הורים בבית הספר נופים ישביתו מחר את הלימודים

כפי שפורסם לראשונה ב"ניוז", ועד ההורים ישבית את הלימודים במחאה על הצפיפות ובטענה לרישום פיקטיבי של תלמידים משכונות מגורים אחרות. "התריענו על העומס כבר לפני ארבע שנים אולם העירייה בוחרת להתעלם וממשיכה לצופף את בית הספר"
מחר (שישי), ישביתו הורי בית הספר "נופים" בחיפה את הלימודים בבית הספר. בהודעה שהוציא ועד ההורים בבית הספר נכתב כי השביתה תיערך במחאה על "הצפיפות הבלתי נסבלת בבית הספר, שצפויה להחמיר בשנה הבאה עם פתיחתן של ארבע כיתות א', במקום שלוש הכיתות שנועד בית הספר להכיל.

"ההורים מוחים על כך שעיריית חיפה מתעלמת מן הפגיעה המתמשכת בתלמידי בית הספר ומאפשרת קבלתם של תלמידים שאינם מתגוררים באזור הרישום. קבלתם של התלמידים הללו היא הגורם לפתיחת הכיתה הרביעית", טוענים ההורים.
"כבר היום סובלים תלמידי נופים ממחסור בשטחי חצר, תשתיות, כוח אדם ומקלטים. ועד ההורים התריע על העומס בבית הספר כבר לפני ארבע שנים ומדי שנה מאז, אולם העירייה בוחרת להתעלם ממצוקת 620 התלמידים וממשיכה לצופף את בית הספר ללא תמיכה תשתיתית.

 

בית הספר נופים ברמת בגין. צילום מתוך ויקימדיה

עוד הוסיפו בוועד כי "לשמחת הורי התלמידים התערב ראש העיר, בשנת 2014 בנושא ואיפשר תוספת בנייה לטובת למידה משמעותית, תוך הידוק הפיקוח על הרישום. אולם השנה בחר הממונה על תיק החינוך בעירייה, שי אבוחצירה, למסמס את ההחלטה המקצועית שבמסגרתה צומצם אזור הרישום, ובכך העמיק את הפגיעה בתלמידים. השביתה ביום שישי הנה חלק ממאבק ההורים על זכותם של ילדיהם לחינוך משמעותי", טענו בוועד ההורים.

מעיריית חיפה נמסר עוד בתחילת השבוע, אז פורסמו לראשונה ב"ניוז חיפה" טענות ההורים והכוונה להשבית מחר את בית הספר:

"כל הילדים בביה"ס משובצים על פי דין בהתאם לכללים ולנהלים המקובלים. בשל מצוקת המקום אין בית הספר מקבל (בניגוד לבתי ספר אחרים) בשנתיים האחרונות תלמידים חדשים מחוץ לאזור הרישום של ביה"ס למעט איחוד אחים עד כיתה ג' בלבד. בבית הספר 4 כיתות א' ומספר זה יישאר גם בשנה הבאה. במקביל מקדמת העירייה בשיתוף משרד החינוך הקמת אגף חדש לבית הספר אשר ייתן מענה מלא ומרווח לכלל תלמידי בית הספר".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות