מדוע הוזכרה חיפה בנאום הפתיחה שנשא בצהריים ראש הממשלה בפסגה בקפריסין ? 

חיפה היא אמנם העיר השלישית בגודלה בישראל וחשיבותה רבה, אבל בכל זאת מפתיע היה לשמוע את שמה של העיר עם פתיחת נאומו הפומבי של נתניהו. אלירן טל, שליח ערוץ 20 לפסגה בקפריסין
"שיתוף הפעולה בינינו חשוב. לפני כשנתיים היה לנו שריפת ענק בחיפה שאיימה לשרוף שכונות בעיר. בזכות שיתוף הפעולה בינינו לקפריסין, הגיעו מטוסי כיבוי בתוך זמן קצר וסייעו לכבאים הישראליים להציל חיי אדם ולמנוע את התפשטות השריפה בעיר השלישית בגודלה בישראל",
במילים הללו פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו את נאומו הפומבי היום בצהריים (שלישי), בפגישת הפיסגה בקפריסין, עם ראש ממשלת יוון ועם נשיא קפריסין.

בנימין נתניהו במפגש הפסגה בצהריים

נתניהו אמר עוד במהלך הנאום, בו נישאו הצהרות משותפות עם נשיא קפריסין וראש ממשלת יוון:

"אדוני הנשיא (בפנייה לנשיא קפריסין), אמרת לפני דקה שזה מדהים שמישהו יקרא תיגר על זכותה של ישראל להתקיים. למעשה, ישנו גורם שעושה בדיוק את זה, וזה המשטר בטהראן. הוא קורא בגלוי ובאופן יומיומי להשמדתנו, למחיקת ישראל מעל מפת העולם, והוא מפעיל תוקפנות בלתי מוגבלת נגדנו ונגד כל האחרים באזור. יש לו רשת טרור חובקת עולם והוא חותר כעת להציב נשק מסוכן מאוד לסוריה כדי שישמש נגד ישראל מתוך מטרה מוצהרת להשמידנו.
זה אינטרס של כולם למנוע את התוקפנות האיראנית הזאת. אם הם יגיעו לים התיכון, כוונתם היא להקים בסיסים ימיים צבאיים בים התיכון לספינות איראניות וצוללות איראניות. מדובר באיום ממשי על כולנו.
אני חושב שכולם מכירים בכוונותיה הזדוניות של איראן ואני חושב שכולם גם מכירים בזכותה של ישראל להגן על עצמה, שזה בעצם הגנה משותפת על כולנו", אמר ראש הממשלה נתניהו.

יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות