קיבל כסף ושירותי מין בבתי בושת, בתמורה למידע משטרתי. מה נגזר על קצין המשטרה מהאיזור?

"חצה את הקווים וניצל את מעמדו": אהרון קדוש, קצין המודיעין לשעבר בתחנת זבולון, הורשע בקבלת שוחד כספי ושירותי מין מבתי בושת, בתמורה למידע משטרתי שמסר לגורמים עבריינים. מה נגזר עליו היום?
בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (רביעי), 21 חודשי מאסר בפועל, על אהרון קדוש, לשעבר רכז המודיעין במשטרת זבולון, אשר הורשע בקבלת שוחד מיני וכספי. קדוש, הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר, בקבלת שוחד כספי וכמו כן שירותי מין, ממפעילי בתי בושת ובתי הימורים. בתמורה מסר להם מידע משטרתי והבטיח להם הגנה ומניעת פעילות משטרתית נגדם.

בגזר הדין קבע השופט יחיאל ליפשיץ, כי "מעשיו של הנאשם הינם חמורים ומכוערים. באי כוח הנאשם הפנו לפועלו רב השנים של הנאשם במיגור הפשיעה, אך דווקא לנוכח עבור זה, בולטת מעידתו- שאינה חד פעמית או מקרית, אלא ממושכת, כללה מעשים רבים וכוונה כנגד רבים".

עו"ד בתיה קוליץ, מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה אמרה לאחר מתן גזר הדין הבוקר: "שוטר אשר מנצל את קשריו עם גורמים עברייניים, ומציג בפניהם מצג לפיו ביכולתו לחלצם מן הדין אם רק יתנו לו את התשורה החודשית- מועל בתפקידו וגורם לנזק משמעותי באמון הציבור במשטרה. גזר הדין שניתן היום מבטא את חומרת העבירות שביצע רכז מודיעין, אשר תפקידו היה לאכוף את החוק ולהילחם בשחיתות העבריינית, ובמקום זאת "חצה את הקווים" וניצל את מעמדו וסמכותו כשוטר וכאיש מודיעין כדי לבצע עבירות פליליות חמורות".

קצין המשטרה חצה את הקווים. צילום: אילוסטרציה

הנאשם הורשע כאמור בכך שמסר מידע משטרתי שהיה ידוע לו מתוקף תפקידו לגורמים אשר היה עימם בקשר – אותם הכיר במסגרת תפקידו – בתמורה לשוחד כספי ומיני. עוד בתמורה לשוחד הציג הנאשם בפני מקורביו מצג שווא – לפיו הוא יכול לוודא כי לא תתבצע אכיפה משטרתית אקטיבית בעסקיהם – וכי במידת הצורך ידווח להם על פעילות משטרתית מסוג זה.

במסגרת מעשיו קיבל הנאשם סכום של כ 25 אלף שקלים בשנים 2011-2014 מאדם שפעל בתחום בתי הבושת וכמו כן קיבל שירותי מין מנשים שעבדו במקומות אלו, וזאת לאחר שהציג מצגי שווא לפיהם יוכל להעניק למקומות אלו "שקט תעשייתי".

"חסינות" דומה הבטיח הנאשם לאדם שעסק בתחום ההימורים וזאת תמורת 9000 שקלים. "מעשיו התאפיינו בניצול כוחו של הנאשם כרכז מודיעין להשגת טובות הנאה שונות וכן במסירת מידע מתוך המאגרים המשטרתיים לאזרחים שלא היו זכאים לקבלו".

העבירות בהן הורשע הנאשם: שוחד, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במרמה והפרת סודיות.

בעקבות המקרה קדוש פוטר מהמשטרה.

התיק נחקר על ידי צוות חשיפה במחלקה לחקירות שוטרים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות