שגרה מתוחה: המקלטים באיזור ערוכים, אך לא ייפתחו ללא הוראה של פיקוד העורף

האם איראן על סף מתקפה נגד ישראל? בצפון שומרים על שגרה מתוחה אך כל האירועים מתקיימים גם הבוקר כסדרם. אופטימיות זהירה (מאוד)
בעקבות המתיחות הבטחונית ועל רקע שורת זיהויים חריגים בקרב הכוחות האיראניים בסוריה, הוחלט הלילה בצה"ל לחדד את הנחיות ההתגוננות במרחב רמת הגולן ולהנחות את הרשויות על פתיחת מקלטים. במקביל הושלמה פריסה של יכולות הגנה וקיימת מוכנות גבוהה של כוחות צה"ל לתקיפה. "צה"ל ערוך ומוכן למגוון תרחישים ומזהיר כי כל פעולה כנגד ישראל תענה בתגובה חריפה", כך נמסר מדובר צה"ל. לפי דיווחים ערביים, הלילה הותקף בסיס הצבא האיראני בדמשק, אשר הותקף גם בעבר על ידי ישראל, ותשעה לוחמי המיליציות התומכות במשטר אסד נהרגו בתקיפה בסוריה, כך דווח.

במקביל הודיעו הלילה גם רשויות בצפון כמו כרמיאל, על פתיחת המקלטים בשטח הרשות וזאת למרות שלא קיבלו כל הנחיה כזו מצה"ל, שכאמור הנחה רק את ראשי הרשויות ברמת הגולן לפתוח את המקלטים. עם זאת בחיפה, בקריות ובכל המטרופולין לא נפתחו המקלטים וצעד כזה יתרחש רק בהוראה של פיקוד העורף.

 

עובדי העירייה מכשירים מקלטים, לפני מספר שבועות בעיר התחתית. צילום ענבר רוזקובסקי

במערכת הביטחון הוחלט אתמול על גיוס מילואים נקודתי ומצומצם מחיל האוויר, המודיעין ופיקוד העורף. עם זאת בדובר צה"ל ציינו כי אין הנחיות חדשות לציבור מלבד פתיחת המקלטים. אתמול עודכן כי כל 30 הטיולים אשר אמורים היו להיערך בשטחי רמת הגולן נדחו בעקבות המתיחות באיזור.

עם זאת הבוקר (רביעי) נודע כי בתום הערכת המצב בפיקוד צפון, הוחלט לקיים היום ברמת הגולן שגרה אזרחית מלאה ביישובים – בדגש על לימודים סדירים בבתי הספר ועבודות חקלאים שימשיכו כסדרם.

בנוסף, גם טיולים יתקיימו כשגרה, בתיאום מול צה״ל. מספר אתרי תיירות יחסמו באופן נקודתי ויש להישמע להוראות הכוחות בשטח על פי צורך, כך נמסר הבוקר מדובר צה"ל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות