת, ב-2015-2016 למרות ריבוי הנרשמים, מחלקת הרישוי בעירייה "אינה מהדקת כראוי את הפיקוח על הכתובות הפיקטיביות", טוענים נציגי וועד ההורים במכתבם.
בשנת 2016-2017 נחנכת קומת המסד, העירייה מבינה כי המצב קשה ומוציאה את רחוב חורב מאיזור הרישום לשנה הבאה. נפתחות 3 כיתות א אך מבירור עולה כי עדיין רשומים בהם כתובות פיקטיביות של ילדים, כך טוענים בוועד ההורים.

בית הספר נופים ברמת בגין. צילום מתוך ויקימדיה

בשנת 2017-2018 העירייה מודיעה כי מתגוררים באיזור הרישום מעל 102 תלמידים וכי אין ברירה אלא לפתוח 4 כיתות א'. האילוץ של פתיחת 4 כיתות מאפשר גם את קבלתם של ילדים שאינם מתגוררים באיזור הרישום, טוענים ההורים, ובנוסף, על מנת לאכלס את הכיתה הרביעית – מפנים את ספריית בית הספר למבנה יביל – שנפתח לתלמידים רק במהלך החורף.

עומס התלמידים מביא להכרח של פיצול הפסקות בשל הצפיפות ובזמן בו נמצאות כיתות בשיעור, הן סובלות מהרעש של הכיתות הנמצאות בהפסקה.
גם צהרון נופים תפח בשל כך ל-209 ילדים. ב"מסגרת הפקת הלקחים בעירייה, היא מצמצמת שוב את איזורי הרישום וגורעת מהם גם את הרחובות אבא חושי, אמה לזרוס, אריה אנג'ל ורחל כגן" טוענים ההורים.

הוועד טוען כי כעת, "שנה"ל תשע"ט 2018-2019 תלוייה בנו !". ההורים טוענים כי קיים קושי באכיפת איזורי הרישום וכי ישנן כתובות פיקטיביות למרות הכל. כמו כן טוענים ההורים כי בית הספר עדשוי לגדול מ-400 ל-640 תלמידים בשנת תשע"ט וכי המצב פוגע בתפקוד בית הספר:

"אין מספיק מקלטים, דבר המהווה סכנה בשעת חירום, חדרי השירותים אינם מספיקים וכך גם המנקות ואב הבית. קיימת הפרעות ללמידה בגלל פיצול ההפסקות, הצהרון הבית ספרי לא יוכל לקלוט תלמידים נוספים אם תיפתח כיתה א' רביעית.
כדי למנוע פריצת הגבול והמשך מגמת הגידול בבית הספר, וועד ההורים מכריז- לא עוד ! ככל שהדיאלוג עם עיריית חיפה לא יביא לפתרון ניאלץ לקיים שביתת מחאה ביום שישי 11.5.2018 שתכלול פיקניק משותף בגן העגול", כתבו השבוע בוועד ההורים.

אתמול (שני) קיבלו הורי התלמידים הודעות בווטס אפ בנושא, וכך נכתב להם: "הורים שלום, היום התקיימה ישיבה רבת משתתפים  בעירייה, בנושא הרישום לשנה הבאה בכיתות א'. בשורה התחתונה, בקשתנו למנוע את פתיחת ארבע הכיתות נדחתה. אנו ממתינים לקבלת פרוטוקול הישיבה ותשובות נוספות ממחלקת הרישום ואז נוכל ליתן המלצתנו בנוגע להמשך המאבק והשביתה המתוכננת".

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לטענות הוועד: "כל הילדים בבית הספר משובצים על פי דין בהתאם לכללים ולנהלים המקובלים. בשל מצוקת המקום אין בית הספר מקבל (בניגוד לבתי ספר אחרים) בשנתיים האחרונות תלמידים חדשים, מחוץ לאזור הרישום של בית הספר, למעט איחוד אחים עד כיתה ג' בלבד. בבית הספר 4 כיתות א' ומספר זה יישאר גם בשנה הבאה. במקביל מקדמת העירייה בשיתוף משרד החינוך הקמת אגף חדש לבית הספר, אשר ייתן מענה מלא ומרווח לכלל תלמידי בית הספר".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות