"אני אשחט אתכם, אני אהרוג אתכם" (וידאו)

כתבי אישום הוגשו נגד הנאשמים בקטטה ההמונית ברמב"ם בשבוע שעבר. אחד הנאשמים, כך נטען, איים על שוטר ואמר לו: "אתה לא מכיר אותי, אני משוגע, אתה לא יודע עם מי התעסקת, אני עבריין גדול בעכו"
פרקליטות מחוז חיפה הגישה הבוקר לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום ובקשת מעצר נגד שבעה נאשמים בתקיפת מאבטחים בבית החולים רמב"ם בשבוע שעבר. השבעה מואשמים בעבירות של תקיפת עובד ציבור, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו ואיומים.

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד ארנון בהרב, עולה כי ביום 1/05/18 הגיעו הנאשמים יחד עם קרובי משפחה נוספים למחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, לבקר את קרובי משפחתם אשר טופלו באותה העת במחלקה.

סמוך לשעה 19:20 החלו בני המשפחה להסתובב במחלקה, להיכנס למחלקה ולצאת ממנה כרצונם ועמדו בפתח הכניסה למחלקה. בהתאם להנחיית הצוות הרפואי של המחלקה, הורה המאבטח לבני המשפחה כי רק שני בני משפחה יכולים לשהות במחלקה בו זמנית וביקש משאר בני המשפחה להמתין מחוץ למחלקה.

 

בני המשפחה נתבקשו להמתין ועקב כך התפתחה קטטה המונית במהלכה תקפו את המאבטחים. צילום: רמב"ם

בכתב האישום נטען כי בעקבות בקשת המאבטח החלה המולה בכניסה למחלקה, במהלכה כעשרה מבני המשפחה הקיפו את המאבטח, אחזו בו והכו בו באגרופים. המאבטח התיז גז פלפל והתרחק למסדרון. בהמשך הגיעו למקום מספר מאבטחים, שגם אותם תקפו הנאשמים וכל זאת בסמיכות לחדרי ההמתנה ובכניסה לחדרי הניתוח.

מכתב האישום עולה כי במהלך המהומה הרבה במקום, חנק אחד הנאשמים מאבטח, נאשם נוסף ניסה אף הוא לחנוק מאבטח ונאשמים אחרים תקפו את המאבטחים באגרופים.
במהלך ההמולה הובילו שוטרים שהגיעו למקום שני נאשמים לחדר הבקרה של בית החולים על מנת להרחיקם מההמולה אולם נאשמים השניים, כך לפי כתב האישום, ברחו מהחדר וחזרו להשתתף בהמולה עד שנעצרו.

כמו כן נטען כי אחד הנאשמים איים על שוטר שניסה להשליט במקום סדר ואמר לו: "אתה לא מכיר אותי, אני משוגע, אתה לא יודע עם מי התעסקת, אני עבריין גדול בעכו". נאשם אחר איים על מאבטחי בית החולים בכך שצעק לעברם "אני אשחט אתכם, אני אהרוג אתכם" והעביר אצבע על צווארו.

עם הגשת כתב האישום ביקשה הפרקליטות מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות כי "אירוע של תקיפת מאבטחים בבית חולים בצוותא ובסמיכות למקום כה רגיש – חדרי ניתוח ומחלקת טיפול נמרץ – הוא אירוע המצביע על מסוכנות. אלימות קשה זו, שנבעה עקב בקשה של המאבטח לאפשר התנהלות תקינה של מחלקת טיפול נמרץ, מלמדת כי אין מדובר במסוכנות אך ורק כנגד המאבטחים שהותקפו, אלא מסוכנות כנגד כלל עובדי בית החולים והמטופלים "

בסרטון: תיעוד מהקטטה ההמונית ברמב"ם
צילום החדשות החמות

 

 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות